Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Oj nie, z garażu nie zrezygnujemy za żadne skarby. Przez pewien czas nie mieliśmy i to była masakra. Musi być duży, żeby się pomieściły nasze pojazdy, i z przejściem z domu.

 

duży czyli ile ma miec powierzchni? ja mam garaz 37,6 m2 i uwazam, ze jest w sam raz, ale duzym bym go nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli kogoś interesuje kwestia mebelków spiżarnianych, garderobianych, a nawet sypialnianych, to się podzielę "znaleziskami" płytowymi z ostatniego weekendu. To jakie płyty oferują Pfleiderer, Kronopol czy Kronospan, każdy sobie googlnie i macnie w pierwszym lepszym składzie. Ceny od 30-55 zł/m2. W lepszych punktach można znaleźć ciekawe fronty nawet po... 415 zł/m2 !!! Takie przetłaczane. Są jednak całkiem ciekawe - przynajmniej jak na zdjęciu - w DLH. O tutaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy okna dachowe mogę zamontować później np. na wiosnę jak będę zakładał pozostałe, czy muszę od razu instalować je jak będą kładli dachówki?

Jeżeli masz bezpieczną okolicę - zamontuj. Zawsze wygodniej się robi raz. Poza tym podejrzewam, że dokładniej wówczas obrobią takowe okno.

Jeżeli masz niebezpieczną okolicę - to po co mają Ci ukraść okno. No chyba że zdemontujesz skrzydło (?) i jakoś wypełnisz otwór ;)

Założę się, że poważni producenci okien dachowych, na swoich stronach mają instrukcje montażu w obydwu przypadkach i zapewne jakieś FAQ: "Zamieniam strych na mieszkanie - czy mogę założyć okno dachowe?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie jeszcze jedno, gdzie byście proponowali zamontować wyłaz na dach dla kominiarzy?

mam dwie opcje: pierwsza to w łazience a druga to w sypialni głównej - czyli naszej małżeńskiej :)

w oryginale było to zaplanowane w garderobie przy mojej sypialni, ale ostatecznie całkowicie zrezygnowaliśmy z tego okna więc muszę teraz znaleźć jakieś inne miejsce żeby nasi men in black mogli jakoś na ten dach wyleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy okna dachowe mogę zamontować później np. na wiosnę jak będę zakładał pozostałe, czy muszę od razu instalować je jak będą kładli dachówki?

oczywiscie, ze mozesz, tylko na czas prac dachowych ab wszystko było ok, niech te okna zamontują a nastepnie zdejmij same okno, zrób odpowiedni stelaz, nabij folie i za pomocą drutów przymocuj do gwoździ wbitych w krokwie. u mnie to funkcjonowalo przez 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które mają okna dachowe z klamką na dole i najlepiej dom z WM (bo wtedy nie ma potrzeby brać okien z nawiewnikami) - czy wybraliście Fakro (a jeśli tak to jakie) czy najprostsze Velux GZL czy może Roto. Jaki konkretny model i czym się kierowaliście -szyba hartowana, czy klejona, ile razy lakierowane drewno itd. dzięki z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście [i czy polecacie] parapety wewnętrzne z konglomeratu?

 

Nie polecamy. Gdybyśmy dzisiaj robili parapety to wszystkie byłyby drewniane (mamy porównanie bo część zrobiliśmy z drewna - gotowce z Castoramy sami polakierowaliśmy. I te nam sie najbardziej podobają :)). Oczywiście dużo zależy od charakteru domu, koloru konglomeratu itp. itd.

U nas wyszły b. blado i zimno. W dodatku po 2-3 tyg. od montażu okazało się, że jeden jest pęknięty. Oczywiście winnego brak. Na szczęście pęknięcie jest ledwie widoczne i da się z tym żyć.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ma. Ja mam gazowe, będzie piec kondensacyjny i kominiarz powiedział, że takie komina nie będzie odbierał. To samo mówił mój wykonawca.

Dokładnie - mam to samo i żadnego wyłażenia na dach :) A co ja się nakombinowałem jak to zrobić estetycznie i nie wpuścić brudu do domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...