Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ale Frankai nie napisał, ze znał odpowiedź tylko jaka jest prawidłowa. Byc może tez oblał ten sprawdzian.
No właśnie w tym sęk, że temperatura wzrośnie (ja odpowiedziałam, że spadnie - ale młoda byłam i głupia), Czyli zgadzam się z Frankai i polemizuję z autorami zadania z olimpiady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Frankai nie napisał, ze znał odpowiedź tylko jaka jest prawidłowa. Byc może tez oblał ten sprawdzian.

Oj - nie czytasz dokładnie. Poprawną - wg jury - było "pozostanie bez zmian". Co więcej - szkolny geniusz-omnibus, też tak twierdził. Madalaine przywróciła mi wiarę w siebie :)

U mnie to była olimpiada. W Poznaniu - więc jakaś makroregionalna. Nie wiem czy był jakiś szczebel krajowy, ale coś mi świta, że geniusz się gdzieś zakwalifikował.

Taka ciekawostka - w pamięci ze szkoły utkwiły mi 3 zadania olimpijskie :) Żadnych lekcyjnych. To było jedno. Drugie wszyscy już chyb znają. Rok 1984, olimpiada matematyczna, szczebel gminny:

Ja i ty mamy razem 35 lat. Ja mam teraz 2 razy tyle lat, ile ty miałeś wtedy, kiedy ja miałem tyle, ile ty masz teraz.

Ta sama, ale szczebel wojewódzki:

W ostrosłupie prawidłowym prostokątnym, dany jest bok podstawy "a" i kąt "alfa", zawarty między krawędzią boczną, a wysokością. Oblicz objętość i pole powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to trzeba dziękować PO (w końcu się stopniowo wywiązują z obietnic - obiecali podatki 3x15% i do tego zmierzają) i głosować na nich chcąc więcej ;-)

Najgorsze jest to, że sam na nich kilka lat temu zagłosowałem sic!

A wierzyłeś w to co mówią? Tusk wielokrotnie wcześniej zmieniał partie (choćby KLD czy UW) i jak dla mnie nie był wiarygodną osobą. Wiedziałem - głosując na nich - że nie będzie rewolucji. Mamy jednak jako taki spokój. Wielokrotne zmiany prawa nic nie wniosą. Byłbym za tym, żeby prawa nie zmieniać i ludzie się dostosują ;) Niech tylko pilnują, żeby je przestrzegano.

Co do ogólności polityki, to zawsze podobał mi się Balcerowicz za realizowanie tego co uważał za słuszne. Czasem - choć rzadko - się mylił, ale nie był chorągiewką na wietrze. Korwin-Mikke za odważne i bezpośrednie stawianie sprawy. Na fotelu prezydenta widziałbym Gowina za spokój i rozwagę. Nie dał się nawet sprowokować Pospieszalskiemu w programie o projekcie ustawy bioetycznej. Każdy kontrargument potrafił spokojnie i rzeczowo zbić.

 

Albert07 - z tą obawą przed PiSem dramatyzujesz i... ulegasz mediom. To też taka przypadłość młodości. Manipulacja wiadomościami jest zastraszająca. Jak 10 naskakuje na 1, to on się pogubi. Kto wie - może kaczor nie jest zły, tylko go dawno temu osaczyli? Za dużo jednak jątrzy nienawiści, żeby próbować mu zaufać. Podobnie nie rozumiem, tego co wyprawia radio Maryja. Gdzie przełożenie wiary na słowa i czyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc chyba 2-5%...?(chyba ze z opcją szukania taszych rozwiazan materialowych)

wartosci inwestycji brutto w przypadku domu oczywiscie stanu do ktorego prowadzi budowe

Przy SSO nie ma wielu dylematów, a wartości spore. Przy wykończeniówce jest decyzyjna makabra. Nie wiem czy ktoś podjąłby się bez szczegółowego, zatwierdzonego projektu wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowaliśmy jak szybko można postawić chałupę. Tego wyniku nie pobije chyba nikt

 

Ale się uśmiałam :)

W Polsce jest to chyba nie możliwe, żeby oddać do użytku taki budynek w ciągu 6 dni, a gdzie pozwolenie na budowę ( zapłakaliby się, za nim by je dostali), odbiór ( wodociągi, energetyka, kominiarz, świadectwo energetyczne itd. itp.) hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałam :)

W Polsce jest to chyba nie możliwe, żeby oddać do użytku taki budynek w ciągu 6 dni, a gdzie pozwolenie na budowę ( zapłakaliby się, za nim by je dostali), odbiór ( wodociągi, energetyka, kominiarz, świadectwo energetyczne itd. itp.) hehehehe

Nie przesadzajmy - to nie jest oddanie budynku. To wyłącznie moment stawiania. Podejrzewam, że ma jakoweś fundamenty i te już wcześniej wylali. Zwłaszcza, że to są specjalne. Coś mi świta po głowie, że mają "sprężyny". Jeżeli tam są potrzebne pozwolenia, to pewnie zaprojektowali, zaczęli gadać z wykonawcami i wystąpili o pozwolenie. Potem rozpoczęła się prefabrykacja i wylali fundamenty. Jak już byli gotowi - ze scenariuszami na ludzi, samochody i dźwig - to zaczęło się przedstawienie. Tak czy owak - niesamowite!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert07 - z tą obawą przed PiSem dramatyzujesz i... ulegasz mediom. To też taka przypadłość młodości. Manipulacja wiadomościami jest zastraszająca. Jak 10 naskakuje na 1, to on się pogubi. Kto wie - może kaczor nie jest zły, tylko go dawno temu osaczyli? Za dużo jednak jątrzy nienawiści, żeby próbować mu zaufać. Podobnie nie rozumiem, tego co wyprawia radio Maryja. Gdzie przełożenie wiary na słowa i czyny?

 

może i manipulacja, może sobie z jakiegoś powodu zasłużył na takie traktowanie przez media. Raczej nie jest to rozmowa na to forum. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym hotelem widzę że na trzy zmiany tam jechali też, ale niezła historyjka

Wiadomo, że jak coś chce się skończyć szybko, to trzeba na 3 zmiany. Podejrzewam, że jak to w Chinach - ludzi to tam było całe mrowie. Pamiętam jak w samej maszynowni, były dwie kobiety od... sprzątania. Jedna czyściła podłogi, druga otuliny na rurach. Skutek był taki, że jedne i drugie lśniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak coś chce się skończyć szybko, to trzeba na 3 zmiany. Podejrzewam, że jak to w Chinach - ludzi to tam było całe mrowie. Pamiętam jak w samej maszynowni, były dwie kobiety od... sprzątania. Jedna czyściła podłogi, druga otuliny na rurach. Skutek był taki, że jedne i drugie lśniły.

 

wracając do hotelu, jaka to logistyka musiała być :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, doradźcie. Mam pewne wątpliwości co do pewnych wymiarów w budynku. A mianowicie chodzi o położenie okien na parterze budynku, głównie w kuchni.

fotka okna w kuchni

 

czy nie wydaje wam się że 85 cm po wykończeniówce to nie za nisko?. Mój budowlaniec mówi, że jest to raczej standardowa wysokość. Od wylewki przyjmuje się około 1 metra po czym dodaje ocieplenie, dodatki i inne terakoty z założeniem że zajmą jakieś 20-25 cm. I też na tej mniej więcej wysokości wykonuje się szafki kuchenne.

Nie wiem jak tak przyłożyłem sobie miarkę koło siebie to jakoś tak nisko mi się wydało.

 

Kolejna rzecz to wysokość ścianki kolankowej na piętrze.

 

fotka kolanka na piętrze

 

ta sama historia, patrząc na projekt to jest ona na wysokości ok 66cm od stropu/posadzki. Potem są oczywiście docieplenia i inne regipsy i właściwa ściana zaczyna w odległości jakieś 35-45cm od kolankowej i ciągnie na wysokość 1m i tu zaczyna się skos.

 

przykład w pokoju

 

I znowu budowlaniec mówi że jest to trochę za nisko, ze standard to jakieś 60-75 cm wysokości samej ścianki kolankowej. Mi się też tak wydaje, że właściwa ściana powinna łamać się gdzieś na wysokości 120cm bo jakoś to obecnie mi za nisko wychodzi.

 

Powiedzcie please jak to u was wygląda.

 

pozdr

 

Ps. aha niech mi ktoś pomoże i powie jak mam wrzucać zdjęcia bezpośrednio na forum, bo próbuję i próbuję i mi to jakoś nie chce wyjść.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/QbcBCk-z1Idn3NBUl3TbO8_LfRVzmKJ3pBP4U6UWMzw?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

meble kuchenne w standardzie maja 80cm więc Twoje 85cm jest już wyżej. Ja u siebie zrobiłem 90cm - nie trzeba się wtedy zginać nad zlewozmywakiem i blat kuchenny bedzie zarazem parapetem kuchennym.

Podnies otwór okna tak, jak Ci odpowiada - pamietaj tylko, żebys podniósł wszystkie okna na kondygnacji by były na tej samej wysokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy okno na wys. 90cm. Będziemy mieć tak samo jak Wojgoc. W projekcie było 85cm, ale mierzyliśmy w aktualnej kuchni i mamy 87 i wolelibyśmy, aby było wyżej. To trzeba dopasować do siebie, do wzrostu.

Ścianka kolankowa - projektanci są zwykle zwolennikami nie zaburzania bryły i pozostawienia ścianki tak jak w projekcie. My akurat chcieliśmy wysoką ściankę i projektant tak nam to zaprojektował - ścianka (mur z wieńcem i murłatą) ma ok.1,42. Na etapie budowy obniżyliśmy i wysokość cegły (jakieś 6cm), bo okna dachowe wychodziły na poziomie 1,8m.

Z Twojego rysunku wynika, że zaprojektowana jest bardzo niska ścianka, dlatego masz postawioną dodatkową ściankę. Podwyższenie chyba najlepiej obgadać z kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh z tymi oknami na parterze to już po ptokach, musi zostać tak jak jest, bo jak zwykle za późno się zorientowałem, a chłopaki już pojechali do stropu z cegłami. Tak to jest jak się nie widzi sprawy na żywo a tylko na zdjęciach. Po prostu kilka dni temu zerknąłem na projekt i coś mnie tknęło. Z kolankowym mam jeszcze szanse zareagować, poza tym na szczęście za dwa tygodnie będę w kraju więc chłopaki akurat zrobią odpowiednią wysokość ścianek i wtedy wizualnie zdecydujemy co z tym fantem zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...