Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ufff...ffff

 

Opanowałem sytuację - przez chwilę postów o liście v1 było 4szt - coś się popsujnęło na serwerze. Redakcji przesłałem już info.

 

Co do majówki to było nam bardzo miło gościć w Smoczej Jamie i Was poznać. Za słowa uznania dla Ali dziękujemy i przekażemy ... jak tylko wróci z zielonej szkoły (z powodu tego wyjazdu musieliśmy zebrać się szybciej :( ).

Smoku, a dom (bo 'domek' nie wypada pisać chociażby ze względu na to 'boisko' na strychu :wink: ) jest super, w szczególności ten ogród zimowy.... Ach, rozmarzyłem się :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeee,

wymyśliłem, że lepiej będzie zrobić nową stronę do sekendhendziku, tu w ogłoszeniach drobnych.

Kto będzie miałcoś na sprzedaż, wpisuje w "odpowiedz" swoje graty

W podpisie można dodać link do strony, co by nie zaginęła w potoku :)

 

oto link :

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26764

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie, :)

 

mam wątpliwość - czy robić ogrodzenie działki na samym początku budowy? Jest to na pewno spory koszt, ale przynajmniej nie będę się stresować że mi ktoś coś ukradnie. A może sam mocny blaszak na rzeczy które "parują" by wystarczył? Przyznam że wolałabym ogrodzić już teraz. Jak wy zrobiliście? Moja działka jest w szczerym polu, biegają tylko jaszczurki, bażanty i zające, ale one nie raczej zaatakują złodziei i nie obronią mojej własności.

I jeszcze skąd braliście wodę na budowę - czy już teraz zacząć zbierać deszczówkę czy wkopać rurę w ziemię, pompę i będzie prowizoryczna studnia? Wodociąg dopiero w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka dzięki za odpowiedż.Napisz proszę ile masz metrów do tynkowania i czy Turlej Adam (ten starszy )robił Ci osobiście te tynki.Czy wydzielałeś miejsca w których tynku ma nie być np. w kuchni na pasek kafli pod szafkami.Pozdrowienia Wiech.

Akurat wczoraj po południu Turleja nie było tylko trzej jego ludzie. Z tego co widziałem to Turlej sam natryskiwał tynk i go gładził. Na cztery razy jak tam byłem on był trzy razy. Metrów mamy coś 270. W łazience kazałem zostawić miejsca za wanną i pod 'geberitami'. Kuchnię odpuściłem (a co, to duży błąd?)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco ja też żałuje że mnie nie było na spotkaniu u Smoka.Pracuje u siebie na budowie łącznie z niedzielami(mam nadzieje że ksiądz tego nie czyta i nie dostanę anatemy).Miałem się zamiar również budować w Ligocie ale wyszło innaczej.Mam kolegę w Wiszni Małej i to on mnie namawiał na to miejsce.Działki byly dużo tańsze 10 lat temu.Oglądałem zdjęcia Twojego domku i zazdroszcze Ci postępu prac finiszowych.Niestety to wszystko dopiero mam doświadczyć.Czasu do jesieni coraz mniej a pracy ogrom.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka nie jest błędem tynkowanie pod kafle.Zależy z czego masz ściany.Jeżeli chciałbyś zlicować tynk z kaflami to musisz w miejsce kafli nie dawać tynku.Ile poszło Ci tynku na te 270 m i czy dawałeś listwy plastikowe przyokienne.Wiech.

 

coś mi się nacisneło co nie trzeba, ale poprawiam.

 

Tynku Turlej policzył 3 tony (i chyba zostanie z tego co widziałem wczoraj).

Listwy chyba będę dawał - ale to dopiero przy montażu okien. Skoro je tak wszyscy chwalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Nie wiem jak inni ale ja do tej pory nie mam wody i teraz żałuje że nie zrobiłem studni.Można zrobić dół i włożyć 5-7 sztuk kręgów albo abisynke.Masz wysoki poziom wód gruntowych tak jak u mnie i woda będzie.Sąsiad obok mnie ma studnie z 6 kręgów i wodę ma zawsze.Ja musiałem wodę brać od sąsiada do murowania(dobrze że bloczki były na klej) .Przyda Ci się w póżniejszym zagospodarowaniu działki.Co do ogrodzenia to nie myśl że jak ogrodzisz posesję to nie będziesz miała włamań (czego Ci nie życzę).Ja do tej pory mam nieogrodzoną działkę i nie miałem kradzieży(odpukać).Myślę że powinnaś sklecić jakąś budę na mniej cenne rzeczy a cenniejsze zabierać lub przechowywać w innym miejscu.Kończę bo się strasznie rozpisałem po chwilowej nieobecności na forum.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco ja też żałuje że mnie nie było na spotkaniu u Smoka.Pracuje u siebie na budowie łącznie z niedzielami(mam nadzieje że ksiądz tego nie czyta i nie dostanę anatemy).Miałem się zamiar również budować w Ligocie ale wyszło innaczej.Mam kolegę w Wiszni Małej i to on mnie namawiał na to miejsce.Działki byly dużo tańsze 10 lat temu.Oglądałem zdjęcia Twojego domku i zazdroszcze Ci postępu prac finiszowych.Niestety to wszystko dopiero mam doświadczyć.Czasu do jesieni coraz mniej a pracy ogrom.Pozdrawiam Wiech.

...czyli bylibysmy sąsiadami ;-) życzę Ci aby prace budowlane posuwały się do przodu bez większych perypetii oraz żebyś znalazł kiedyś chwilke na odsapnięcie i może spotkanie forumowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie, :)

 

mam wątpliwość - czy robić ogrodzenie działki na samym początku budowy? I jeszcze skąd braliście wodę na budowę - czy już teraz zacząć zbierać deszczówkę czy wkopać rurę w ziemię, pompę i będzie prowizoryczna studnia? Wodociąg dopiero w planach.

 

BK - my ogrodzenia nie mamy do tej pory ;-) a w czasie budowy nic na szczęście nam nie zginęło, ale mamy sąsiadów....

....co do wody to mieliśmy już doprowadzoną wodę kiedy zabieralismy się za budowę (przez poprzedniego własciciela działki), ale widziałam teraz niedawno u znajomych w Nadolicach studnię głębinową z kórej oni korzystali cały czas podczas budowy i z której byli bardzo zadowoleni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...