Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

w kwestii moskitier wbudowanych system roletowy myslalam kiedys ale....troche droga impreza....chyba łatwiej sie natrzeć preparatami antykomarowymi i pol godziny wczesniej wytluc ile sie da

Droga i zawodna. Co prawda było to z 7 lat temu, ale gość z firmy Woruba, który handlował jakimiś drogimi niemieckimi roletami, sam odradzał te podwójne rolety, gdyż były zawodne. Optowałbym raczej za jakimiś siatkami przykręcanymi na stałe (w sezonie). Jeżeli ktoś ma roletę na tynku, to wmontować nią a okno. Z kolei jeżeli ktoś ma roletę zaraz na oknie (ja tak mam), to trzeba dać przed roletą. Pewnikiem będzie się solidnie kurzyła i co jakiś czas trzeba będzie wziąć zdjąć i spłukać myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczór :)

A ja dziś chciałam z innej beczki:

czy za skrzynką energ. w miejscu, w którym będzie z niej wychodził pod ziemią kabelek do domu, i dalej nad tym kabelkiem można coś sadzić? Dokładnie to świerczek i żywopłocik, bo wychodzi mi, że ten kabel to powinnam wzdłuż granicy z sąsiadem ciągnąć, akurat tam, gdzie wypadałoby się jakąś zielenią zasłonić.

 

p.s. jednemu źle zegerek chodzi, innemu brakuje stopki. to może mnie zdubluje? aż się boję :)

 

Możesz sadzić co Ci się żywnie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat na chwilkę,

drogie Panie ( nie piszę Panowie, bo panowie nie lubią tego tematu ;))

Zacznę jeszcze raz.

Drogie Panie może zabierzecie głos w temacie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?5552-Firanki&p=4358283#post4358283

i pomożecie innym ( oczywiście mi najbardziej ;) ) podjąć decyzję co powiesić w oknach? :) :)

 

Besta77 znalazła jeszcze jeden wątek - wklejam

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?5552-Firanki&p=4358297#post4358297

 

Ja tez się wypowiem - a co - żona znalazła i wybrała to teraz będę mądry [w końcu mam swój udział bo wieszałem karnisze] ;-)

 

W wykuszu na lato mamy białe, dość gęste firany które ograniczają mocno świecenie słońca na panele i nagrzewanie salonu, a na zimę zmieniamy na sznureczki w odpowiednio dobranym do wnętrza kolorze (ładnie przez nie widać ogród i słońce nagrzewa salon o co wtedy mi chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser mam dwa systemy - budowalam grawitacje a potem sie przytraila mechaniczna wiec chwila moment i odkrecam anemostaty do grawitacji (a jak stosuje reku to je zakrecam oczywiscie). Nie wyobrazam sobie nie miec wentylacji wcale bo chyba o to Ci chodzi w punktach typu lazienka czy kuchnia.

Co do F.Nie Suspenser nic nie myle. Tam po prostu reku/went. mech. ma kazdy wiec latwo to porownac w stosunku na przyklad do Polski gdzie rzadko kto ma went. mech, c

 

Masz zapisane o ile obrotów odkręcić dany anemastat [tym reguluje się wydajności np. po montażu instalacji] ?

 

Co do F to chodziło mi o to, że może większość montuje wentylacje mechaniczne bo ma alergie a nie na odwrót tzn. ma alergie bo zamontowała wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia, trochę mam lepszy obraz sytuacji. Chyba jednak odpuścimy sobie rekuperację (koszty! a budżet napięty) i zostanie zwykła grawitacyjna. Tyle, że okna muszą być z nawiewnikami. Cóż, może w jeszcze kolejnym domu zaszalejemy. Albo domontujemy sobie kiedyś, będzie parterówka bez użytkowego poddasza, więc nie będzie to hiper strasznie wielki kłopot.

 

A klimę z marketu za 3 tysiące (nawet niecałe, już z montażem) mam teraz, chłodzi mieszkanie 100m2 i daje radę. Oczywiście bez multisplita i nie jest to mistrzostwo designu, ale nie jest źle - biorąc pod uwagę to, że używałam jej w te lato jakieś 2 tygodnie, wystarczy.

 

Skoro budżet napięty i budujecie parterówkę to faktycznie lepiej teraz odpuścić (zawsze będzie można dość łatwo domontować taką instalację).

 

Co do klimy to opisz proszę trochę szczegółów najlepiej w wątku poniżej [przyda się innym]:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140852-przeno%C5%9Bny-klimatyzator-ma-kto%C5%9B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser owszem mam i wiem jakie powinny być przepływy, wszystko działa ok. Ja po prostu mimo, że jestem z branży i pewnie powinnam piać peany to uważam osobiście, że do domków jednorodzinnych jest to zbędne a już jak czytam, że kosztowało to naście tysięcy to zbędne x6.Ale to moje prywatne zdanie.

A co do F. to własnie bardzo dobrze Cię zrozumiałam...swoją drogą pytanie jak i czy czyścisz lub zamierzasz kanały went? Masz rury gładkie czy karbowane w środku?

Ciekawe ile taka usługa kosztuje na domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - ja mam klimę przenośną Zibro 4,4KW na 60m2 - rewelacyjnie chłodzi na dole i nie ma potrzeby dziurawić ścian. Podłączamy ją do wyczystki komina (mamy tak umiejscowioną, że można) i pchamy ciepło w komin, kondensatu ani razu nie wybierałam :-) sam wyparowuje. Super rozwiązanie za niecałe 2 tys :-).

 

NATALIO - możesz mi wysłać maila do siebie na moja skrzynkę? Wymodziłam epistołę do Ciebie na PW i nie chce przejść :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, ale my nie mamy przenośnej klimy, tylko zwyczajną, montowaną na ścianie. Wyprowadzenie na taras, woda ścieka po dachu do rynny. Wizualnie - są piękniejsze, ale firma w porządku, moc spora. A że konwerter zawieszony jest tak, że go nie widzę, to i nie razi mnie brzydota.

 

Aha, jakby ktoś chciał - to służę namiarami na fajnego stolarza od schodów. Nam się już na szczęście nie przyda :D Robiłam dokładny research 2 lata temu, nie ukrywam, że głównym kryterium była cena - i bardzo miło się zaskoczyłam. Po dwóch latach używania schody nadal nie trzeszczą, samo wykonanie naprawdę staranne, a i cena była bardzo korzystna.

 

 

 

Albert, wielkie gratulacje :D I urodzin, i Wielkiego Początku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, jakby ktoś chciał - to służę namiarami na fajnego stolarza od schodów. Nam się już na szczęście nie przyda :D Robiłam dokładny research 2 lata temu, nie ukrywam, że głównym kryterium była cena - i bardzo miło się zaskoczyłam. Po dwóch latach używania schody nadal nie trzeszczą, samo wykonanie naprawdę staranne, a i cena była bardzo korzystna.

 

 

 

Albert, wielkie gratulacje :D I urodzin, i Wielkiego Początku ;)

 

 

dzięki Madeleine, tak przy okazji to ja poproszę o namiary na tego stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser owszem mam i wiem jakie powinny być przepływy, wszystko działa ok. Ja po prostu mimo, że jestem z branży i pewnie powinnam piać peany to uważam osobiście, że do domków jednorodzinnych jest to zbędne a już jak czytam, że kosztowało to naście tysięcy to zbędne x6.Ale to moje prywatne zdanie.

A co do F. to własnie bardzo dobrze Cię zrozumiałam...swoją drogą pytanie jak i czy czyścisz lub zamierzasz kanały went? Masz rury gładkie czy karbowane w środku?

Ciekawe ile taka usługa kosztuje na domek.

 

Mam rury karbowane, ale z czego mam czyścić skoro na wlocie do GWC jest filtr wstępny, a przed reku kolejny klasy F5 ?

 

Zresztą jakby w rurach było brudno to od razu byłoby to widać przy anemostatach na sufitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - ja mam klimę przenośną Zibro 4,4KW na 60m2 - rewelacyjnie chłodzi na dole i nie ma potrzeby dziurawić ścian. Podłączamy ją do wyczystki komina (mamy tak umiejscowioną, że można) i pchamy ciepło w komin, kondensatu ani razu nie wybierałam :-) sam wyparowuje. Super rozwiązanie za niecałe 2 tys :-)..

 

Dzięki za informację - może się przydać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, ale my nie mamy przenośnej klimy, tylko zwyczajną, montowaną na ścianie. Wyprowadzenie na taras, woda ścieka po dachu do rynny. Wizualnie - są piękniejsze, ale firma w porządku, moc spora. A że konwerter zawieszony jest tak, że go nie widzę, to i nie razi mnie brzydota.

 

Napisz jakiej firmy - może przyda się komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...