Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Polanka jeśli nie jest tajemnicą napisz ile kosztowały za m/2 .Czy Turlej skończył pracę u Ciebie czy jeszcze ma soś innego do roboty.Wiech.

zapłaciłem 10 zł/m2. U mnie skończył w czwartek o 16 i od razu się spakował i wyruszył do innej roboty. Twierdził że ok. 10 czerwca planuje być wolniejszy i wtedy chętnie mi zrobi regipsy na suficie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dawno mnie tu nie było wiec sie przypominam ;-)

 

 

Czekam na telefon z tartaku i sie niecierpliwie, lada dzien ma przyjechac wiezba. Na nowo odzył tez u nas temat okien, jesli ktos z was kupowal pcv i moze coś polecić to uprzejmię proszę!!

 

I jeszcze pytanie z serii pytań laika :oops: kiedy stawia sie scianki dzialowe? Na jakim etapie budowy? Czy mozna to robic po zamknieciu stanu surowego? I czy to sie robi po wylewkach?

I jesli ogrzewanie podlogowe - to najpierw instalacja a potem wylewki?? :-?

 

Ot wzięła się baba za budowanie :D Ratujcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dawno mnie tu nie było wiec sie przypominam ;-)

 

I jeszcze pytanie z serii pytań laika :oops: kiedy stawia sie scianki dzialowe? Na jakim etapie budowy? Czy mozna to robic po zamknieciu stanu surowego? I czy to sie robi po wylewkach?

I jesli ogrzewanie podlogowe - to najpierw instalacja a potem wylewki?? :-?

 

Ot wzięła się baba za budowanie :D Ratujcie. :)

 

1. Ścianki działowe

2. podłogówka

3. I na to posadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek, Ivonesca :)

 

i wszyscy - w ten ponury poranek.

Jak tam Wasze budowy?

 

Kto z was wie może, co się buduje na Braniborskiej, na miejscu dawnego Kwiatonu?

Jakiś wielki budynek - a przed nim coś na kształt dystrybutorów z benzyną?

Budynek jest super - z pustaków ceramicznych Robena, dach z wiązarów Mitekowych, przykryty ceramiczną karpiówką (chyba) - materiały i wykonanie naprawdę super.

Ogromna buda, powstała w ciągu jakichś 3 miesięcy, dach prawie skończony, otynkowane, teraz w środku kończą.

Powiedzcie mi, dlaczego nasze małe w końcu domki jednorodzinne muszą się budować 2 lata a takie ogromne budy, bloki mogą być wybudowane w ciągu paru miesięcy, po czym można je użytkować?

Wszyscy mnie straszą że jak dom w stanie surowym nie postoi rok to nie ma co dalej iść z pracą - bo się zawali albo woda będzie się lała strumieniami ze ścian.

Czy jak domek wybuduję w ciągu 6-8 miesięcy i postaram się o jego wysuszenie, włączę rekuperator etc. to będzie możliwe wybudowanie w ciągu 8-10 miesięcy?

Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się pozostaienie domu na parę miesięcy po wybudowaniu (odsetki od kredytu niemiłosiernie lecą).

Jak szybko budujecie swoje domy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj BK :-)

nie mam pojęcia co się tam dzieje przy Braniborskiej :-(...rzadko odwiedzam tamte strony ;-)

...a co do czasu budowy to my zaczęlismy w październiku 2002 a na gwiazdkę 2003 mieliśmy wszystkie pudła juz u siebie...przede wszystkim z powodu wysokich opłat w wynajmowanym mieszkaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka,

odnośnie budynku przy Braniborskiej, który najprawdopodobniej będzie kolejną stacją benzynową, zastanawiam się jaka kanalia i za ile pozwoliła na wprowadzenie kolejnego potencjalnego zagrożenia do centrum miasta?

Wqrza mnie niesamowice proceder niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego i wymogami bezpieczeństwa - stacji w okolicy dosyć (Ks. Witolda, TGG, Tęczowa), a tu ktoś znowu nam potencjalną bombę w środek miasta wstadził. Pewnie, podobnie jak w przypadku TGG zrobi się przy niej niedochodowy markecik, który po pewnym czasie splajtuje, a stacja zostanie. :evil: :evil: :evil:

Jeszcze gorzej niż pod hotelem Wrocław, gdzie przynajmniej parking wybudowali... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj BK :-)

nie mam pojęcia co się tam dzieje przy Braniborskiej :-(...rzadko odwiedzam tamte strony ;-)

...a co do czasu budowy to my zaczęlismy w październiku 2002 a na gwiazdkę 2003 mieliśmy wszystkie pudła juz u siebie...przede wszystkim z powodu wysokich opłat w wynajmowanym mieszkaniu....

 

No właśnie ja chcę przekonać męża do zmiany harmonogramu.

Córka idzie do szkoły w przyszłym roku we wrześniu, więc nie chciałabym robić przeprowadzki później niż w lipcu.

 

Bardzo chciałbym zdążyć do tego czasu.

A u nas opłaty za mieszkanie, pomimo tego, ze własne, zwariowały, i myślę że za eksploatację domu będziemy płacić przynajmniej o połowę mniej.

I to jest kolejny bodziec do szybkeigo budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka,

odnośnie budynku przy Braniborskiej, który najprawdopodobniej będzie kolejną stacją benzynową, zastanawiam się jaka kanalia i za ile pozwoliła na wprowadzenie kolejnego potencjalnego zagrożenia do centrum miasta?

Wqrza mnie niesamowice proceder niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego i wymogami bezpieczeństwa - stacji w okolicy dosyć (Ks. Witolda, TGG, Tęczowa), a tu ktoś znowu nam potencjalną bombę w środek miasta wstadził. Pewnie, podobnie jak w przypadku TGG zrobi się przy niej niedochodowy markecik, który po pewnym czasie splajtuje, a stacja zostanie. :evil: :evil: :evil:

Jeszcze gorzej niż pod hotelem Wrocław, gdzie przynajmniej parking wybudowali... :cry:

witaj :-)...aleś dziś bojowo nastawiony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chcę przekonać męża do zmiany harmonogramu.

Córka idzie do szkoły w przyszłym roku we wrześniu, więc nie chciałabym robić przeprowadzki później niż w lipcu.

 

Bardzo chciałbym zdążyć do tego czasu.

A u nas opłaty za mieszkanie, pomimo tego, ze własne, zwariowały, i myślę że za eksploatację domu będziemy płacić przynajmniej o połowę mniej.

I to jest kolejny bodziec do szybkeigo budowania.

 

i to chyba dobry pomysł...i tak jak piszesz córka by rozpoczęła naukę w docelowej szkole i nie byłoby potem problemu przenosic czy nie....poza tym do lipca przyszłego roku to naprawdę jest tak chyba akurat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka,

odnośnie budynku przy Braniborskiej, który najprawdopodobniej będzie kolejną stacją benzynową, zastanawiam się jaka kanalia i za ile pozwoliła na wprowadzenie kolejnego potencjalnego zagrożenia do centrum miasta?

Wqrza mnie niesamowice proceder niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego i wymogami bezpieczeństwa - stacji w okolicy dosyć (Ks. Witolda, TGG, Tęczowa), a tu ktoś znowu nam potencjalną bombę w środek miasta wstadził. Pewnie, podobnie jak w przypadku TGG zrobi się przy niej niedochodowy markecik, który po pewnym czasie splajtuje, a stacja zostanie. :evil: :evil: :evil:

Jeszcze gorzej niż pod hotelem Wrocław, gdzie przynajmniej parking wybudowali... :cry:

 

Sławek,

pewnie masz rację, ja tylko chciałam powiedzieć że fajnie budowali - szybko, sprawnie, z naprawdę dobrych materiałów (ten dach mi się szczególnie podoba - musiał kosztować milion ton dolarów w banknotach tysiącdolarowach :roll: )

No bo postawić taką wielką budę, z dachem, otynkowaną, prawie wykończoną, w ciągu 3 miesięcy?

Jestem pod wrażeniem, czyli, jak mawia mój mąż - UNDER AMAZING :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Czy zna ktoś namiary na studniarza.Mieliśmy się złożyć na wodociąg ok. 160m koszt ok 10 tyś zł. Było nas 7 osób część zrezygnowała pozostałe osoby osoby również o ile nie złożą sie wszyscy.Zostałem sam do wybudowania wodociągu.Nie chce być sponsorem i dlatego myślę o wybudowaniu studni do celów spożywczych.Nie wiem jaki to jest koszt i ewentualne badania wody.Czy ktoś się zetknął z takim problemem?Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

witaj.

Nie strasz mnie. Ja też podpisałam w gminie papier że jestem inwestorem wodociągu.

Ale jak inni się wycofają to tez będę kopać.

Myślę że trzeba by się wkopać na kilkanaście metrów - Ivonesca mówiła coś o znajomych w Nadolicach którzy kopali wodę - Ivo, pytniesz koleżankę? :D :D :D

 

Myślę że koszt pozwoleń i kopania to chyba max 2-4 tys?

Daj znać jak się czegoś dowiesz.

Pzdrw

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...