Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ja sprzedawcą powiadasz? a czego?

A nie wiem. W każdym razie predyspozycje masz - ciśniesz i ciśniesz ;)

 

Spirea i albert07 Przecież piszę, że schody miały być gotowe na koniec kwietnia. Gdyby nie pewne doświadczenia i opóźnienia z innych stron, to chyba gość by już wyleciał. Jakbyście się zdecydowali, to da się go wygooglać - Potarzycki, Karminek. Komórkę mogę podać emalią. Wiem że robił we Wrocku, a nawet w okolicach Jeleniej Góry. Radziłbym jednak ustawić płatności i kary tak, żeby go zmotywować. Podejrzewam, że projektu Wam nie zrobi. Ode mnie w każdym razie dostał najpierw koncepcje architekta wnętrz (kiepska technicznie), a załącznikiem do umowy był mój "projekt" wykonany... w Excelu.

 

Mój były szef wkurzony na nieterminowość innych fachowców, zamawiał coś u stolarza w ten sposób: "umawiamy się na x xxx. Nie daję żadnej zaliczki. Ma być gotowe xx.xx.2009 o godzinie 10:00. Spóźni się pan o minutę i może sobie pan zatrzymać graty." Chyba rzadko kto by się zgodził, ale tamten i owszem. Oczywiście się wyrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Aha poszukuję kogoś do zrobienia kuchni murowanej. Styl mniej więcej jak na foto. A może ktoś z Was już taką ma i coś mógłby doradzić ?

 

http://nelissen.pl/ Tu jest bardzo duzy wybór cegiel recznie formowanych. Kiedys sprzedawali te cegly w sklepie "Inne Meble" w Carrefourze, ale z tego co wiem juz nie ma tego sklepu.

Mam z Nelissena scianke klinkierowa oraz scianke za piecykiem. Murowalismy sami :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich grupowiczów!

 

Mam taki dziwny problem związany z budową.... Otóź mam na domie gotowy dach, ale niestety nie mam obłożonych kominów. Jak dekarze byli na dachu, myślałem, że bez problemu da się to zrobić później. Teraz jeżdżę po okolicy (Jelcz-Laskowice, Oława, Oleśnica...), oglądam kominy i.... dziwię się że nie mogę znaleźć nikogo, kto by mi obłożył kominy kamieniem.

Czy na prawdę tak trudno znaleźć fachowaca od elewacji kamiennych???

 

W między czasie już sam zakupiłem kamień, rozwiązałem problem odpowiedniego kleju itp.... Nadal jednak nie mam nikogo, kto by mógł się tym zająć. Już sam bym to zrobił, ale nie mam piły do kamienia... no i nie znam się na tych sprawach aż tak dobrze.

A sprawa jest organizacyjnie trochę trudna, bo nie mogę wpóścić kamieniarza na dach, dopuki dekarz nie zabezpieczy dachówki i założy opierzenia.

 

Jeśli ktoś z grupowiczów mógł by mi podać namiary na osobę zajmującą się takimi sprawami, to bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai,

a co to za fajny tynk na scianie przy schodach?

i jeszcze pytanko o podłoge na dole - co to za gresik? bo chyba polerowany...

w ogóle to chyba masz fajny projekt domu.

Wnętrza mi projektował początkowo Alek (http://www.jio.pl), a potem kończyli studenci. Pewne rzeczy zrealizowaliśmy dokładnie z projektem (np. kominek), część doprecyzowaliśmy (schody, zabudowa TV, górna łazienka), a część przeprojektowaliśmy kompletnie (pokój syna). "Tempo" naszej realizacji wydatnie temu pomagało ;)

Tynk na ścianach to "Atlas Rekord" - gotowy mineralny, drobnoziarnisty. Można użyć piasku kwarcowego, żeby dostać taką strukturę. U mnie był problem, ale wiem, że Alanta tak robiła. Ten szary "trójkąt" to gładź, pomalowana na szaro i na to nałożony srebrny Multidekorem Oikos (coś pomiędzy farbą a tynkiem). Wejdź do Domaru (na... Robotniczej? ) - tam Oikos ma stoisko. A tak w ogóle - zapraszam do Ostrowa. To tylko 100km. Lubię pokazywać i opowiadać :D Z kolei w wiatrołapie ("obrazek" 30 x 220cm) i łazience (jedna ściana) mam inny tynk - Kreos Pallas.

Ja jestem od 5 lat sprzedawcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy gaz (zbiornik), kolektory i reku z GWC. Kominek bez płaszcza wodnego - doradzali, żeby nie robić za dużo "wynalazków" bo potem wszystko naraz źle działa.

Z tego co się orientowaliśmy pompa ciepła poki co niespecjalnie się jeszcze opłaca, poza tym przy naszych tempereturach zimą może być z nią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz warunki to zrób pompe ciepła, kolektory na grzanie wody, kominek z plaszczem wodnym

rozwiazań masz mase - w zalezności ile przeznaczasz na to kasy.

Tylko, że skoro Z***y" nie zdecydowałby się na gaz z sieci, to wnioskuję, że budżet nie jest duży i chodzi o coś taniego, więc miał, węgiel, ekogroszek.

 

Z***y - w dobrze ocieplonym domu można jeszcze pomyśleć o gazie płynnym.

Pod warunkiem, że jest reku. 50% ciepła idzie na wentylację.

 

My mamy gaz (zbiornik), kolektory i reku z GWC. Kominek bez płaszcza wodnego - doradzali, żeby nie robić za dużo "wynalazków" bo potem wszystko naraz źle działa.

Z tego co się orientowaliśmy pompa ciepła poki co niespecjalnie się jeszcze opłaca, poza tym przy naszych tempereturach zimą może być z nią problem.

Kolega przymierzał się do pompy i sam wykonawca mu odradził: "poniżej 150m2 nie opłaca się". Automatyka do przy kominku i c.o. jest skomplikowana, a jak się ma podłogówkę, to... chyba lepiej nie robić. Zresztą są różne wątki na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też się te schody podobają. Frankai możesz podać namiar na wykonawcę?

Słuchajcie, doradźcie mi z oknami dachowymi. Velux i Fakro mają różnorakie symbole i rodzaje okien - jakie braliście - takie standardowe, czy jednak coś lepszego? Do tego mam wysoką ściankę kolankową i okna wyjdą mi na poziomie ok. 1,7m. Klamka dolna i tak może być mało wygodna, górna to tylko otwieranie za pomocą drążka (sterowanie radiowe z uwagi na koszty odpada). Możecie coś poradzić?

 

Ja odrzuciłem Veluxa ze względu na klamkę na górze - żona musiałby chyba mieć drabinę. Ostatecznie kupiłem Roto serii 8 (845AHWD) do domu i serii 4 (435H) na strych. Na razie jestem z wyboru zadowolny, ale jeszcze nie mieszkam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupa proszę o poradę w sprawie filtrów do wody. Chcieliśmy założyć " jakiś " filtr żeby unikać między innymi kamienia. W internecie można sporo przeczytać ale im więcej czytam to mniej wiem. Zapytam po prostu - jakie macie filtry ( nazwa , firmy itp ) i jak to wygląda oraz ile potrzeba miejsca.

Z góry przepraszam za naiwne pytania ale zupełnie zielona jestem w tej sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że skoro Z***y" nie zdecydowałby się na gaz z sieci, to wnioskuję, że budżet nie jest duży i chodzi o coś taniego, więc miał, węgiel, ekogroszek.

 

 

Z***y napisał/a, że nie ma gazu sieciowego we wsi, a nie że go nie chce w ogóle :)

 

 

 

!! Patrzę i widzę opcję Odpowiedź z cytatem! To na pewno po moim mailu interwencyjnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy gaz (zbiornik), kolektory i reku z GWC. Kominek bez płaszcza wodnego - doradzali, żeby nie robić za dużo "wynalazków" bo potem wszystko naraz źle działa.

Z tego co się orientowaliśmy pompa ciepła poki co niespecjalnie się jeszcze opłaca, poza tym przy naszych tempereturach zimą może być z nią problem.

 

Crazy_mary, możesz coś więcej napisać na temat swojego zbiornika? Podziemny czy naziemny, własny czy dzierżawiony, jeśli własny to czy kupowałaś nowy czy używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...