Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai,

Ty prawie jak chłopak z bajki o zaczarowanym ołówku.

A nie Pomysłowy Dobromir? Jest problem, trzeba pomyśleć, kuleczka skacze po głowie, olśnienie i rysuje się rozwiązanie. Dopiero potem przydałby się zaczarowany ołówek, żeby wykonać lampę. Poczekajcie do końca listopada. Jak mi się uda z moją lampą, to obiecuję fotorelację z jej narodzin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak nie powinny to byc swietlowki tylko albo zwykle zarowy albo LEd

W takim razie moim zdaniem nie warto kupować korpusu. Gość z blachy Ci go powygina i poskręca. Kupujesz 5m taśmy z zasilaczem w wybranym kolorze. Typowe (tanie) na Allegro były po 190zł (teraz może już być taniej). Taśmę przylepisz w korpusie, a jak chcesz bardziej "uporządkować", to jeszcze mikroprofile po jakieś 12zł/mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie Pomysłowy Dobromir? Jest problem, trzeba pomyśleć, kuleczka skacze po głowie, olśnienie i rysuje się rozwiązanie. Dopiero potem przydałby się zaczarowany ołówek, żeby wykonać lampę. Poczekajcie do końca listopada. Jak mi się uda z moją lampą, to obiecuję fotorelację z jej narodzin :D

 

taaaak ?

a czym pomysłowy dobromir by zasilił tą lampkę jakby nie miał prądu z sieci ?

tak jak ja przez 2 lata

a do najbliższego sąsiada 3 kilometry :)

 

http://yfrog.com/28agregatz

 

etstetyki brak ale skuteczność i wydajność :yes:

pracował po 2-3 miesiące non stop przez 2 lata

 

edit : to był oczywiście plan ratunkowy bo zakupiony agregat łoił 8 litrów na godzinę :( a ten max 2 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką klasyczną szachownicę ma jeszcze czeski/ słowacki producent, który jest dostępny (a przynajmniej był) w Raab Karcherze na Avicenny. Cenowo wychodził bardzo przyzwoicie, na pewno lepiej niż Vives.

W ogóle na Avicenny są bardzo fajne płytki, których nie ma gdzie indziej - np. mają Marazzi, a obsługa lepsza niż w tym pożal-się-Boże salonie na Św. Antoniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Albert Ty się nie upij ze szczęścia, tylko wnętrza projektuj. Robisz płytę "0" teraz czy na wiosnę? W nią musisz wpuścić kanalizę, a do tego musisz wiedzieć, gdzie będzie kibelek, a gdzie prysznic.

 

 

Frankai dzięki za rady, jak będę dzwonił do P. Bogdana to z nim pogadam na te tematy.

A co do samego wnętrza to projekt jest już przygotowany pod nas więc raczej nie powinno być problemów. Muszę tylko za niedługo zgłosić się do kogoś od aranżacji żeby coś doradził.

Przy okazji dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy zapodali mi namiary :yes:

 

A jeszcze z nowości to wywiercili mi dzisiaj także studnię. 10 meterków. Chciałem zwykłą wodę do budowy i ogrodu więc nie ryłem dalej.

Pan studniarz spoko człowieczek. Wszystko na telefon, przyjechał nawet wcześniej niż ustalone. Rzetelna firemka. Jakby co mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u Ciebie tempo jak w F1.

Jaki plan na ten rok?

Póki co pogoda sprzyja, choc jak cofniesz się m-cw tyl to co niektórzy wieszczyli ostrą zimę na koniec października.

 

 

no właśnie zapomniałem dodać, że pod koniec przyszłego tygodnia planują zrobić parter i strop wylewać. Twierdzą, że jak pogoda będzie się dobrze trzymała to dadzą radę surowy z dachem machnąć przed końcem roku. A to dlatego że ekipa jest powiększona chyba o dwóch czy trzech ludzików.

 

Tempo niezłe, ale nie wiem czy fundamenty przypadkiem nie muszą odstać swojego i dopiero potem jechać z koksem.

Wiem że na razie do wtorku są w pit stopie a na tor wyjadą właśnie we wtorek i to od razu na trzecim biegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zapomniałem dodać, że pod koniec przyszłego tygodnia planują zrobić parter i strop wylewać. Twierdzą, że jak pogoda będzie się dobrze trzymała to dadzą radę surowy z dachem machnąć przed końcem roku. A to dlatego że ekipa jest powiększona chyba o dwóch czy trzech ludzików.

 

Tempo niezłe, ale nie wiem czy fundamenty przypadkiem nie muszą odstać swojego i dopiero potem jechać z koksem.

Wiem że na razie do wtorku są w pit stopie a na tor wyjadą właśnie we wtorek i to od razu na trzecim biegu :D

jasne, ze powinny ostać - najlepiej 21dni, zza szybkie obciążenie nie jest wskazane.

Z czego robisz sciany?

zalewasz chudziaka na tzw.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką klasyczną szachownicę ma jeszcze czeski/ słowacki producent, który jest dostępny (a przynajmniej był) w Raab Karcherze na Avicenny. Cenowo wychodził bardzo przyzwoicie, na pewno lepiej niż Vives.

W ogóle na Avicenny są bardzo fajne płytki, których nie ma gdzie indziej - np. mają Marazzi, a obsługa lepsza niż w tym pożal-się-Boże salonie na Św. Antoniego.

Te płytki to Rako :) Ja kupowałam wersję Chateau do wiatrołapu właśnie na Avicenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwesti płytek Adako już nie ma niestety....

a ponieważ właśnie mój dom mnie wykańcza gdzie zrobią mi naprawdę dobry projekt łazienki?

tu było trochę namiarów

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?21220-Gdzie-polecacie-kupi%C4%87-p%C5%82ytki-do-%C5%82azienki-we-Wroc%C5%82awiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze powinny ostać - najlepiej 21dni, zza szybkie obciążenie nie jest wskazane.

Z czego robisz sciany?

zalewasz chudziaka na tzw.0?

Ja kojarzę nawet 28 dni. Zwłaszcza, że teraz będzie wiązał wolniej. Ściany z bloczków kładzie się szybko i do -5 stopni nie ma problemu. Optymalnie byłoby przykryć dachem, ale nie ma szans, to zostawiłbym wylany strop i przykrył go folią, żeby nie ściany nie zamakały i śnieg na nim nie stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze powinny ostać - najlepiej 21dni, zza szybkie obciążenie nie jest wskazane.

Z czego robisz sciany?

zalewasz chudziaka na tzw.0?

 

 

ściany będą z porothermu - dokładnego rodzaju nie pamiętam,

chudziak też będzie zalewany, nie wiem jeszcze kiedy.

Jak gadałem z budowlańcem to powiedział że teoretycznie fundamenty powinny odstać 21 dni, ale teraz beton ma tyle chemii że jest w stanie związać nawet w dobę. U mnie odczekają trzy dni, poza tym mówił że nawet jak będą bloczki układać to równomiernie żeby budynek równo osiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...