Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

to juz dokonałeś selekcji?

 

co do okien dachowych to nie ma tu za bardzo co kombinować. Są trzy przodujące marki na rynku, parametry mają zbliżone do siebie. Kwestia tylko tego które ci się bardziej podobają pod kontem estetyki no i najważniejsze oczywiście to cena plus jaki masz wachlarz dodatków do tych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

my właśnie myslimy w podobny sposób, finalnie nie robimy żadnych wyłazów, ani stopni kominiarskich czy ław. Do kondensata kominiarz zaglądać nie będzie. W salonie będzie koza z kominem z kwasówki. On podlega odbiorowi, tylko, że komin będzie wystawać poza dach ok. 2 m. Z poziomu dachu żaden kominiarz tam nie zajrzy.

 

chyba zrobię tak samo - żadnych wyłazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do okien dachowych to nie ma tu za bardzo co kombinować. Są trzy przodujące marki na rynku, parametry mają zbliżone do siebie. Kwestia tylko tego które ci się bardziej podobają pod kontem estetyki no i najważniejsze oczywiście to cena plus jaki masz wachlarz dodatków do tych okien.

czy to znaczy, że idziesz w plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy, że idziesz w plastiki?

 

Niestety ze wzgl na koszty muszę ukłonić się w stronę plastików ;), a dokładniej chyba Jezierskiego. Różnica w cenie na chwilę obecną wynosi mniej więcej 10tyś zeta pomiędzy plastikami a drewnem. Poza tym parametry techniczne plastików są nawet lepsze.

Wiem, że drewno to klasa, mniej się wypaczają i takie tam ale też muszę patrzeć racjonalnie na budżet. Nie sztuką jest walnąć sobie wypasione okna z grubą kasę aż sąsiadom kopary polecą w dół i mieszkać w niewykończonym domu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze wzgl na koszty muszę ukłonić się w stronę plastików ;), a dokładniej chyba Jezierskiego. Różnica w cenie na chwilę obecną wynosi mniej więcej 10tyś zeta pomiędzy plastikami a drewnem. Poza tym parametry techniczne plastików są nawet lepsze.

Wiem, że drewno to klasa, mniej się wypaczają i takie tam ale też muszę patrzeć racjonalnie na budżet. Nie sztuką jest walnąć sobie wypasione okna z grubą kasę aż sąsiadom kopary polecą w dół i mieszkać w niewykończonym domu :yes:

 

Jestem tego samego zdania.

Też robiłam sobie wstępną kalkulację okien i różnica jest naprawdę spora, dlatego ja zdecyduję się na plastiki, ew. oklejone z zewnątrz w kolorze drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety potrafią nawet buty kleić "Kropelką", a za to że nie działa winią producenta
Jak to nie działa, jak działa? :D

 

A swoją drogą ja mam chyba inną siłę przekonywania. Zamawiałam swego czasu parapety granitowe + blat takiż u kamieniarza w Strzegomiu, jeden parapet pękł w czasie transportu i dostałam nowy.

Robiłam dokładny research, gdzie było najtaniej, i wyszło mi tam (już z dostawą). Jadąc od strony autostrady przed rondem w Strzegomiu, po lewej stronie. Była drobna obsuwa w czasie, ale do przeżycia.

No i granit ma tę zaletę w stosunku do marmuru, że się go chemia nie ima. Został zaimpregnowany raz po zakupie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, a dlaczego nie oklejone obustronnie? Ja tak mam i jestem zadowolona. Moja mama zdecydowała się na kolor tylko z zewnątrz i sama teraz twierdzi, że jakoś nie bardzo to wygląda... Oczywiście kwestia gustu, ale ciekawa jestem, jakie są Twoje argumenty? :)

 

Właściwie biorę pod uwagę tylko bez oklejenia lub oklejenie z zewnątrz z tego względu, że na wizualizacji projektu mojego domu okna są właśnie w kolorze drewna i bardzo ładnie to wygląda (pasuje m.in. do drzwi i bramy garażowej). W środku chcę mieć białe, bo wydaje mi się, że łatwiej dopasować wystrój, ponadto obecnie takie mam i się przyzwyczaiłam :)

A czemu nie za bardzo wyglądają oklejone tylko z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania.

Też robiłam sobie wstępną kalkulację okien i różnica jest naprawdę spora, dlatego ja zdecyduję się na plastiki, ew. oklejone z zewnątrz w kolorze drewna.

 

 

nie, no jak mam się decydować na plastiki to na bank będą oklejone jakimś "drewnianym" kolorem i to z obu stron.

Sęk w tym że za cenę np 22tyś mam plastiki z bardzo dobrymi parametrami, okleinami, ramkami cieplnymi, okuciami i innymi gadżetami a gdybym się decydował na drewno to najniższa oferta u mnie wynosi ponad 30tyś i to są tylko podstawowe okna. Jakbym chciał takie same dodatki co w plastikach to nie wiem czy nie dobiłbym 50koła a tu muszę jeszcze pamiętać że kolejne najbidniej 10koła muszę na okna dachowe wywalić.

 

Więc jak już mówiłem, przeboleję fakt braku drewna (nigdy go nie miałem, więc chyba łatwiej mi przejdzie :)) i raczej skieruję się na plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka widać, że zewnętrzna strona jest oklejona, przez co całość - dla nas - wygląda "plastikowo" :) Chodzi o to, że dobre okna plastikowe tak naprawdę trudno odróżnić od drewnianych - u nas świetny stolarz się zorientował, że to plastik dopiero jak pomacał :) Jak by były jednostronnie białe, wiedziałby od razu. Poza tym takie drewnopodobne swietnie się myje. Z białymi jest trudniej (miałam, więc widzę różnicę) - zawsze walczysz z jakimiś smugami kurzu od uszczelki itp. Istotne jest też, jakie chcesz mieć parapety. Nam się podobają drewniane - nawet jeśli nie są idealnie w tym samym kolorze co okno, bo jednak trudno tak dobrać kolor lakieru, a nikt nie wiezie skrzydła okna do sklepu, żeby sobie przymierzyć do próbnika :)

 

 

Ludzie! Śnieg u mnie pada za oknem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka widać, że zewnętrzna strona jest oklejona, przez co całość - dla nas - wygląda "plastikowo" :) Chodzi o to, że dobre okna plastikowe tak naprawdę trudno odróżnić od drewnianych - u nas świetny stolarz się zorientował, że to plastik dopiero jak pomacał :)

 

też tak się złapałem u mojego szwagra. Byłem na 100% przekonany że to drewno.

 

Nam się podobają drewniane - nawet jeśli nie są idealnie w tym samym kolorze co okno, bo jednak trudno tak dobrać kolor lakieru, a nikt nie wiezie skrzydła okna do sklepu, żeby sobie przymierzyć do próbnika :)

zawsze można wyciąć kawałek ramy :D ....żartuję oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no jak mam się decydować na plastiki to na bank będą oklejone jakimś "drewnianym" kolorem i to z obu stron.

Sęk w tym że za cenę np 22tyś mam plastiki z bardzo dobrymi parametrami, okleinami, ramkami cieplnymi, okuciami i innymi gadżetami a gdybym się decydował na drewno to najniższa oferta u mnie wynosi ponad 30tyś i to są tylko podstawowe okna. Jakbym chciał takie same dodatki co w plastikach to nie wiem czy nie dobiłbym 50koła a tu muszę jeszcze pamiętać że kolejne najbidniej 10koła muszę na okna dachowe wywalić.

 

Więc jak już mówiłem, przeboleję fakt braku drewna (nigdy go nie miałem, więc chyba łatwiej mi przejdzie :)) i raczej skieruję się na plastiki.

az mi sie nie chce wierzyc, aby drewno tak mocno poszlo w góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert, a tarasowe/balkonowe w końcu rozwierane czy przesuwane?

 

chyba dwuskrzydłowe otwierane bo jak mnie jeden Pan uświadomił z przesuwnymi może być tak że jak je zamontuję to mam tylko 120cm otworu na taras (całe okno ma 240x235) a jak zrobię otwierane to mam ponad dwa metry szerokości i zawsze mogę coś tamtędy na dwór wytargać.

 

Marzą mi się przesuwne z ukrytym progiem, ale jak zobaczyłem jakie mają parametry cieplne, jaką szerokość po otwarciu skrzydła no i ceny to chyba też spasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...