Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Nie wytrzymałem i zrobiłem fotki już dziś. Oto tapetka jedyna w swoim rodzaju :)

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/1KuchniaA403/1103630139_Nvjva-Th.jpg

Wrzuciłem tam jeszcze 5 innych fotek kuchni, jakby ktoś chciał pooglądać. Mebelków pod skosami nie pstrykałem. Zrobię to najwcześniej w sobotę.

 

no Frankai jestem pod wrażeniem!

powiedz mi, do czego masz tyle kabli w gniazdku z lewej strony okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nie wieje spod okna, a nawiewniki na górze są zamykane.

 

dzięki :) to chyba wezmę te zwykłe GZL, tylko, że chciałam bez nawiewnika, bo w końcu będzie wentylacja mechaniczna. W Fakro jednak dopłaca się 5-10% jeśli fabrycznie jest już nawiewnik i czeka się bardzo długo. Muszę sprawdzić jak to wygląda w veluxach.

A jaką masz izolację przy kołnierzu? Sam robiłeś, czy brałeś jakiś specjalny zestaw typu BDX itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Frankai jestem pod wrażeniem!

powiedz mi, do czego masz tyle kabli w gniazdku z lewej strony okna?

A dziękuję :) Tą przykrótką tapetę sprezentowałem kuchniarzowi. Wlepi u siebie na jakąś wystawkę. Lekko się zdziwił, jak się dowiedział, że to na flizelinie. U siebie musiał bardzo głaskać ścianę, bo na folii czy na papierze, widać każdą górkę czy dołek w tynku. Nie ukrywam, że lubię zaskakiwać fachowców. Czasem to są ciekawe pomysły, a czasem są to drobiazgi. W tej kuchni przykładowo był to profil pod LEDy zakrywający rzaz, LEDy 3 razy mocniejsze niż standard. Tuż obok w witrynkach dam halogenopodobne LEDy, kupione zresztą w hurtowni którą mi on wskazał. Są już z wewnętrznym zasilaniem i można podpiąć pod 230V. 3 szt. kosztują 70zł. Oprawka niklowana i klosik z soczewkami. Witrynki może będą w sobotę. No ale robi je ten od schodów, więc nie ma gwarancji.

 

Te kable to tylko resztki z dwóch stron. Jeszcze ich nie obciąłem, bo nie wiem czy nie będę przeciągał dalej. Z jednej strony musiałem wymienić, bo mi się coś nie podobało. Nie miałem czasu na samodzielne poprawki i zamówiłem lokalnego grzebka. Nie patrzyłem na ręce i w paru miejscach wyciął mi takie numery jak połączenie kabli w rurce (poza puszką), użycie innego koloru niż kazałem, no i potem w paru miejscach robiłem poprawki poprawek. Właśnie tuż obok też musiałem i poleciałem jednym ciągiem, bo kabla mi zostało, a jak się udaje uniknąć połączenia, to unikam.

Przed chwilą pani z Efapela dzwoniła czy już zrobiłem listę osprzętu, bo chce mi go wycenić. Na ENERGETABie zostawiłem wizytówkę i to już 3 telefon od nich :D Jak ktoś będzie potrzebował wycenkę, to dam namiary. Logus który mi się podoba, to konurencja dla Berkera o rozpiętości cenowo-wykończeniowej od kilkunastu złotych do stukilkudziesięciu. Przy 6 seriach jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jak już obfocę mebelki, to wlepię linki do zdjęć tego meblarza. Może w niektórych miejscach nie zrobił czegoś idealnie, ale generalnie spokojnie mogę go polecić. Najważniejsze, że nie ma rzeczy niemożliwych, nie jest problematyczny przy zastrzeżeniach, a ewentualne opóźnienia były minimalne i w zasadzie z góry wiadome ;) Było raz czy dwa kiedy mówił "postaram się na ..., ale na... uda się". No i był ten drugi termin. Wycenę robi w rozbiciu na poszczególne pozycje i widać czy gdzieś nie przegina. Jeździ z meblami do Warszawy, więc i do Wrocka może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert - co do wyjścia o szer. 1,2 metra. Co Ty chcesz wynosić przez to okno? Fortepian? Normalnie masz drzwi w domu na 0.9 lub 1 m i wystarcza do typowej komunikacji.

 

Ja na przykład zakładam, że meble ogrodowe będą w ogrodzie a chowane w razie potrzeby do pom. gosp. - i z całą pewnością nie przez salon.

 

fortepianu może nie ale marzy mi się jak najszersze wyjście na taras że nawet w deszczowe ciepłe dni siedząc w domu mam super widok i wiaterek z dworku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fortepianu może nie ale marzy mi się jak najszersze wyjście na taras że nawet w deszczowe ciepłe dni siedząc w domu mam super widok i wiaterek z dworku :D

 

tak myślę i myślę... a nie lepiej by się siedziało na zadaszonym tarasie przy takiej pogodzie? a jeśli jednak masz siedzieć w salonie przy otwartych drzwiach, to szybko siej trawkę za tarasem, bo Ci ten wiaterek nawieje mnóstwo piasku za próg (mieszkam w domku 5 lat, więc mówię z doświadczenia:)).

 

a przy dużym przeszkleniu to i tak będziesz mieć piękny widok za okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę i myślę... a nie lepiej by się siedziało na zadaszonym tarasie przy takiej pogodzie? a jeśli jednak masz siedzieć w salonie przy otwartych drzwiach, to szybko siej trawkę za tarasem, bo Ci ten wiaterek nawieje mnóstwo piasku za próg (mieszkam w domku 5 lat, więc mówię z doświadczenia:)).

 

a przy dużym przeszkleniu to i tak będziesz mieć piękny widok za okno :)

 

zgadzam się z tobą. Zadaszenie nad tarasem to ja mam w projekcie, ale jak tak patrzę na te zdjęcia gdzie możesz sobie całą ścianę złożyć i mieć całkowicie otwartą przestrzeń to jest to co mi się podoba, ale wiem że i tak tego nie zrobię więc tylko sobie gdybam :D

W moim przypadku jednak będę chyba obstawał przy otwieranych drzwiach dwuskrzydłowych żeby mieć choć namiastkę tej przyjemności hehehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepły montaż biorę poważnie pod uwagę. Wolę wziąć okna o nieco słabszych parametrach z ciepłym montażem nić jakiś super hiper wypas na piankę.

(...)

 

Poczytaj sobie ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=154335

Mimo, że na początku też byłem nastawiony na "ciepły" montaż to ostatecznie sobie go odpuściłem, koszt wysoki a wartość wątpliwa, przynajmniej w moim przypadku gdzie okna mam w ścianie a nie warstwie ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...