Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Tak, napisałam tak. Wychodząc z założenia, że na okna czeka się 4 tygodnie. Ale skoro jest jak piszesz, ze trzeba czekać do wiosny to przecież włosów z głowy rwać nie będę :-P Zaczekam. Może rzeczywiście na przełomie stycznia/lutego będę mogła okna kupić taniej. Wysłałam zapytanie do Lakbudu w każdym razie. Zobaczę, co mi odpiszą.

 

Poza tym nie wiem czy dobrze jest je montować w tak ujemnej temperaturze jak zapowiadają że będzie.

Co do Lakbudu możesz tam podjechać i obejrzeć sobie co mają. Ja wybrałem jezierskiego bo po przeczytaniu milionów postów na różnych forach ten miał jakby to ująć najmniej wad :yes:, głównie raczej spowodowanych przez instalatorów a nie producenta.

Cenowo nie są najtańsi, ale to już kwestia gustu i portfela. Ja wolałem coś co jest pewne i nie wypaczy mi się w przeciągu kilku lat niż jakiś badziew za grosze i kupa stresu w przyszłości.

 

A że nie za bardzo stać mnie na drewno to wlazłem w plastik drewnopodobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

u mnie przedpłata wyszła 80%. Termin montażu na marzec. Mam nadzieję, że do tego czasu Jezierski upora się z opóźnieniami związanymi z awarią producenta profili.

Montaż marcowy był planowany od początku, aby dom sobie postał przez zimę. Poza tym nie bylibyśmy w stanie dopilnować zimą wszystkiego. Niestety na razie utknęliśmy na rozłożonej dachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę podwyżke vat-u w przyszłym roku, myślę, że dobrze byłoby zainteresować sie oknami już teraz.

Podwyżka VAT to 1%. Tak ogromna podwyżka jest świetnym narzędziem do strzyżenia owiec. Jak ruszą w tym swoim pędzie, żeby zdążyć przed podwyżką, to podniesie im się ceny 5-10% minimum. Przeżyłem już niejedną prawdziwą podwyżkę i najważniejsze, żeby nie panikować.

Wspólne kupowanie ma największy sens, kiedy się kupuje dokładnie to samo i z dostawą w jedno - a przynajmniej niedaleko od siebie - miejsce. Jest to więc bardzo dobry sposób na zakup bloczków, cementu, wełny, kostki, itp. Okna zwykle się różnią i trudno na tym coś zyskać. No chyba że zamówienie jest na tyle duże, że przesuwa dystrybutora w siatce rabatów producenta. Jeżeli miał zamówienia, które dawały mu 15% rabatu, a sprzeda kolejne set sztuk okien i wpadnie w 18%, to pewnie będzie skłonny podzielić się tymi ekstra 3% w momencie przekroczenia. Z kolei kupując od małego producenta - jeżeli zamówienie nie będzie obostrzone terminem "na jutro", to może dać rabat na ciągłość produkcji. Zamawiając u stolarza drzwi wewnętrzne, dajemy mu robotę przykładowo na 2 tygodnie. Jeżeli gość nie ma dużo zamówień i dowie się, że mógłby zrobić kolejną partię i ma gwarancję przychodów już przez 4 tygodnie - może opuścić. Podobnie jak się z nim ustali: potrzebuję takie drzwi, tu jest zaliczka 20%, a zrobi pan na za 6 miesięcy - może zaplanować produkcję w ewentualne przerwy i znowu - takie zamówienie daje mu komfort i da dodatkowy rabat. I nie piszę tego od czapy a jako... sprzedawca. Inna branża, ale idea ta sama wszędzie - stabilność i możliwość planowania produkcji może dać rabat nawet 50% na robociźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy macie tak samo, że przy odpowiedzi z cytatem wyrzuca was na przedostatnią stronę?

Czyżby nasze matrixy znowu coś wykombinowały czy to też pierwszy etap atakowania i test wytrzymałości moderatorów :D

kombinują kombinują. I idzie chyba w dobrym kierunku, bo ostatnie 3 majlowe powiadomienia o zmianach na grupach budujących skierowały mnie ... uwaga ... do strony z pierwszym nieprzeczytanym wpisem :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie "Grupowiczów Wrocławskich". Czy ktoś z aktualnie budujących się Forumowiczów jest na etapie poszukiwania okien? Może byśmy się zkrzyknęli razem i większą grupą uzyskali jakiś dobry rabat? Czy ktoś ma namiary na porządne i niedrogie okna?

 

 

Pozdrawiam

Ewa

 

Jak chcesz mogę ci podesłać na przedstawiciela Oknoplastu od którego brałem okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja wybrałem jezierskiego bo po przeczytaniu milionów postów na różnych forach ten miał jakby to ująć najmniej wad :yes:, głównie raczej spowodowanych przez instalatorów a nie producenta. (...)

Nie wiem czy trafiłeś też na mojego posta, jeżeli nie to ostrzegam przed działem reklamacji Jezierskiego, jak nie daj Boże coś nawali po ich stronie np. u mnie zbili szybę, to realizacja reklamacji trwała 2 miesiące (okazuje się, że czekają aż uzbiera się spraw z danego regionu i dopiero wtedy wysyłają serwis), dodatkowo u mnie za pierwszym razem serwis... zbił znowu szybę która miała do mnie przyjechać :evil:, więc czekałem dwie tury zanim w końcu raczyli się pojawić. Serwis pracował szybko, po łebkach aby tylko skończyć i jechać dalej, nie posprzątali po sobie. Naprawdę nie wiem skąd biorą się te opinie o Jezierskim, że taki profesjonalizm itd.

 

Cenowo nie są najtańsi, ale to już kwestia gustu i portfela. Ja wolałem coś co jest pewne i nie wypaczy mi się w przeciągu kilku lat niż jakiś badziew za grosze i kupa stresu w przyszłości.

Spróbuj też w Baumanie, W moim przypadku oferta z Baumana była znacząco niższa niż z Lakbudu. Oczywiście po negocjacjach bo wyjściowo było podobnie, ale o ile Lakbud zupełnie nie chciał zejść z ceny tak p. Mariusz wykazał się w tym temacie dużo większą elastycznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko Tobie. Mi się nie mnoży. Mi się co najwyżej dodaje i to tylko 1 strona - skoczyło chyba przy 1402 na 1403.

Oops - trzeba napisać posta, żeby wywołać złe duchy. Po napisaniu posta na stronie 1405 wskoczyłem na 2107. Więc się i dodaje i mnoży :D

 

EDIT: zamknąłem przeglądarkę i po jej ponownym otwarciu - ponownie 1405. CUDA PANIE !!! CUDA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś był ciekawy, to nie tylko nie zauważyłem u siebie jakichś narzędzi do moderacji, ale zrobiłem donos "Zgłoś do moderacji" i nic nie dostałem. Nie mam więc zielonego pojęcia co się oznacza to "Moderator Grupy" pod moim licznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przycisku; jestem na 1405 stronie. Dodam post i wyląduję na 2105 (z 2107), pojawi się przycisk "Pierwszy nieprzeczytany" i też będzie prowadził do 2105.

 

Na marginesie - w podstawówce uczono mnie, że powinno to być "nie przeczytany".

 

EDIT - jednak zostałem na 1405. Co ciekawsze - po próbie skasowania tego posta, wylądowałem na 2105. Nie już nie rozumiem :rotfl:

EDIT 2 - przy okazji jednak dowiedziałem się czegoś na temat języka ojczystego. Otóż wg mojej dotychczasowej wiedzy - poprawną formą było "Nie przeczytany", gdyż jest to imiesłów odczasownikowy - gdyż ten post nie został przeczytany. Łącznie pisało się te imiesłowy, które określały przedmiot, albo mówiąc ogólniej - miały znaczenie przymiotnikowe. Od 1998 roku, poprawną formą jest pisownia łączna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trafiłeś też na mojego posta, jeżeli nie to ostrzegam przed działem reklamacji Jezierskiego, jak nie daj Boże coś nawali po ich stronie np. u mnie zbili szybę, to realizacja reklamacji trwała 2 miesiące (okazuje się, że czekają aż uzbiera się spraw z danego regionu i dopiero wtedy wysyłają serwis), dodatkowo u mnie za pierwszym razem serwis... zbił znowu szybę która miała do mnie przyjechać :evil:, więc czekałem dwie tury zanim w końcu raczyli się pojawić. Serwis pracował szybko, po łebkach aby tylko skończyć i jechać dalej, nie posprzątali po sobie. Naprawdę nie wiem skąd biorą się te opinie o Jezierskim, że taki profesjonalizm itd.

 

 

Spróbuj też w Baumanie, W moim przypadku oferta z Baumana była znacząco niższa niż z Lakbudu. Oczywiście po negocjacjach bo wyjściowo było podobnie, ale o ile Lakbud zupełnie nie chciał zejść z ceny tak p. Mariusz wykazał się w tym temacie dużo większą elastycznością.

 

To i ja dodam dwa słówka. Robiłam wycenę w lakbudzie dawno temu, później jak już było bliżej do zamówienia dowiedziałam się o baumanie i poszłam do P. Mariusza. Wycena była ok, przy okazji zamówiłam też rolety i bramy garażowe. Czas oczekiwania 8-10 tyg, wiem że okna przyszły na czas ale sezon był urlopowy wiec musiałam poczekać na montaż kilka dni. Okazało się, ze jedno okno a właściwie drzwi balkonowe maja wadę i między szybami była para i woda, i już była złożona reklamacja przez pana Mariusza. Po tygodniu przyjechał sympatyczny pan z jezierskiego, szybko i sprawnie wymienił szybę, posprzątał, zebrał się i pojechał. Tak więc ja nie mogę narzekać na serwis ani na montażystów z baumana. Panowie byli już raz na moją prośbę podregulować bo mi tam coś nie pasowało. To samo z bramami które montowali inni panowie, też pan przyjechał bo mi się jedna brama zacinała, obydwie ekipy były, zrobiły, posprzątały. Jak dla mnie to wszyscy powinni tak pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...