Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

no to moi mili chciałem się pochwalić, że z dniem wczorajszym (moimi urodzinami notabene :yes:) oficjalnie rozpoczęły się przygotowania pod budowę naszego domku.:D

 

Albert wszystkiego najlepszego i gratulacje z okazji wielkiego rozpoczęcia, mam nadzieje, że tak jak ja będziesz zadowolony z ekipy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał albert07

no to moi mili chciałem się pochwalić, że z dniem wczorajszym (moimi urodzinami notabene ) oficjalnie rozpoczęły się przygotowania pod budowę naszego domku.

Cytat napisał Ania25

Albert wszystkiego najlepszego i gratulacje z okazji wielkiego rozpoczęcia, mam nadzieje, że tak jak ja będziesz zadowolony z ekipy

Wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że będziesz zadowolony z ekipy tak jak i my :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, jakby ktoś chciał - to służę namiarami na fajnego stolarza od schodów. Nam się już na szczęście nie przyda :D Robiłam dokładny research 2 lata temu, nie ukrywam, że głównym kryterium była cena - i bardzo miło się zaskoczyłam. Po dwóch latach używania schody nadal nie trzeszczą, samo wykonanie naprawdę staranne, a i cena była bardzo korzystna.

 

To ja też bym poprosiła o namiar; z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialabym dolaczyc do grupy. Mam zamiar zaczac wiosna budowac parterowy dom .Jestem raczej nastawiona na indywidualny projekt. Po wielu godzinach spedzonych nad projektami doszlam do wniosku,ze nic mi sie specjalnie nie podoba. Chcialabym miec prosty ,dom o pow.okolo 120-130m. Szukam architekta. Czy ktos z grupy moglby mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na stolarza od schodów wysłałam, ale w sumie mogę chyba je tu podać?

 

Pan Raczkowski to jest, http://www.schodki.com

Proszę się nie zrażać stroną internetową, cała reszta jest ok (tzn. cena i wykonanie).

 

 

Zosiek555, witaj :) Widzę, że planujemy podobnie :) W której okolicy będziecie się budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga i zawodna. Co prawda było to z 7 lat temu, ale gość z firmy Woruba, który handlował jakimiś drogimi niemieckimi roletami, sam odradzał te podwójne rolety, gdyż były zawodne. Optowałbym raczej za jakimiś siatkami przykręcanymi na stałe (w sezonie). Jeżeli ktoś ma roletę na tynku, to wmontować nią a okno. Z kolei jeżeli ktoś ma roletę zaraz na oknie (ja tak mam), to trzeba dać przed roletą. Pewnikiem będzie się solidnie kurzyła i co jakiś czas trzeba będzie wziąć zdjąć i spłukać myjką.

Hejka. Ja mam moskitiery w jednej puszcze i prowadnicach z roletami. Kupowane jakieś 3-4 lata temu. Po zamontowaniu większość z nich musiała przejść przeglad technika, bo jakieś tam sprężynki w środku się zacinały i nie ściągały. Ale teraz już jest ok.

 

Tylko że w nowym domku na pewno się nie zdecyduję na tego typu moskitiery. Nie ma potrzeby wydawać tej kasy.

 

Po pierwsze dopiero po zamieszkaniu wychodzi, które okna sie otwiera a które nie. Więc decydując się z czasem na moskitierę wybieramy ją tylko na odpowiednie okna. A robiąc to z roletami - musimy dać wszędzie.

Po drugie - jak je zaciągneliśmy na wiosnę, to niektóre dopiero teraz schowaliśmy. Więc de fakto ewentualna akcja zakładania i ściągania niezależnych moskitier odbywała by się dwa razy w roku - co nie jest aż tak obciążające. Dodatkowo - te okna, które się używa na co dzień, i tak zostaną cały czas z zaciągniętą moskitierą, bo i zimą coś może wlecieć jak się pali wieczorem światło i wietrzy przed snem. Tak wiec de facto nic się z tymi moskitierami nie robi - żadnego zakładania i ściągania.

Po trzecie - sam koszt tych kilku moskitier na ramce jest pewnie o wiele niższy aniżeli tych wbudowanych w roletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może co lub gdzie lub z kim trzeba by gadać u energetyki na trzebnickiej żeby przyspieszyć podpięcie mnie do prądu?

 

Kurcze mam zgrzyt bo nie wiedziałem że cała procedura tak długo trwa i teraz ekipa chce mi na działę już wchodzić a tu prądu ni mam.

w twoim rejonie niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...