Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

albert,

meble kuchenne w standardzie maja 80cm więc Twoje 85cm jest już wyżej. Ja u siebie zrobiłem 90cm - nie trzeba się wtedy zginać nad zlewozmywakiem i blat kuchenny bedzie zarazem parapetem kuchennym.

Podnies otwór okna tak, jak Ci odpowiada - pamietaj tylko, żebys podniósł wszystkie okna na kondygnacji by były na tej samej wysokosci

 

ogólnie moja rodzina nie jest wysoka więc z tymi wymiarami co są w projekcie nie powinno być problemu. Przeraziłem się jedynie po przymiarce w mojej obecnej kuchni gdzie blat mam na wys 90cm a okno na 100cm. W sumie to tak jak teraz patrzę to 5cm nie robi jakiejś zabójczej różnicy żebym musiał się zginać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

albert nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich warstw, które będą jeszcze leżeć na betonie (papa, folia, styropian wylewka, klej, płytki).

Dowiedz się w jakim przedziale jest regulacja nóżek w meblach ( w paru firmach) , pole manewru kilkoma centymetrami.

Druga sprawa, weź pod uwagę parapet ( w kuchni), czy będziesz miał blat wchodzący pod parapet, czy blat będzie jednocześnie parapetem.

My wszędzie mamy 88 cm ( łącznie z parapetami).

 

Co do wysokości osób mieszkających, ja jestem niska, a Michał wyższy, ale te 88 cm, obojgu nam pasuje :)

Wiadomo , że kobiety są niższe i wykonywanie różnych czynności w kuchni na zbyt wysokim blacie, też nie będzie wygodne.

Pozwól żonie wypowiedzieć się na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie wydaje wam się że 85 cm po wykończeniówce to nie za nisko?

Za nisko. No chyba że masz góra 170cm. Jak dla mnie chciałbym 95, ale okno wstrzymało mnie na 90. Wejdź na stronę Alno. Tam był Kitchen Planner czy coś takiego i pokazane było jak dobrać wysokość blatu do wzrostu.

 

Kolejna rzecz to wysokość ścianki kolankowej na piętrze.

 

I znowu budowlaniec mówi że jest to trochę za nisko, ze standard to jakieś 60-75 cm wysokości samej ścianki kolankowej. Mi się też tak wydaje, że właściwa ściana powinna łamać się gdzieś na wysokości 120cm bo jakoś to obecnie mi za nisko wychodzi.

Ale o co chodzi? W projekcie masz wysokości ścianki kolankowej i niech cię ręka boska broni, żeby to zmieniać bez podpisu konstruktora. Jak coś Ci się stanie z chałupą, to będzie wówczas Twoja wina. To po pierwsze. Po drugie - jeżeli chcesz podnosić, to się zastanów jak to wpłynie na wygląd budynku. Wyobraź sobie, że ktoś zaproponował Ci zwiększenie Twojego wzrostu poprzez... dodanie Ci 5 cm na wysokości czoła. Ładnie będziesz wyglądał? Po trzecie - moja ścianka kolankowa miała 50cm. Przyszły podłogi, karton gipsy i dalej w najniższym miejscu miała około 50cm. Okna mają uchwyt u góry i dla mnie wygodnie. Synek nie dosięgnie. Jak od 120cm dasz skos, to wyłącznie z uchwytem u dołu okna lub przegubowym.

 

Ps. aha niech mi ktoś pomoże i powie jak mam wrzucać zdjęcia bezpośrednio na forum, bo próbuję i próbuję i mi to jakoś nie chce wyjść.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/QbcBCk-z1Idn3NBUl3TbO8_LfRVzmKJ3pBP4U6UWMzw?feat=directlink

Moje konto foto wystawia mi całą składnię HTML do wklejenie przez Copy-Paste. Fotosik też to chyba ma. Poza tym - można użyć ikony obrazka w "Edycji Zaawansowanej". Trzeci sposób - ręcznie stworzyć komendę HTML, no ale to dla znawców. W tych moich linkach są de facto 2 adresy: jeden to obrazka, który się wyświetla, a drugi który aktywuje się po kliknięciu w obrazek - wyświetla moją stronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak jak teraz patrzę to 5cm nie robi jakiejś zabójczej różnicy żebym musiał się zginać:)

Tak? :o To weź idź do łazienki, tam umywalkę masz pewnie na 80cm i zrób sobie ręczne pranie. Tak z pół godziny. Ja różnicę czuję. U teściów jest chyba 86cm i plecy mnie bolą przy zlewie. Mam 188cm. Co prawda będzie zmywarka, więc problem nie jest duży ;)

 

Co do zdjęć tapety - została zamontowana. Muszą mi jeszcze powiesić szafki (połowa przyszłego tygodnia) i obfocę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że kobiety są niższe

W niektórych przypadkach jest to mylące. Trzeba uważać z dobieraniem roweru! Przy tym samym wzroście, kobieta musi mieć większą ramę. Ma dłuższe nogi. Dopiero jak to usłyszałem, zajarzyłem, że żona ma jeansy w długości 34 a ja 36, mimo że dzieli nas 12 cm, czyli prawie 5" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, dlatego uważam, że trzeba stanąć przy blacie i zobaczyć ile chcemy mieć zgięte ręce - wygoda, bo pomijając nogi, ręce też mogą być dłuższe, szczególnie u kobiet, które noszą ciężary w postaci zakupów i nie tylko hehehe, a nogami żonka nie operuje w kuchni ( chociaż są ważne);), a blat jest na wysokości rąk.

Tak czy siak, odstaw rower i stań przy blacie, umyj naczynia, ulep pierogi, pokrój mięsko, zrób śniadanko żonie itd. itp.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich warstw, które będą jeszcze leżeć na betonie (papa, folia, styropian wylewka, klej, płytki).

jesli nie masz jakiegos fatalnego gruntu na swojej działce to nie dawaj do srodka zadnej papy!!! lepiej zrobić porzadnie drenaż wokół chaty niż pakować te świństwa asfaltowe do wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie,

 

po pierwsze wg projektu to po wszystkich wylewkach i wykończeniach pozostaje mi około 85cm do okna - to już mówiłem wcześniej.

po drugie to oboje z żoną do wysokich nie należymy, a zwłaszcza ja :D < 170cm

po trzecie zmierzyłem miareczką i organoleptycznie wymiary naszej obecnej kuchni jak i zlewu w łazience i jest tak:

w kuchni meble są na wysokości ok 90cm - jest okej

w łazience zlew jest na wysokości 82cm - też jest okej - dla tych co zaraz powiedzą że mało czasu tam spędzam to prostuję że spędzam, córa czasem jak nabroi tak potem muszę poświęcić wiele minut na spranie plam :yes:

 

no i co do tych nieszczęsnych ścianek kolankowych to oczywiście nie planuję nic zmieniać, ale też nie chcę żeby te skosy były za niskie bo okaże się że cała ta przestrzeń będzie totalnie bezużyteczna. Wiem, że może to zmienić efekt wizualny całości domu, ale jak to mówią coś za coś.

Ktoś już to wcześniej mówił: Dom jest dla nas - nie dla sąsiadów :D

W każdym bądź razie bardzo liczę na to że nic nie będę musiał podwyższać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje konto foto wystawia mi całą składnię HTML do wklejenie przez Copy-Paste. Fotosik też to chyba ma. Poza tym - można użyć ikony obrazka w "Edycji Zaawansowanej". Trzeci sposób - ręcznie stworzyć komendę HTML, no ale to dla znawców. W tych moich linkach są de facto 2 adresy: jeden to obrazka, który się wyświetla, a drugi który aktywuje się po kliknięciu w obrazek - wyświetla moją stronkę.

 

Właśnie w tym sęk, ja też mam kupę opcji ale np jak pisząc ten post klikam na wstaw obrazek otwiera mi się okienko URL z opcją http:// - wpisuję i ...NIC ;)

jedyne co tu się udaje zrobić to po prostu zapodać linka do konkretnego obrazka i wtedy po kliknięciu cię przerzuci w odpowiednie miejsce, ale nie o to mi chodzi.

Na przykład w dzienniku budowy spokojnie mogę wrzucić fotki i je załadować bez problemu. Tam jest tak, że jak klikniesz na dodaj zdjęcie otwiera ci się okienko z opcją wskazania źródła z dysku lub jakiegoś serwera i tyle.http://forum.muratordom.pl/%3Ctable%20style=%22width:auto;%22%3E%3Ctr%3E%3Ctd%3E%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.com/lh/photo/FH0xPSMWJjqxXyfkct9Bis_LfRVzmKJ3pBP4U6UWMzw?feat=embedwebsite%22%3E%3Cimg%20src=%22http://lh5.ggpht.com/_2s-nx3kigeQ/TOFbDpGluVI/AAAAAAAACg8/VVaLV0K7mng/s144/balbina%20IIzdjecie%20c.jpg%22%20height=%22106%22%20width=%22144%22%20/%3E%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20style=%22font-family:arial,sans-serif;%20font-size:11px;%20text-align:right%22%3EOd%20%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.com/wodzu071/FotkiZBudowy?authkey=Gv1sRgCKDD9aLy8JyAYA&feat=embedwebsite%22%3Efotki%20z%20budowy%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3C/table%3E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłem miareczką i organoleptycznie wymiary naszej obecnej kuchni jak i zlewu w łazience i jest tak: w łazience zlew jest na wysokości 82cm - też jest okej - dla tych co zaraz powiedzą że mało czasu tam spędzam to prostuję że spędzam, córa czasem jak nabroi tak potem muszę poświęcić wiele minut na spranie plam :yes:

 

a ja myslałem, ze Ty kulturalnie w łazience z umywalki korzystasz a tu masz Ci jaka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eheheheh żartownisie wszystko wyłapią :p

 

a co do dzieciaków to wszystko możliwe, ale chata ma być dla mnie, jak im nie będzie na starość pasić to sobie mogą okno wymienić na większe i wtedy podnieść blat :cool: przez co ja jako dziadzio pewnie będę musiał stać na stołku i ledwo do kranu sięgać jak małe dziecko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...