Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mnie też przerzuca na str 1364, jak klikam Dodaj wpis. Widać, że druga zmiana już po przerwie na kawę i intensywnie pracuje :D

 

(czy jeszcze ktoś oprócz mnie tak się nie może nacieszyć opcją cytowania, że też cytowałby bez przerwy?)

 

Ja :), mnie też po zacytowaniu przerzuca. Ale w końcu można cytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z***y napisał/a, że nie ma gazu sieciowego we wsi, a nie że go nie chce w ogóle :)

 

 

 

!! Patrzę i widzę opcję Odpowiedź z cytatem! To na pewno po moim mailu interwencyjnym :D

 

Dokładnie, gazu nie mam i mieć nie chce, bawienie się w zbiornik z gazem jakoś mi się nie uśmiecha. No i oczywiście koszt ogrzewania raczej spory.

Jeżeli chodzi o pompę ciepła ciepła to fajna sprawa, ale dla mnie chyba na razie za droga, niestety.

A co sądzicie o ogrzewaniu elektrycznym? Czy będzie taniej od gazu. Dom będzie miał ok 160m2. Ech sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak bez cytowania to nie to samo:)

 

A wracając do złodziei, to dla chcącego nic trudnego - mają coraz więcej pomysłów i nawet osiedla strzeżone nie są dla nich przeszkodą. Jak pisze Frankai nie powinno się opuszczać rolet jak wyjeżdżamy na dłużej, bo to znak dla złodzieja, że nikogo nie ma, tak samo jak zapełniona skrzynka na listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gazu nie mam i mieć nie chce, bawienie się w zbiornik z gazem jakoś mi się nie uśmiecha. No i oczywiście koszt ogrzewania raczej spory.

Jeżeli chodzi o pompę ciepła ciepła to fajna sprawa, ale dla mnie chyba na razie za droga, niestety.

A co sądzicie o ogrzewaniu elektrycznym? Czy będzie taniej od gazu. Dom będzie miał ok 160m2. Ech sama nie wiem.

Wcześniej pisałaś:

Gazu nie mamy na naszej wsi, więc ogrzewanie gazowe odpada, zresztą i tak pewno byśmy się na takie nie zdecydowali.

Czemu nie zdecydowałabyś się na gaz z sieci? Toż to najtańszy z metod bezobsługowych?

 

Z wyliczeń kiedyś pokazywanych, wynikało, że prąd jest najdroższy, potem: olej, gaz ze zbiornika, gaz z sieci, koks, węgiel, miał, drewno.

P.c. to też prąd, tyle tylko że dużo droższa inwestycja i dużo tańsze użytkowanie.

 

Nie będę Was uświadamiał jakie będą ceny prądu za kilka lat, ale wszyscy wskazują podobne liczby. Jeżeli gaz równie mocno by podrożał, to p.c. z wymiennikiem gruntowym, staną się bardziej popularne.

 

Jeżeli jednak mówimy o domu pasywnym, to chyba tylko prąd się opłaca z uwagi na niski koszt inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wsi nie ma gazu, a czemu bym się nie zdecydowała, wiem że to wygoda (nie trzeba się bawić w dokładanie węgla, czy też ekogroszku - naciskam przełącznik w piecu i kaloryfery grzeją) moi rodzice ogrzewają gazem, ale jak dla mnie to dosyć drogie. Fakt, że dom poniemiecki, pewno jakby wymienić okna i porządnie ocieplić, rachunki w zimie były by mniejsze.

 

A jakoś nie chciałabym mieć w ogrodzie zbiornika na gaz. A czemu mówię o prądzie, z wygody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się wydaje, czy nie widać na grupie czy ktoś jest w danej chwili na forum? Bo jak tak to kropka przy nicku powinna być zielona.
w ustawieniach można ustawić, że jest się niewidocznym, ale chyba rzeczywiście jest coś nie tak, bo mam szarą kropkę, a nie mam zmienionych ustawień.

Czy Wy też macie ponad 1500 stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet na Bruecknera był bardzo konkretny i może do nich wyślij. Sensowną ofertę na Jezierskiego dostaliśmy też z firmy Bauman z Oleśnicy. Jest ona dość często polecana przez osoby z Grupy.

 

Rzeczywiście Bauman dał nam naprawdę niezłą ofertę na Jezierskiego. W ogóle chyba najlepszą ofertę w kategorii cena/jakość z kilkunastu firm od których dostałem wycenę. Niestety terminu realizacji masakryczne (połowa grudnia przy zamówieniu dziś). Nic... spotkam się z tym kolesiem w tym tygodniu i możliwe, że dogadam sprawę. Kwestia teraz wyliczenia czy opłaca się dopłacać do okien energooszczędnych (na tym głowię się tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167479-Zwyk%C5%82e-KBE-vs.-oszcz%C4%99dny-Jezierski-czy-to-sie-op%C5%82aca ) i czy nie poczekać z oknami do przyszłego roku jak i tak mają być w grudniu (ale z drugiej strony boję się jak solbet24 przeżyje zimę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Bauman dał nam naprawdę niezłą ofertę na Jezierskiego. W ogóle chyba najlepszą ofertę w kategorii cena/jakość z kilkunastu firm od których dostałem wycenę. Niestety terminu realizacji masakryczne (połowa grudnia przy zamówieniu dziś). Nic... spotkam się z tym kolesiem w tym tygodniu i możliwe, że dogadam sprawę. Kwestia teraz wyliczenia czy opłaca się dopłacać do okien energooszczędnych (na tym głowię się tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167479-Zwyk%C5%82e-KBE-vs.-oszcz%C4%99dny-Jezierski-czy-to-sie-op%C5%82aca ) i czy nie poczekać z oknami do przyszłego roku jak i tak mają być w grudniu (ale z drugiej strony boję się jak solbet24 przeżyje zimę).

 

my wzięliśmy i Premium Ultra i pakiet trójszybowy. Różnica w stosunku do "zwykłych" czy do innych ofert była w naszym wypadku naprawdę niewielka. Okien mamy sporo, więc wzięliśmy lepsze. Drożej wyjdzie nam montaż i silniki do rolet. Teraz z kolei głowię się nad dachem i oknami dachowymi. Wysłałam maila do tej Twojej dachówki, ale nie dostałam odpowiedzi, więc jutro zadzwonię. Rupp Ceramika Turmalin wyszła mi 16,5 tys. Głowię się też nad obliczeniami opłacalności okien dachowych (różnica między zwykłymi a energooszczędnymi czy wręcz pasywnymi to u mnie 5500 zł). Widzę, że ktoś w podanym przez Ciebie linku podał sposób obliczenia oszczędności, więc biorę się za liczenie. Raczej skłaniamy się do zwykłych.

Co do montażu, to my świadomie mamy montaż na marzec. Zbyt daleko mieszkamy od budowy, aby przypilnować wszystkiego. Mury postoją i w marcu będziemy zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt daleko mieszkamy od budowy, aby przypilnować wszystkiego. Mury postoją i w marcu będziemy zamykać.

 

No Wy budujecie z Porothermu więc sobie może stać. Gazobeton raczej nie bardzo. Też mamy dużo okien i też w sumie skłaniam się ku najlepszym (Premium Ultra, szyba 0,5), ale to bardziej jakaś intuicyjna skłonność niż ekonomiczna. Z wyliczeń w tym wątku wynika, że ma to się szanse zwrócić dopiero po kilkunastu latach.

 

Co do dekarza - dzwoń do niego. Oni na maile bardzo powoli odpisują i nie wynika to z ignorancji albo ich awersji do komputerów, ale z tego, że są autentycznie zarobieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesowałam się nigdy gazobetonem, więc nie wiem jak to jest. Coś jest w tym, co napisałeś w tamtym wątku, że chodzi też o samopoczucie :) Jak pojechaliśmy do Lakbudu zobaczyć okna na żywo, to po obejrzeniu konstrukcji Premium Ultra byliśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Poza tym widać było bardzo wysoką jakość wykonania okien Jezierskiego. Do dekarza zadzwonię, bo na okolice 20 mam mieć dachówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupa proszę o poradę w sprawie filtrów do wody. Chcieliśmy założyć " jakiś " filtr żeby unikać między innymi kamienia. W internecie można sporo przeczytać ale im więcej czytam to mniej wiem. Zapytam po prostu - jakie macie filtry ( nazwa , firmy itp ) i jak to wygląda oraz ile potrzeba miejsca.

Z góry przepraszam za naiwne pytania ale zupełnie zielona jestem w tej sprawie.

Pozdrawiam

 

Ja używam filtra 5 mikronów założonego za wodomierzem (do kupienia w PPlast na Robotniczej we Wrocławiu), a za nim jest zmiękczacz C20 (kupiony tu: http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_D30-195.html ) i mam spokój z kamieniem.

Gdybym dzisiaj wybierał wziąłbym D30 bo ma o połowę więcej żywicy, czyli będzie rzadziej się oczyszczał (a zużyje na to tyle samo wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie....

Ja nieco z odmiennym tematem. czy wiecie i możecie polecić kogoś (firmę) z okolic Wiszni Małej/Trzebnicy, u kogo mozna kupic dobrej jakości ekogroszek (najlepiej workowany) oraz drewno do kominka, które nie byłoby mokrym drzewem prosto z lasu?

 

Pozdrawiam

 

Ekogroszek najlepiej kup u konkretnego, dużego dostawcy - inaczej masz duuużą szansę, że wcisną Ci badziewie (mi wciskali przez 1,5 roku aż zobaczyłem na targach jak powinien wyglądać ekogroszek).

 

Polecam Resover lub Angora - chcesz poczytać więcej to kliknij tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek./page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do szanownej grupy - jakie ogrzewanie? Na pewno chcemy kominek, ale nie wiem czy piec na groszek, czy co innego. Gazu nie mamy na naszej wsi, więc ogrzewanie gazowe odpada, zresztą i tak pewno byśmy się na takie nie zdecydowali. Bardzo proszę o jakieś rady.

 

Gaz ciekły jest baaardzo drogi, ja wybrałbym ekogroszek (mam od 2 lat), ewentualnie zastanowił się nad PC (Galmet ma na nie ciekawą ofertę).

 

Co do kosztów ogrzewania to mam zestawienie wykonane w Excellu - jak chcesz podaj mi na priv email to Ci prześlę.

 

W skrócie od najtańszych do najdroższych: drewno, owies, ekogroszek, pelety, koks, GZ50 (gaz sieciowy), prąd w taryfie nocnej, olej opałowy, propan (gaz z butli), prąd w cyklu mieszanym dzień/noc.

 

Gdy będziesz szukał pieca na ekogroszek zajrzyj tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK/page37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...