Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zgodzę się z tobą, najważniejsze jest własne samopoczucie i to co się tobie podoba, a potem może innym. Jeżeli chawira ma front od str południowej to lepiej wywalić garaż na tyły (jak się da oczywiście) żeby zbierać jak najwięcej słońca do sypialni,jadalni itp, ja osobiście do tej pory się borykam z myślami czy aby dobrze umieściliśmy z architektem dom na działce, bo jak nie to będę sobie pewnie pluł w brodę do końca dni mojego kredytu :D

 

Salon mam od str południowo-wschodniej, kuchnię (połączoną z salonem) i dwie sypialnie od południowej. Niestety ułożenie działki niewiele dało mi pola do popisu żeby chatę dobrze ustawić.

No a domek mam jakieś 150m2 pow użytkowej z garażem włącznie na działce ok 1000m2

 

Elo, też mam działeczkę z wjazdem od południa i wykoncypowaliśmy, że odsuwamy się z domem w głąb - na jakieś 30 metrów (działka ma 30 m szer i 54 długości). Garaż będzie w osobnym budynku bliżej ogrodzenia (wiem, ma to plusy ujemne), ale za to cała południowa elewacja zostaje na pomieszczenia mieszkalne - kuchnia, salon, gabinet i jedna sypialnia będą mieć okna na duży ogród przed domem, oddzielony od ulicy szerokim nieformowanym żywopłotem z trzech pasów roślin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ten sposób mocowania wypełnienia ma swoje plusy,ale przewaga niestety jest plusów ujemnych .............
Krytykowanie czegokolwiek, czego już się nie da zmienić (z panną młodą na weselu włącznie), jest cokolwiek... niepotrzebne ;) (nie mylić rzecz jasna z obgadywaniem)

 

A schody robią wrażenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jakąś paskudną działkę, skoro na 1000m2, nie dajesz rady ustawić domku 150m2, żeby być pewnym swego. No chyba że zakochałeś się w jakimś konkretnym domku. Ja musiałem dać zaprojektować, bo nic ładnego mi się nie mieściło na tych 19m szerokości i przy złym ustawieniu. Patrząc w katalogi miałem wówczas wrażenie, jakby jedyną możliwością był ogród od południa ;)

 

kupiliśmy gotowca bo taniej i takie tam. Sęk w tym że mam lokalne dróżki do pozostałych działek wzdłuż mojej południowej i wschodniej, więc nie chciałem mieć z tej strony tarasu. Poszedłem zatem na kompromis i taras będzie od pd-wschodniej strony.

Oprócz tego mam też wolnostojący dwustanowiskowy garaż z poddaszem użytkowym na działce więc i to zabiera trochę miejsca. Uwierz mi, próbowaliśmy na wszystkie sposoby i ten jest najbardziej optymalny.

 

Skoro budowa Ci rusza, to porzuć już myślenie o tym co i jak by można było. Masz rację - za chwilę będziesz miał dużo więcej powodów do narzekań niż stopka :D:D:D Tak jak wszyscy jednak przeżyjesz to, a "co cię nie zabije, to cię wzmocni", więc jakoś dotrwasz do szczęśliwego końca.

 

Racja, stopka zaczęła działać więc już o niej zapomniałem. A dziś na dobry początek już mały zgrzyt się pojawił między kierbudem a ekipą, ale myślę że chłopaki wyjaśnią sobie co i jak przy spotkaniu. Niemniej jednak kosztowało mnie to kilka telefonów i słuchania narzekań z obu stron :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, też mam działeczkę z wjazdem od południa i wykoncypowaliśmy, że odsuwamy się z domem w głąb - na jakieś 30 metrów (działka ma 30 m szer i 54 długości). Garaż będzie w osobnym budynku bliżej ogrodzenia (wiem, ma to plusy ujemne), ale za to cała południowa elewacja zostaje na pomieszczenia mieszkalne - kuchnia, salon, gabinet i jedna sypialnia będą mieć okna na duży ogród przed domem, oddzielony od ulicy szerokim nieformowanym żywopłotem z trzech pasów roślin :)

 

 

w moim przypadku większość pomieszczeń codziennego użytku będzie od str południowej więc jest okej, tylko chodziło mi o salon że będzie miał słońce tylko do południa, bo potem ucieka w dal, ale jak tam popatrzyłem na dom moich znajomych, którzy identycznie mają dom usytuowany to tego słońca to raczej mają w brud a nawet i aż za dużo.

Może po prostu martwię się zawczasu, a potem to będę narzekał że mi ciągle nadupca w telewizornie światłem :cool:

 

Postawię to sprawdzę, odwrotu już nie ma. No chyba że wstawie fotele do kuchni a gotować będę w salonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc no właśnie przyuważyłem. Ale chyba doszedłem o co chodzi.

Jak wstawiam nowy opis i klikam zapisz, to w mailach i w opcjach wszystko jest okej. Kiedy wejdę na posty naszej grupy i jakiegoś klepnę to stopki nie mam. Natomiast przyczaiłem że jak wejdę na inne forum to tam stopka mi się pojawia i jak wracam na stare śmieci to ona cudownie i tu się objawia.

 

Kurde niezłych mają tych informatyków żeby coś takiego wykminić bo ja osobiście to się już na etapie "zapisz sygnaturkę" zagubiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale 2x droższa

Zgodnie z informacjami od hurtowni i mojego wykonawcy, Sammelrock jest tańszy od Kaczmarka (jakoś 2-4zł /m2). Przynajmniej dla kostki Holland. Tylko że ona mi nie odpowiadała. Oczywiście to jest cena u mnie i niekoniecznie musi takowa być we Wrocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy gotowca bo taniej i takie tam.

Pozornie taniej. Jak się potem okaże, że trzeba dać większe okno, jakiś korytarz, poprowadzić dłuższą ścieżkę do wejścia budynku, meble zrobić na wymiar, bo nic nie będzie pasować, ..., to się okaże, że przez 3 000zł zaoszczędzone na projekcie, dopłaci się 10 000zł za inne rzeczy ;) No ale to już przeszłość i nie ma co sobie głowy zaprzątać. Czasem jednak warto innym podpowiedzieć. Ja miałem projekt robiony pode mnie, brałem udział w każdej decyzji, a dzisiaj - jakżeby inaczej - wiem co bym zmienił. Jeszcze w trakcie budowy przesuwałem drzwi, jedne zamurowałem kompletnie, przerabiałem instalacje elektryczną, a to wszystko są koszty. Więc robią projekt teraz - projektowałbym od razu z wnętrzem!!! Trwałoby to dłużej, ale później byłoby mniej zmian i zastanawiania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem to będę narzekał że mi ciągle nadupca w telewizornie światłem :cool:

 

Postawię to sprawdzę, odwrotu już nie ma. No chyba że wstawie fotele do kuchni a gotować będę w salonie :D

Od tego są rolety. Zarówno te stałe - ja mam skrzynki ukryte w murze, a napęd elektryczny (koniecznie!) - jak też materiałowe od wewnątrz. Rób już projekt wnętrz, to się dowiesz co, gdzie i jak. Koniecznie zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są rolety. Zarówno te stałe - ja mam skrzynki ukryte w murze, a napęd elektryczny (koniecznie!) - jak też materiałowe od wewnątrz. Rób już projekt wnętrz, to się dowiesz co, gdzie i jak. Koniecznie zrób.

 

 

Frankai ty to na wszystko masz odpowiedź :D nie na darmo jesteś olimp forum.

Co do rolet i nadupcania w okna to się śmieję bo na pewno coś bym zaradził. Chodzi o to że nigdy nie znajdzie się genialnego wyjścia, zawsze coś wyjdzie że coś nie wyjdzie i trzeba szukać złotego środka.

 

Zgodzę się że z perspektywy czasu teraz to bym robił projekt na zamówienie, bo my wydaliśmy przypuśćmy na projekt 2 tyśki ale za wszelkie zmiany w nim musieliśmy jeszcze wylecieć kolejne 2 czy ileś tam, nie pamiętam bo kompleksowo było robione z przyłączami, pozwoleniami innymi bzdurami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są rolety. Zarówno te stałe - ja mam skrzynki ukryte w murze, a napęd elektryczny (koniecznie!) - jak też materiałowe od wewnątrz. Rób już projekt wnętrz, to się dowiesz co, gdzie i jak. Koniecznie zrób.

 

tez tak uwazam - jest tylko warunek, ze chcesz szybko wybudowac i sie wprowadzić. Inaczej zaproponowane rozwiazania wnetrz moga stracic na aktualności, np. 2 lata temu o oswietleniu ledowym mało kto słyszał a jeszcze mniej osób było na nie stać.

ale projekt wnetrz z oswietleniem, usytuoawniem mebli to na tym etapiebudowy spore oszczednosci.

dobrze sie w tym temacie nasza forumowa kolezanka z Wrocka magda34 - jak cos moge na PW powiedziec o Jej sposobie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykowanie czegokolwiek, czego już się nie da zmienić (z panną młodą na weselu włącznie), jest cokolwiek... niepotrzebne ;) (nie mylić rzecz jasna z obgadywaniem)

 

A schody robią wrażenie :D

 

:jawdrop:

nie da się zmienić ? zmienić da się wszystko i zawsze

ostatnio na 2 dni przed końcem roboty robiłem o metr dłuższe schody ................

 

http://yfrog.com/n7dsc01752xjx

 

 

o mniej więcej takie :

 

http://img176.imageshack.us/img176/3963/20101016849.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

a klient zgadzający się na tuleje połączeniową na wypełnieniu ?

takiego klienta to na rękach nosić , a może nie,nieee!, bo jakby byli sami tacy mało wymagający klienci to byśmy się nie rozwijali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już wiem w czym rzecz,przejrzałem Was !

tu niby takie z was kosy na wykonawców,jedziecie na ostro,ale na forum a w realu idziecie na wszelkie ustępstwa,bez umooowy,termin 3 miesiące w kosmos,inne rozwiązania techniczne....... itd itd

 

albo poprostu ja mam tak przechlapane,że ludzia wymagają abym robotą walczył z nieugiętymi prawami fizyki,że nigdy w ale to przenigdy nie miałem roboty bez umowy,umowy zawierjącej karę za zwłokę w relizacji,a przeholowałem z terminem totalnie u jednego jedynego klienta,kolega mojej żony ,

a wstyyyyyyyd,jak diabli :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...