Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

tak, te z niższym progiem nie gwarantują niskiego współczynnika przenikania ciepła. Podają to nawet firmy w ofertach małą czcionką przy gwiazdeczce :)

Ja i to bym przebolał bo pewnie jak się pokombinuje to i się coś by zaradziło, ale wymiary mojego okna są zbyt małe.

 

A co do grzybków to w standardzie są chyba trzy, mają za zadanie zapobiec/opóźnić wyłamanie okna z ramy i dostanie się do budynku.

 

to ja kicham na grzybki. jak złodziej się uprze, to i tak wejdzie... jak to ktoś ładnie i obrazowo napisał: chociażby przez dach- zdejmie kilka dachówek, przebije się przez pancerne regipsy i wełnę i już jest w środku. po co mu życie utrudniać? żeby się mściwy zrobił? :D osobiście stawiam na dobrych sąsiadów i nie kłucie nikogo w oczy luksusem (gdybym kiedyś padła jego ofiarą of course;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zaraz - albo ja czegoś nie wiem, albo pianki już Chińczyki spier... Pianka poliuretanowa wg mojej wiedzy ma współczynnik lambda na poziomie 0.023 czyli lepszym niż polistyren, że nie wspomnę o wełnie czy styro.

 

A z bajerów, to koniecznie rolety z silniczkami, a skrzynki w nadprożu (nie w ociepleniu!!!)

 

co do dokładnych parametrów techn to ci nie odpowiem, jedyne co na chwilę obecną wiem to to że piankę trzeba wtryskiwać dokładnie i nie powinno się ją przycinać nożykiem bo wtedy w tym miejscu traci swoje walory cieplne i może się szybciej zużyć/niszczyć/wyparować czy jakoś tak.

więcej szczegółów zapodam jak się zaznajomię od osoby która mi o tym opowiadała.

 

poza tym muszę iść do pracy ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

dodatkowe grzybki nic Ci nie daja - ubezpieczyciel tego nieuwzględnia, lepiej założyc kontraktony, ale jak masz miec rolety to po co Ci dodatkowe gzybki?

Ejno - taki stary wyjadacz forumowy, a nie wie do czego są rolety przy włamaniach? Rolety przy włamaniach służą do... zasłonięcie się włamywacza przed czujnym okiem sąsiadów. Podniesienie rolety to żaden problem, bo antywłamaniowe są ch.....nie drogie. Kontaktrony na roletach wpięte w domową centralkę pochwalam.

W sumie jak zamawiałem okna, to byłem po lekturze forum, pełen już wiedzy o tych przeciwwłamaniowych okuciach, szybach antywłamaniowych, itp. Potem już mi przeszło i nawet nie pilnowałem jak gość montuje te okna. Mam bardzo sceptyczne nastawienie co do wszelki antywłamanioności, które nie są potwierdzone certyfikatem. Zresztą - nie ma się co oszukiwać - nie jestem Rockefellerem. Jeżeli złodziej będzie chciał wejść - wejdzie. Dobrze przemyślany alarm jest lepszy, a najlepsze... ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert - co do wyjścia o szer. 1,2 metra. Co Ty chcesz wynosić przez to okno? Fortepian? Normalnie masz drzwi w domu na 0.9 lub 1 m i wystarcza do typowej komunikacji.

 

Ja na przykład zakładam, że meble ogrodowe będą w ogrodzie a chowane w razie potrzeby do pom. gosp. - i z całą pewnością nie przez salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że czekałam, kto pierwszy powie, że on by wymontował okno... itp. I jakbym miała z kim, to bym się założyła, że to będziesz Ty! I bym wygrała! :D

Dziękuję za uznanie :) Masz jednak pecha - nikt pewnie by się nie założył przeciwko mnie :D

Co do pilnika i obejrzenia jak się otwiera - chyba bym nie prosił o demo. Po prostu wiem, że łatwo i wystarcza. Co innego, gdyby było z tym różnie. Wtedy na 100% sprawdzałbym - samodzielnie - czy się da czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz ty mnie oświeć - co to są kontraktony?

To może ja - to są czujniki magnetyczne. Taki rozłącznik reagujący na magnes. Do ramy mocujesz kontaktron, na żaluzji magnesik i jeżeli magnesik odjedzie lub się oderwie, to kontaktron zewrze/rozewrze obwód, który może być podłączony do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem to to że piankę trzeba wtryskiwać dokładnie i nie powinno się ją przycinać nożykiem bo wtedy w tym miejscu traci swoje walory cieplne i może się szybciej zużyć/niszczyć/wyparować czy jakoś tak.

Zgodzę się, przynajmniej w części. Przecięta pianka traci swoje właściwości z uwagi na fakt, że wchłania wilgoć. W dyskusji dotyczącej polistyrenu i pianki, odniosłem jednak wrażenie, że nie chodzi o wilgoć z powietrza, tylko zalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety maja głównie przecież po zmroku zamknąć dom przed wzrokiem spacerowiczów, wtedy firanka, zasłonka jest użyta w celach ozdobnych, przynajmniej taka idea była u nas, łatwiej wcisnąć 1 przycisk i zamknąć rolety we wszystkich oknach na parterze niż zasłaniać każda z osobna.

Druga funkcja to jednak pewna izolacja cieplna...

A ostatnia to hałas przy probie włamania, ale to już lepiej załatwi alarm, montowanie czujek magnetycznych na roletach lub oknach to pomysł bardziej na sygnalizację czy nie zostawiliśmy otwartego okna, chociaż przy próbie włamania jest duża szansa że wystraszy złodzieja zanim zdemoluje nam okno i zobaczy go czujka wewnętrzna.

Obecne centrale alarmowe mają takie możliwości że zdalnie sterowanie domem to już fakt w przystępnej cenie, a nie coś co można oglądać w telewizji jako ciekawostkę.

Oczywiście trzeba o wszystkim pomyśleć w odpowiednim czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejno - taki stary wyjadacz forumowy, a nie wie do czego są rolety przy włamaniach? Rolety przy włamaniach służą do... zasłonięcie się włamywacza przed czujnym okiem sąsiadów. Podniesienie rolety to żaden problem, bo antywłamaniowe są ch.....nie drogie. Kontaktrony na roletach wpięte w domową centralkę pochwalam.

a gdzie ja napisałem, ze rolety są antywłamaniowe? Antywłamaniowa roleta to pic na wode - fachura podnosi ja 5-10sek dłużej.

Pisząc o zbednej ilosci grzybkow miałem na mysli, ze lepiej jest załozyc kontrakton wpiety do centralki alarmowej.

trzeba byc coraz bardziej precyzyjnym w przetwarzaniu swoich mysli na wypowiedź bo od razu zostaje to wychwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, przynajmniej w części. Przecięta pianka traci swoje właściwości z uwagi na fakt, że wchłania wilgoć. W dyskusji dotyczącej polistyrenu i pianki, odniosłem jednak wrażenie, że nie chodzi o wilgoć z powietrza, tylko zalanie.

ale przy tynkowaniu i tak musisz ja przyciąc - i tu jest wazne jak zostanie przycięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem, ze rolety są antywłamaniowe? Antywłamaniowa roleta to pic na wode - fachura podnosi ja 5-10sek dłużej.

Pisząc o zbednej ilosci grzybkow miałem na mysli, ze lepiej jest załozyc kontrakton wpiety do centralki alarmowej.

trzeba byc coraz bardziej precyzyjnym w przetwarzaniu swoich mysli na wypowiedź bo od razu zostaje to wychwycone.

A w tych słowach:

ale jak masz miec rolety to po co Ci dodatkowe gzybki

Skoro mając rolety grzybki już są niepotrzebne, to można wnioskować iż rolety mają chronić przed włamaniem.

Precyzyjnym być trzeba :) Ja podejrzewałem iż piszesz nie precyzyjnie, a wiesz, że roleta nic nie da. Ktoś świeży na forum jednak może myśleć - bo wielu ludzi ciągle tak myśli - że ta roleta faktycznie to jakiś problem dla włamywacza, a ona tylko mu pomaga. Wolałem więc skorygować przekaz. Jeszcze raz dodam, że jak wyjeżdżamy, to rolety mają zostać podniesione, żeby sąsiedzi widzieli czy ktoś nie wlazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tych słowach:

 

Skoro mając rolety grzybki już są niepotrzebne, to można wnioskować iż rolety mają chronić przed włamaniem.

Frankai,

napisalem o dodatkowych grzybkach i ich zbednosci mając zamontowane rolety, do których podlączyc kontraktony i pozostać przy standardowej ilości grzybków wynikajacych z zastosowanych okuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - no właśnie chodzi o interpretację i precyzję o której sam już napisałeś. Ty użyłeś skrótu myślowego, a ja odczytałem inaczej i gdybym nie brał poprawki na to, to napisałbym inaczej. Właśnie z moim meblarzem dyskutowaliśmy o podobnej sprawie. Gość któremu robił meble, uważa iż robiąc meble na zamówienie, zrobi je takie, że... będą idealnie dolegały do krzywej ściany. No i wyszło, że się nie dogadali przed zrobieniem, bo przecież wiadomo, że płyta jest prosta i nie może dolegać. Ten mój meblarz, to trochę szybki i chaotyczny jest, ale nie wykłóca i poprawi jak ma się zastrzeżenia do czegoś. W tym wypadku nie mógł, choćby chciał. Tak na marginesie - moja kuchnia nabrała już prawie ostatecznego kształtu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zrobiłem fotki już dziś. Oto tapetka jedyna w swoim rodzaju :)

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/1KuchniaA403/1103630139_Nvjva-Th.jpg

Wrzuciłem tam jeszcze 5 innych fotek kuchni, jakby ktoś chciał pooglądać. Mebelków pod skosami nie pstrykałem. Zrobię to najwcześniej w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...