Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy zauważyli Państwo to ogłoszenie o moderatorach Grup Budujących? Jakieś nowe "udogodnienia" się nam kroją.

Czyli co - władza w ręce ludu? To nie udogodnienie, a... pozbycie się kłopotu. Czasem trzeba coś wymoderować, a przy naszym gadulstwie musieliby mieć 20 osób na etatach moderatorów. Z drugiej strony - dla grupy lepiej jak ktoś wybrany przez grupę rządzi.

A tak w ogóle, to czy dobrze zgaduję, że o to chodzi? Nie chce mi się czytać innych wątków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysłowy Dobromir z Ciebie Frankai
Jak człek się tyle czasu buduje, to przemyśli wiele aspektów ;) Muszę przyznać, że skosy nie dały się nam we znaki. Jednak mimo wszystko chata jest duża, a to co zwykle odbiera przestrzeń w pokoju, czyli meble, zostało wepchnięte pod skosy, więc "przestrzeń życiowa" się praktycznie nie zmniejsza. No jedynie brak kaloryfera pod oknami, może być pewną niedogodnością. A właśnie - zapomniałem przy kaloryferowej dyskusji dodać, że pod połaciówkami warto ustawić biurko. Tyle że wtedy komputer nie może być pod skosem, a i w nogi może za mocno grzać. Ja przynajmniej nie lubię siedzieć obok kaloryfera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna też będę miał w ścianie, jednak nie można kierować się opiniami z jednego wątku. (...)

Przytoczę tylko jedną wypowiedź z wątku który przykładowo wskazałem (takich wątków było parę):

Przede wszystkim "ciepły montaż" to nazwa używana na określenie montażu warstwowego. Nie jest on bynajmniej cieplejszy od zwykłego montażu bo izolację termiczną zapewnia piana montażowa, którą używa się zarówno w klasycznym montażu jak i "ciepłym".

Montaż warstwowy ma za zadanie nie dopuszczać do zawilgocenia połączenia okno-mur. W przypadku montażu w ścianie a nie w warstwie ocieplenia jego sens jest raczej dyskusyjny. (...)

 

Mnie tego typu wypowiedzi przekonały, szczególnie, że wypowiadają się osoby zawodowo zajmujące się montażem okien.

Nie czuję żadnych podmuchów zimna przy oknie, więc nie mam wyrzutów sumienia, że zmieniłem zdanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę tylko jedną wypowiedź z tego wątku:

Przede wszystkim "ciepły montaż" to nazwa używana na określenie montażu warstwowego. Nie jest on bynajmniej cieplejszy od zwykłego montażu bo izolację termiczną zapewnia piana montażowa, którą używa się zarówno w klasycznym montażu jak i "ciepłym".

Montaż warstwowy ma za zadanie nie dopuszczać do zawilgocenia połączenia okno-mur. W przypadku montażu w ścianie a nie w warstwie ocieplenia jego sens jest raczej dyskusyjny. (...)

 

Zrobisz z tą informacją co zechcesz, mnie tego typu wypowiedzi przekonały, szczególnie, że wypowiadają się osoby zawodowo zajmujące się montażem okien.

z tego co ja wiem, to ciepły montaz to nie jest montaz na piane tylko na te specjalne tasmy o dziwnej nazwie. tak przynajmniej mi to przedstawiono robiąc kalkulacje na montaz tradycyjny z uzyciem piany oraz "cieply" montaż z użyciem tych taśm. pewnie poza tasma uzywana jest tez piana, a jak tak, to jej rola jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz 3lub 6 miesieczną rękojme pogwarancyjną na Twoim miejscu spróbowałbym zareklamować.

 

gwarancja była przedłużana, ale jak wrócę z Polski to się rozeznam co i jak. Wątpię że się tego podejmą, poza tym to taka usterka że chyba trzeba cały ekran wymienić i pewnie będzie to kosztować tyle co nowy - madafunky, normalnie mam wrażenie że on był specjalnie zaprogramowany żeby dupnąć zaraz po okresie gwarancyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tego typu wypowiedzi przekonały, szczególnie, że wypowiadają się osoby zawodowo zajmujące się montażem okien.

Nie czuję żadnych podmuchów zimna przy oknie, więc nie mam wyrzutów sumienia, że zmieniłem zdanie ;-)

 

I nikt cię do tego nie zmusza :)

Znaczy, że miałeś dobrą ekipę od okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nazwa mi z glowy wyszla, ale to jest własnie to.

w przypaku domu pasywnego ma to sens, w zwykłym domu nie wiem czzy poniesione koszty maja sens.

 

zależy, bo to nie jest tylko taśma. To jest montaż trzywarstwowy:

- pierwsza warstwa z zewnątrz montuje się folię paraprzepuszczalną która ma zadanie chronić pozostałe warstwy przed czynnikami zewn, głównie wodą

oraz wypuszczać parę wodną;

- druga to właśnie pianka zwykle standardowa, ma zadanie trzymać ciepło;

- i trzecia (od środka) to folia paroszczelna i ma za zadanie hermetycznie chronić wnętrze domu przed przepuszczaniem powietrza i pary wodnej;

 

I nieprawdą jest że stosuje się je tylko w domach pasywnych. W każdym energooszczędnym domu ma zastosowanie taki montaż. Generalnie nie tylko ma chronić dom przed utratą ciepła, ale też pomaga zapobiec powstawaniu mostków, przenikania wilgoci i powstawania grzybów.

 

To tak gwoli wyjaśnienia na czym to polega, a teraz moje zdanie.

 

Zgodzę się z tobą wojgoc że jeśli ciepły montaż jest dwukrotnie droższy od zwykłego montażu (a tak raczej jest) to na chwilę obecną nie widzę sensu inwestowania w to zwłaszcza jeśli się nie buduje domu pasywnego. Uważam że jak ma się bardzo dobrą ekipę od okien co potrafi zgrabnie je zamocować w otworach okiennych i fachowo zaizolować to ciepły montaż jest zbędny.

Tak samo jest w drugą stronę, co z tego jak kupię wypasione okna z ramami co mi wcale nie będą przepuszczały ciepła i do tego zamówię ciepły montaż jak przyjdą z d..py wyjęci fachowcy, niby świetnie je założą, zaizolują a jak się przejedzie kamerą termowizyjną lub ręką w zimie po parapecie to i tak zimno napindala. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu oglądałem ciekawy program właśnie o budowaniu domów pasywnych i energooszczędnych. Niestety nie pamiętam w jakim to kraju, ale sytuacja wyglądała następująco:

Państwo dopłacało budującym do budowy domu jeśli z założenia miał to być dom pasywny lub energooszczędny i tak, im więcej inwestor zainwestował w odnawialne źródła energii i tego typu rzeczy tym więcej kasy dostawał od Państwa. A jeśli planował postawić domek zwykły to dostawał większy podatek na niego.

Mieli tam jakieś specjalne kryteria co do określania w jakim stopniu dom jest energooszczędny, kontrolowali projekty, wykonanie i badali kamerami termowizyjnymi.

Oczywiście jak zwykle szczegółów nie kojarzę bo oglądałem to jednym okiem pisząc jednocześnie jakieś fanaberie na naszym forum :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

cos kolo tego co piszesz jest w krajach beneluxu - z tym tylko, e dofinansowanie sie tyczy pierwszego budowanego domu.

jaka jest róznica w podejściu do enegooszczędności widac na przykladzie kolektorów slonecznych - w Belgii obywatel montujący taka instalacje może 80% poniesionych kosztów odliczyc od podstawy opodatkowania wraz z kosztem kredytu. U nas dofinansowanie do kolektorów to jakieś totalne nieporozumienie.

Natomiast w beneluxie maja podatek katastralny a my nie(póki co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nasza grupa już ma swojego moderatora- to po co nam inny - nieprawdaż Frankai?

Nic o tym nie wiem. A jeżeli by kogoś typować, to Albert07 jako bardzo energiczny i młody, byłby dobrym kandydatem. Szkoda, że Daro_K bywa rzadko, bo przy jego bezkompromisowości, też byłby dobry ;)

 

EDIT: Zaraz, zaraz !!! Uno momento porfavor!!! Kto mnie wkopał!!!??? :jawdrop: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyuważyliście na zdjęciu Frankai'a gdzie laptop stoi jaką on ma stronę www otwartą? :D

 

to już zakrawa na kryptoreklamę hehh

Wiedziałem, że znajdą się tacy, co zaraz sprawdzą. Ba - nawet biorąc wcześniej opisane podobieństwo charakterów, wiedziałem, kto to będzie :D

A tak w ogóle, to postawienia lapka na biurku miała 2 cele. Pierwszy - wprowadzenie odrobiny "życia" do zdjęcia. Drugi - nabijanie się ze zdjęć różnych dyrektorów czy biznesmenów, którzy mają je robione przy laptopie lub wisząc na telefonie. Straszy brak polotu u tychże osób i redaktorów/fotografów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehehh, może jego zapodamy na moderatora - świeża krew, tato z przeszłością i doświadczniem, ma chłopak szanse wybić się tutaj :D

Synek póki co ma hasło na kompie i brak dostępu do neta. Pierwsze, bo za dużo grywał, a drugie bo nie opłacało się u teściów przedłużać neta. A tak w ogóle, to cChcielibyście 10 letniego moderatora? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...