Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Synek póki co ma hasło na kompie i brak dostępu do neta. Pierwsze, bo za dużo grywał, a drugie bo nie opłacało się u teściów przedłużać neta. A tak w ogóle, to cChcielibyście 10 letniego moderatora? :D

w tych czasach to niejeden dziesięciolatek zna się lepiej na kompach niż niektórzy z nas :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no faktycznie, nie było mnie dwa dni a tu proszę jakie zmiany. Jakieś ikonki moderatorów pod loginami, Tu mnie Frankai próbuje w coś wkręcić.:)

 

słuchajcie mam pytanie, jakie polecalibyście dachówki. Tzn jestem za ceramicznymi ale zastanawiam się nad tymi czy wziąć z połyskiem czy też matowe.

Koleżanka mówi że z połyskiem są lepsze bo podobno śnieg w zimie się tak dachu nie trzyma no i mech tak szybko się nie pojawia.

Ja tam nic nie wiem na ten temat. Może wy wyrazicie swoje opinie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie otwierania na ostatnim poście/stronie. Znudziło mi się korzystanie z podpowiadania w pasku adresu. Wrzuciłem zakładkę w pasek zakładek. Teraz jeszcze zmodyfikowałem: wszedłem we "własciwości" i "1401" zamieniłem na "9999", tak więc po 1 kliknięciu ląduję na ostatniej stronie :cool:

wow i dlatego jesteś naszym guru :yes:. A tak przy okazji to chyba może być pierwsza sprawa w stronę informatyków żeby przywrócić otwieranie od ostatniego przeczytanego postu.

Swoją drogą to na forach to działa, tylko na grupach budujących jakoś szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanie, jakie polecalibyście dachówki. Tzn jestem za ceramicznymi ale zastanawiam się nad tymi czy wziąć z połyskiem czy też matowe.

Koleżanka mówi że z połyskiem są lepsze bo podobno śnieg w zimie się tak dachu nie trzyma no i mech tak szybko się nie pojawia.

Ja tam nic nie wiem na ten temat. Może wy wyrazicie swoje opinie :cool:

ja polecam z polyskiem -u siebie mam Creaton balance i jest zaj...sty. dekarze tez byli pelni uznania dla jakosci dachówki - dla wykonawcy trudna do przycinania bo bardzo twarda. potwierdzam, ze mchu na niej nie ma.

jak masz czas to podjedź do mnie i zobacz jak sie prezentuje w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu zgłębiałam temat dachówek - funkcjonują matowe, angoby, angoby szlachetne i glazurowane. Matowe - jak sama nazwa wskazuje najbardziej matowe i najmniej polecane pod kątem zarastania i utrzymania. Angoba ma już jakąś powłokę, która opóźnia zarastanie, szlachetna jest już lekko błyszcząca i bardziej śliska, a glazurowana po prostu świeci się i jest śliska, dlatego najprostsza w utrzymaniu, bo jak spadnie deszcze, to zmyje cały brud, no i najpóźniej będą się pojawiać rzeczy typu mech. Powyższe stopniowanie przekłada się oczywiście na cenę. Dowiedziałam się też, że ta skłonność do porastania ma też związek z nasiąkliwością danej dachówki i dlatego np. angoba jednej firmy może nie być równa innej firmie. Dlatego np. polecali mi Meyer Holsen, bo ma bardzo niską nasiąkliwość. Do tego wszystkiego trzeba wziąć pod uwagę otoczenie domu (drzewa) i jak jest usytuowana połać dachu. Najbardziej zagrożona ta od północy.

My wybraliśmy Meyer Holsen Piano angoba. Szlachetna była już znacznie droższa. Glazura w ogóle nie wchodziła w rachubę, bo nie podoba mi się i nie pasowałaby do dachu i w ogóle domu. Nie mamy w otoczeniu drzew, więc nie powinno szybko zarosnąć. Minus, że jest piach, więc pewnie będzie się brudzić. Na razie modlę się i czekam na położenie dachówki, więc nie wiem, na ile łatwo będzie się ten kurz zmywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no faktycznie, nie było mnie dwa dni a tu proszę jakie zmiany. Jakieś ikonki moderatorów pod loginami, Tu mnie Frankai próbuje w coś wkręcić.:)

 

słuchajcie mam pytanie, jakie polecalibyście dachówki. Tzn jestem za ceramicznymi ale zastanawiam się nad tymi czy wziąć z połyskiem czy też matowe.

Koleżanka mówi że z połyskiem są lepsze bo podobno śnieg w zimie się tak dachu nie trzyma no i mech tak szybko się nie pojawia.

Ja tam nic nie wiem na ten temat. Może wy wyrazicie swoje opinie :cool:

Nadawałbyś się. Bywasz często, masz energię. Niestety można klikać raz i ja już Cię nie poprę, bo na pierwszej stronie był Wojgoc i to jemu się dostało ode mnie :D

 

Ja jestem konserwa i uznaję tylko ceramiczne. Dachówki ceramiczne mogą być czeskie (nie wiem jak to fachowo określić, ale pewnie są to po prostu zwyczajnie wypalane), angobowane (lekki połysk) i szkliwione (błyszczą się jak psu jajca). Te czeskie były w modzie 15 lat temu. Były czerwone. Teraz te dachy zwykle są zielone lub czarne, a ludzie klną się, że nie zmieniali dachówki :rolleyes:. Te drugie pokrywane są angobą, która nadaje dachówce kolor i połysk. Na moim dachu jest 10 lat i tylko przy lukarnie mi się nie podoba parę sztuk. Może to być efekt cięcia dachówek na dachu. Mimo iż słyszałem zalecenie, nie udało mi się przewalczyć u wykonawców. Teraz bym do nich strzelał, jakby próbowali ciąć bez ściągnięcia na dół. Szkliwione robi Wiekor i są śliczne ale pieruńsko drogie. Moje Robena kosztowały mnie 15 tys., a tamte byłyby za 25 tys. Posłuchaj więc koleżanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie zbierał baty od użytkowników :cool: i charytatywnie wykonywał krecią robotę za informatyków muratora

Naiwny :D Myślisz, że Ci dadzą jakąś robotę informatyków? To będzie tylko kasowanie i modyfikacja postów. No - może w przypływie dobrego humoru, dołożą rozdzielanie forumowych bananów ;)

W każdym razie często zwykli userzy, zarzucają modom przemądrzałość i nadużywanie władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego trzeba wziąć pod uwagę otoczenie domu (drzewa) i jak jest usytuowana połać dachu. Najbardziej zagrożona ta od północy.

No proszę - ja się męczę a Ty w tzw. międzyczasie produkujesz lepsze posta :D

Ktoś kiedyś twierdził, że nie ma takiej dachówki co przy lesie od strony północnej, nie pokryje się mchem. Wydaje mi się jednak, że widywałem takie domy.

W każdym razie mój Roben po 10 latach wygląda jak nowy (z wyjątkiem tych paru sztuk o których pisałem wyżej). Skoro dobierałaś pod kątem jakości angoby, to będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwny :D Myślisz, że Ci dadzą jakąś robotę informatyków? To będzie tylko kasowanie i modyfikacja postów. No - może w przypływie dobrego humoru, dołożą rozdzielanie forumowych bananów ;)

W każdym razie często zwykli userzy, zarzucają modom przemądrzałość i nadużywanie władzy.

 

no do tego właśnie zmierzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! i tak mi mów! A Frankai, Ty się ucz dyplomacji od kolegi :D :D :D

Taaaa... Dyplomacji powiadasz... A słuchałaś dzisiaj njusów? Tych o "teflonowej Angeli", "Samcu Alfa", itp.? O taką dyplomację chodzi? Tak na marginesie, to Polska może się pochwalić osiągnięciami w dyplomacji - np. "ta małpa w czerwonym", "spieprzaj dziadu", "jaki kolor k...a ubrała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to najlepiej, żeby się jakiś masochista zgłosił na ochotnika :)

Ale, ale - ja tu widzę, że Frankai już wygrał wybory? czy też otrzymał tytuł przez cichą aklamację :)

Frankai założył grupę, więc dostał tymczasowego moda z rozdzielnika. Przeca pisałem. W wyborach prowadził Wojgoc, ale mi ktoś naklikał i doszusowałem do niego. Zapowiada się końcówka niczym w TZG. Tylko że tam wyniki zwykle są fałszowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy masz mnie na myśli pisząc o Warszawie? Pseudostradą nazywam A4 pomiędzy Wrocławiem a granicą z Rzeszą. Kto nią jeżdzi, wie dlaczego.!

ja nią jeżdże ale nie dlaczego. Między Wrocławiem a Rzeszą to nie ma się do czego przyczepić. Gorzej jest od Rzeszy do Wrocławia, zwłaszcza jadąc od Olszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...