Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kto ostatnio występował o nadanie numeru domu? Niech się ujawni i podpowie gdzie i jak to zrobić [i czy nie robią problemów jeśli dom jest w budowie, potrzebuję adres mieć - nie zamierzam się jeszcze meldować].

W Urzędzie Miasta i Gminy ..... :) . W sekretariacie wypełniliśmy wniosek i już. Nam nie robili problemów.

 

Jolu - firma z Kobierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie zmian to jak przytrzymacie myszkę na "grupy budujące" to się wyświetla chmurka z napisem "Gruby budujące" :D Zastanawiające jest to że były "grupy bubujące" teraz "gruby budujące". Znalazłam takie coś:

"...Dzieci, które źle słyszą lub źle widzą napotykają na trudności w nauce pisania i czytania . Jest to najczęściej:

• statyczne odwrócenia liter - dziecko miesza ze sobą litery o podobnych kształtach, a innym położeniu i kierunku

 

(b z d, p z b, u z n, w z m),..."

Może ONI nas nie słyszą i nie widzą ?????

 

 

A gdzie tu krytyka ???

To są fakty i diagnozy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo, mamy gdzieś jakiś dobry rabat na bramy garażowe? A w ogóle jakie firmy polecacie. Musze przed zimą zamknąć wreszcie garaż, bo mi pieski zamarzną. Plisssss....

 

Jola firma z rabatem to IRGA ul Fabryczna 6 -8 . kontakt Pani Marzena. tel.3550197 Mówiąc , że się jest z muratora - grupa wrocławska można dostać rabat. Przynajmniej tak było w 2009r.Nie wiem czy to nadal działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo, mamy gdzieś jakiś dobry rabat na bramy garażowe? A w ogóle jakie firmy polecacie. Musze przed zimą zamknąć wreszcie garaż, bo mi pieski zamarzną. Plisssss....

 

Jola my też mamy Normstahla G60 z napędem Beninca. Zapraszam np w weekend na wizję. Jakby co to pisz na pw.

 

Kupiliśmy w Dzierżoniowie - firma ROMIS Piotr Mihilewicz - możesz się powołać na mnie.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał claris

Kto ostatnio występował o nadanie numeru domu? Niech się ujawni i podpowie gdzie i jak to zrobić [i czy nie robią problemów jeśli dom jest w budowie, potrzebuję adres mieć - nie zamierzam się jeszcze meldować].

W Urzędzie Miasta i Gminy ..... . W sekretariacie wypełniliśmy wniosek i już. Nam nie robili problemów.

 

 

 

we Wrocławiu w geodezji na Kromera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do narzekania dodam jeszcze, że:

1. Wyświetlanie w moim FireFoxie strasznie się rozkaszania (inne strony czy fora wyświetlają się OK)

2. W "Ulubione - archiwalne" mam ponad 200 stron jakichś wątków, które pierwszy raz na oczy widzę.

Aha - co do portalu społecznościowego - nie będę się w to bawić. Wystarczą mi 2 - jeden prywatny i jeden służbowy. Kto ma do mnie adres - niech pisze w razie czego na e-mail, a kto jeszcze nie - na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo

 

Trochę mnie nie było, urlop i takie tam :)))) było fajnie, oddechu złapałam aż za bardzo bo po powrocie nie mogłam się odnaleźć ani w pracy ani na budowie.

Ale nie o tym chciałam, co to się znowu stało na forum, ma 1358 stron i w ustawieniach nie ma opcji wyświetlenie po 100 postów na stronie tylko po 40. Wy też tak macie? Wkurza mnie to strasznie i nie wiem czy coś się da z tym zrobić. Nadmienię, że tylko na grupach tak jest bo inne tematy wchodzą normalnie.

 

U nas po przerwie technicznej czyli wysychaniu wylewek zabieramy się za ocieplenie dachu. W przerwie obłożyliśmy domek folią kubełkową i obsypaliśmy piaskiem i ziemią co by wyrównać trochę. Zamówiłam wełnę isovera, folie, profile, płyty osb i gk i jak to zwiozą wszystko to lecimy z robotą. Będziemy robić sami żeby trochę kasy zaoszczędzić. W kolejce pilnych rzeczy jest woda znaczy wodociąg i przyłącze oraz kotłownia czyli trzeba przede wszystkim zakupić piec i położyć kafle w kotłowni i garażu. Zakupiliśmy też wkład kominkowy Oliwia 18kW z kratek.pl bo chcemy go zmontować i tą zimę przepalać drewnem bo jeszcze nie trzeba będzie grzać ostro do prac wykończeniowych a mam duuużo drewna po rozbiórkach remontowych brata i nam też zostało trochę z szalunków i więźby. Jednym słowem poszło trochę kasy :( a jeszcze tyle przed nami.

 

pozdrawiam wszystkich i idę odpocząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak zrobić, aby w jednym miejscu mieć wszystkie swoje ulubione grupy budujące? Czy trzeba pamiętać ich nazwy i wyszukiwać??

Jak w jednym miejscu? Ja korzystam z subskrypcji mailowych, są wystarczające. Tylko obsługa FM wkurza strasznie :(
Tak jak to było dotychczas i jak jest z resztą "normalnych" wątków, czyli poprzez subsckrypcje. Dla wszystkich "normalnych" wątków wchodzę w Forum - > Szybkie menu -> Subskrypcje tematów i widzę co się nowego pojawiło w tym co obserwuję. Dla grup budujących po ostatnich zmianach nie pojawia się info o nowych wpisach. Nie chcę powiadomienia na skrzynkę bo to zaśmieca i z tego co pamiętam to każdy nowy wpis wysyła majla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiliśmy też wkład kominkowy Oliwia 18kW z kratek.pl bo chcemy go zmontować i tą zimę przepalać drewnem bo jeszcze nie trzeba będzie grzać ostro do prac wykończeniowych a mam duuużo drewna po rozbiórkach remontowych brata i nam też zostało trochę z szalunków i więźby.

Ostrzegam że może to się źle skończyć. Nie masz od kogo pożyczyć kozy w takim celu? Paliłem tylko 4 razy mokrym drewnem (bez żadnych impregnatów!). Efekt - wyleciała mi smolista maź z wkładu i omal nie poplamiła mi kamienia. We wkładzie oczywiście zostało. Z kolei na drzwiczkach od wyczystki mam "brązowy lakier" i wyciekło jeszcze po ścianie. Na szczęście zeszło. Jak chcesz palić byleczym, to lepiej w kozie, a nie w docelowym wkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał claris

Kto ostatnio występował o nadanie numeru domu? Niech się ujawni i podpowie gdzie i jak to zrobić [i czy nie robią problemów jeśli dom jest w budowie, potrzebuję adres mieć - nie zamierzam się jeszcze meldować].

W Urzędzie Miasta i Gminy ..... . W sekretariacie wypełniliśmy wniosek i już. Nam nie robili problemów.

 

 

 

we Wrocławiu w geodezji na Kromera

 

zgadza się na kromera - jest tam jeden człowiek odpowiedzialny za wszystkie nr - strasznie powolny i ma generalnie wszystko w d.... , ale można go postraszyć zwłoką administracyjną i dostaje szwunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekwu

 

Prośba, prosba, prośba...

 

Stoje przed wyborem zakupu pieca na ekogroszek z podajnikiem slimakowym. W planie mam:

Zębiec KPP DUO 18 KW

Defro EKO DUO PLUS 19 KW

TAurus BIZON DUO 18,5 KW

SKAMET P Premium 17,5 kw

 

Może ktoś z Was ma taki piec w okolicy Wrocławia i go użytkuje? A może macie inne kotły, z których jesteście zadowoleni? (dobry sterownik, dobra retorta, łatwa obsługa, duzy zasobnik, możliwość spalania innego paliwa, dodatkowy ruszt, łatwość czyszczenia) Chętnie bym podjechał, pogadał chwilkę i zobaczył konkretny piec w akcji. Jeśli ktoś z Was ma inne rady i sugestie, bądź wyrazi zgodę na krótką wizytę w tej sprawie - bardzo proszę o wiadomość na priv. Będę wdzięczny.

 

PS. Obecnie mieszkam we Wrocławiu, dom buduję w gminie Wisznia Mała....

 

Polecam Ci piec Skam-P Premium 17 kW z palniekiem Brucer 2 generacji i adaptacyjnym sterownikiem PUMA (lub tańszym Tatarek RT09 PID - jednak wymaga on ingerowania w nastawy np. przy zmianie kaloryczności ekogroszku).

 

Sąsiadowi poleciłem ten piec, uruchomił go i pracuje świetnie.

 

Jak chcesz porozmawiać o piecach napisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(lub tańszym Tatarek RT09 PID - jednak wymaga on ingerowania w nastawy np. przy zmianie kaloryczności ekogroszku).
Od kiedy w PID'zie cokolwiek reguluje sie poza temperaturą?

 

 

 

______________________________________________________________________________________________

Pozdrawiam, Tomasz

Dziennik budowy . Komentarze . foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...