Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ale Swinie jestescie:)))

 

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Daihatsu/Sirion/103971

 

Zapomnialam tylko dodac, ze uzywam go w Dublinie. I chcialo mi sie bawic w cla i takie tam, a i tak wyszlo taniej, niz kupic na miejscu.

http://www.ibcjapan.co.jp/

To jest ich strona.

 

 

ale to toyota czy daihatsu w końcu, czy też jedno posiadło drugie?

a poza tym to z opisu wnioskuję że sprowadziłaś je do Dublina, a jeśli to prawda to to całkiem inna para kaloszy jest, bo do UKeja statki to jak promy rejsowe kursują :yes:

 

a z ciekawości zapytam, ty go teraz sprzedajesz? a wiele chcesz za ten unikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kupiłam auto przez internet - z Niemiec. Fakt, że zapłaciłam po przyjechaniu na miejsce po odbiór :)

 

tylko że Niemcy a Japonia to spora różnica. Wiele osób zamawia auta sprowadzane z Europy przez internet. Mój szwagier zrobił to samo. Wynalazł furę, pojechał, obejrzał, zapłacił i wrócił i jest happy :yes:

 

Przynajmniej masz większe prawdopodobieństwo że w przeszłości nie był to jakiś przystanek lub kontener na śmieci :D a i stan tych aut jest o niebo lepszy od naszych w polsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc nie chodzi o ilość połączeń, ale o logistykę i finanse. Po prostu nie widzę sensu przylatywania na dwa dni na jakieś spotkanie z ekipą muratora - do niczego mi to w tej chwili.

Po pierwsze nie mogę marnować i tak już poważnie nadszarpniętego czasu urlopowego jak i budżetu domowego biorąc pod uwagę, że spotkanie planujecie na grudzień gdzie ceny biletów lotniczych sięgają zenitu.

Po drugie i tak będę w Polsce pod koniec listopada więc latanie wte i wewte w krótkim okresie czasowym nie rajcuje mnie, zwłaszcza jeśli to miałoby być tanimi liniami, a już tym bardziej Ryanem :bash:

A po trzecie, żebym spełnił swoje widzimisię to moja żona też musi wziąć urlop żeby zaopiekować się dzieckiem w czasie jak ja będę plotkował z przedstawicielami muratora o bzdetach.

 

Więc chyba daruję sobie tę przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc nie chodzi o ilość połączeń, ale o logistykę i finanse. Po prostu nie widzę sensu przylatywania na dwa dni na jakieś spotkanie z ekipą muratora - do niczego mi to w tej chwili.

Po pierwsze nie mogę marnować i tak już poważnie nadszarpniętego czasu urlopowego jak i budżetu domowego biorąc pod uwagę, że spotkanie planujecie na grudzień gdzie ceny biletów lotniczych sięgają zenitu.

Po drugie i tak będę w Polsce pod koniec listopada więc latanie wte i wewte w krótkim okresie czasowym nie rajcuje mnie, zwłaszcza jeśli to miałoby być tanimi liniami, a już tym bardziej Ryanem :bash:

A po trzecie, żebym spełnił swoje widzimisię to moja żona też musi wziąć urlop żeby zaopiekować się dzieckiem w czasie jak ja będę plotkował z przedstawicielami muratora o bzdetach.

 

Więc chyba daruję sobie tę przygodę.

wydawało mi się, ze wyraziłes ochotę na tego typu spotkanie.

kiedy i na ile bedziesz w Polsce nikt z nas nie wnika jak i co robisz w UK.

życie to kompromis - jak Ty idziesz do pubu na piwo z kolegami to Żona nie idzie z Toba bo ktos musi byc z dzieckiem - a wyjscie do pubu to często takie samo gadanie o bzdetach i duperelach i jakby na to popatrzec przez lustro marnowanie czasu i kasy dla własnego widzimisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

Z radością i podziwem obserwujemy, jak funkcjonuje Wasza Grupa Budująca na Forum. Chcemy na łamach "Muratora" opisać to unikalne zjawisko, jakim jest istnienie Grup Budujących. Prosimy o spotkanie z Wami. Zaproponujcie termin, przyjedziemy. Chcemy porozmawiać, jakie są Wasze relacje wzajemne i opinie.

 

Czekamy na odzew! Liczymy na nieskomplikowane zorganizowanie takiego spotkania, któregoś wieczoru lub w weekend.

 

Prosimy o sygnał - najlepiej pisząc na: [email protected]

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Andrzej T. Papliński

Kierownik Działu Publicystyka

miesięcznika "Murator"

tel. (22) 59 05 358

 

-----------------------------------------------

MURATOR Spółka Akcyjna

ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa

tel. (22) 59 05 358

 

e-mail: [email protected]

 

WWW: http://murator.pl

 

 

Hej Frankai, "stary" forumowiczu. Miło byłoby Cię spotkać? Czy możliwe jest spotkanie w Waszej grupie? Choć kilka osób, które się znają z grupy - proponujemy spotkanie. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, ze wyraziłes ochotę na tego typu spotkanie.

kiedy i na ile bedziesz w Polsce nikt z nas nie wnika jak i co robisz w UK.

życie to kompromis - jak Ty idziesz do pubu na piwo z kolegami to Żona nie idzie z Toba bo ktos musi byc z dzieckiem - a wyjscie do pubu to często takie samo gadanie o bzdetach i duperelach i jakby na to popatrzec przez lustro marnowanie czasu i kasy dla własnego widzimisie.

 

wojgoc, po co te dywagacje. Powiedziałem że chciałbym być i tyle, ale nie będę i koniec kropka, mam ku temu powody.

 

A co do pubu to może i widzimisię, ale przynajmniej jestem w pobliżu domu w razie potrzeby a nie 1000 km od rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniając temat (możecie po mnie jeździć, że nie używam wyszukiwarki, ale używam, tylko nadal nic nie wiem, a im więcej czytam, tym bardziej łapię doła - głównie, że kasy nie starczy).

 

Dom energooszczędny. Warto?

 

Jak na razie wyszło mi:

- okna energooszczędne - jakie? 0,8?

- montaż okien w warstwie ocieplenia

- drzwi zewnętrzne

- ile styropianu na ściany i jakiego? 20cm o lambda 0,038?

- ile styropianu na gruncie?

- rekuperator (nadal nie wiem)

- na stropie chcemy 40-50cm granulatu wełny.

Doczytałam, że wg Lipińskich dom energooszczędny kosztuje ok. 7% więcej. Sporo, jeśli dołożyć do tego koszt pieniądza. Będziemy mieć gaz z sieci, więc okres zwrotu z inwestycji... hmmm, spory. Co warto z tego wybrać, a co odpuścić?

 

Jeśli dodamy do okien nawiewniki, niezbędne przy wentylacji grawitacyjnej, to i sensu nie ma robienie ich lepszych niż standardowe, chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei... wracajac do tematu:)

Mieszkam w Irlandii nie UK.

Samochod to Toyota. Daihatsu przejelo Sirion-a i w Europie jest daihatsu, a w Japonii ciagle toyota.

Faktycznie tutaj zalatwienie wszystkich spraw zajelo mi niewiele czasu, ale i u nas nie powinno byc gorzej. Pisalam nawet do kilku urzedow, bo ta firma dostarcza samochody wszedzie. Polska dla nich to normalka.

Chcialabym byc na tym spotkaniu, bo ciagle mnie omijaja, ale bede dopiero 6 grudnia.

Moze da sie przelozyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Frankai, "stary" forumowiczu. Miło byłoby Cię spotkać? Czy możliwe jest spotkanie w Waszej grupie? Choć kilka osób, które się znają z grupy - proponujemy spotkanie. Co Wy na to?

Panie Andrzeju - za bardzo zagoniony jestem, żeby zaplanować sobie wycieczkę. Do Wrocka mam jednak prawie 1.5h w jedną stronę. Jak już spotkanie będzie miało swój czas i miejsce, to może się okazać, że wpadnę przy okazji jakichś zakupów. Szanse góra 20%, więc niech grupa umówi się beze mnie. Poza tym - i tak bym wolał być niezauważony na łamach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tutaj zalatwienie wszystkich spraw zajelo mi niewiele czasu, ale i u nas nie powinno byc gorzej. Pisalam nawet do kilku urzedow, bo ta firma dostarcza samochody wszedzie. Polska dla nich to normalka.

Chcialabym byc na tym spotkaniu, bo ciagle mnie omijaja, ale bede dopiero 6 grudnia.

Moze da sie przelozyc:)

Przerzutka auta nie jest problemem. Ja swój zostawiłem po drodze na lotnisko w agencji, która się mieściła 3 mile od mojego mieszkania.za 1500USD + 75 USD za ubezpieczenie, odebrałem auto po 6 tygodniach w Gdyni. Jeżeli ktoś z Was będzie przerzucał auto statkiem - niech załatwi formalności tam, bo tam jest masówka i wiedzą jak to szybko zrobić.

 

Jak dotąd nikt nie krzyknął terminu, więc jednogłośnie możesz go ustalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...