Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nawiązując do mebli, ostatnio przypadkiem natrafiłam na sklep z meblami kolonialnymi (ale nie tylko). Jak kto lubi to polecam zajrzeć. Mieszczą się na Jedności Narodowej 194 http://www.karakorum.pl/sklep/. Z tego co mówił mi pan w sklepie robią też na wymiar. Szkoda, że buduję się na wiosnę, więc na meble jeszcze trochę za wcześnie, bo pewno bym wyszła z jakimś nabytkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu - rozumiem, że są godni polecenia, skoro taką reklamę im robisz ;) Stronkę mają jednak kiepską. Prawoklik zablokowany pod pretekstem ochrony przed kopiowaniem, a ja tylko chciałem otworzyć w nowej karcie :confused:

 

http://www.karnix.pl/kontakt-6942.html

 

Ojjjjjj Frankai, ależ z Ciebie maruda :wave:

Trzeba jechać do sklepu i obejrzeć. A link wkleiłam, żeby zainteresowane osoby zobaczyły/zorientowały się, jaki asortyment tam się znajduje.

Są też ładne firany i dodatki, więc dlaczego mam nie polecić, jak dają cenę z rabatem :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - wszystkie firmy dają do katalogów skórę. Zwykle ekologiczną. Ja nie lubię skóry - pocę się siedząc na niej. Co gorsza - ta ekologiczna to ponoć po 3-4 latach jest wyżarta tam gdzie... styka się ze skórą ludzką.

 

Mam podobne odczucia co do skóry - jest już u mnie jedna sofa skórzana i jedna materiałowa - zdecydowanie wolę porządny materiał - jest ciepły i się nie przykleja.

 

Skóra ekologiczna dawniej nazywana dermą nadaje się do pociągów podmiejskich, gdzie miała kiedyś szerokie zastosowanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowałam parę siedzisk z firmy Etap - http://www.etap-sofa.pl [na Brucknera, w salonie BRW]. I bardzo wygodny wydal mi się model FOCUS, choć i inne były dość fajne [co kto woli - bardziej miękkie, twarde itd.] - wybór dość spory, ćwiczyłam tam przysiady prawie z godzinę :)

 

Dzięki za namiar - pojadę tam na rekonesans :-)

 

Wolę zdecydowanie miękkie, typowo wypoczynkowe.

 

Przy okazji - jeśli ktoś szuka tanich mebli np. do pokoju dla dziecka (nie będzie ich szkoda gdy się zniszczą) to spory wybór (oraz niskie ceny w wyprzedaży w salonie) jest w Bodzio na Krzywoustego 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie najlepszy wybór. Ja mam pokój z jednym rogiem ściętym. Ustawianie w tym rogu narożnika jest niemożliwe/nieefektywne. Z kolei bok z drugiej strony ograniczy komunikację. Na ten moment zdecydowaliśmy się na sofę (opcja rozkładania) + 2 fotele + podnóżek mogący być pufą. No ale cena wybranego zestawu nas lekko dobija :(

 

EDIT: sofę i fotele łatwiej się przestawia, czy to w celu sprzątania czy zmiany aranżacji przed imprezą.

 

U mnie lepszy chyba będzie narożnik, bo będzie stał na środku pokoju (w rogach są kolumny) i nie będzie przestawiany.

 

Myślałem także nad sofą i fotelami bo mają podnóżki, ale do narożnika też pewnie można je zamówić.

 

Może macie lepszy pomysł na mebel do siedzenia do kina domowego i rozmów przy drinku ?

 

PS żona lubi zasypiać podczas oglądania filmów, więc i to muszę brać pod uwagę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mebli, ostatnio przypadkiem natrafiłam na sklep z meblami kolonialnymi (ale nie tylko). Jak kto lubi to polecam zajrzeć. Mieszczą się na Jedności Narodowej 194 http://www.karakorum.pl/sklep/. Z tego co mówił mi pan w sklepie robią też na wymiar. Szkoda, że buduję się na wiosnę, więc na meble jeszcze trochę za wcześnie, bo pewno bym wyszła z jakimś nabytkiem :)

 

Dzięki za namiar.

 

Tam żony nie zabiorę bo szlag trafi moją ideę funkcjonalności i wygody a przeważy estetyka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjjj Frankai, ależ z Ciebie maruda

Starzeję się ;)

 

A link wkleiłam, żeby zainteresowane osoby zobaczyły/zorientowały się, jaki asortyment tam się znajduje.

Są też ładne firany i dodatki, więc dlaczego mam nie polecić, jak dają cenę z rabatem :) :)

Pod tym względem - masz rację i sam tam zawiozę żonkę przy okazji. Jak nic tam nie znajdzie... to dopiero będę marudził :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie lepszy pomysł na mebel do siedzenia do kina domowego i rozmów przy drinku ?

Z tego co widziałem - cytowany wcześniej Etap-Sofa jest idealny :

http://www.etap-sofa.pl/modules/mod_fhw_jqueryslider/images/fhw_slideshow_blank.gifhttp://www.etap-sofa.pl/images/stories/zestawy_z_funkcja_relaksu/canyon/bryly/th_zestawrf.jpg oraz http://www.etap-sofa.pl/images/stories/zestawy_z_funkcja_relaksu/home_cinema/bryly/th_sofa2rf.jpg

 

{Zabawiłem się i zrobiłem obrazkowo klikalne linki na kształt wklejanych z mojej galerii}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam żony nie zabiorę bo szlag trafi moją ideę funkcjonalności i wygody a przeważy estetyka ;-)

A co - lubi takie klimaty? Moja na szczęście... ochrzaniłaby mnie, że czas tracimy ;) Inna sprawa, że nie wiem co lepsze, bo podobają jej się dizajnerskie meble i gadżety. Bardzo funkcjonalne, ale jeszcze bardzo bardziej drogie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zerknąłem sobie do statystyk mojej galerii budowlanej i tak:

- fundamenty oglądał ktoś 3 razy w maksymalnym powiększeniu. Chyba wiem kto ;-)

- zdjęcie z notebookiem oglądał ktoś 4 razy w rozmiarze X3 (zaraz po Original) i raz w X2 - chyba wiem kto m.in. ;)

- w rozmiarze XL - 40 razy zdjęcie wanny, 11+6+5+5 kuchni, 5 netbooka i 5+5 fundamentów, a dalej po <3

- w rozmiarze L - 42 razy lustro w łazience na piętrze, 33 razy tapeta w kuchni, 16 razy netbook i po kilkanaście razy schody i kostka,

- w rozmiarze M - 6 zdjęć kuchenny po 90-51 razy a potem kostka i zdjęcie różne

- W rozmiarze S - 55 x schody i po 51+50 razy parkiet.

 

Jak widać - kuchnia na topie a ze "staroci" łazienka na piętrze zaciekawia. W sumie fajne narzędzie - wiem gdzie prowadzić ciekawskich gości ;)

 

EDIT: liczba oglądnięć sprawdzana w dniach od 1 listopada - 6 grudnia. Sięgając od 1 kwietnia i patrząc na sumę (wszystkie rozmiary), 846 x wanna, 825 x lustro, 518 x parapet z cegieł klinkierowych, 261+257 x parkiet (tu chyba fotograficy porównywali zdjęcie z i bez polaryzatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zerknąłem sobie do statystyk mojej galerii budowlanej i tak:

- fundamenty oglądał ktoś 3 razy w maksymalnym powiększeniu. Chyba wiem kto ;-)

- zdjęcie z notebookiem oglądał ktoś 4 razy w rozmiarze X3 (zaraz po Original) i raz w X2 - chyba wiem kto m.in. ;)

- w rozmiarze XL - 40 razy zdjęcie wanny, 11+6+5+5 kuchni, 5 netbooka i 5+5 fundamentów, a dalej po <3

- w rozmiarze L - 42 razy lustro w łazience na piętrze, 33 razy tapeta w kuchni, 16 razy netbook i po kilkanaście razy schody i kostka,

- w rozmiarze M - 6 zdjęć kuchenny po 90-51 razy a potem kostka i zdjęcie różne

- W rozmiarze S - 55 x schody i po 51+50 razy parkiet.

 

Jak widać - kuchnia na topie a ze "staroci" łazienka na piętrze zaciekawia. W sumie fajne narzędzie - wiem gdzie prowadzić ciekawskich gości ;)

 

EDIT: liczba oglądnięć sprawdzana w dniach od 1 listopada - 6 grudnia. Sięgając od 1 kwietnia i patrząc na sumę (wszystkie rozmiary), 846 x wanna, 825 x lustro, 518 x parapet z cegieł klinkierowych, 261+257 x parkiet (tu chyba fotograficy porównywali zdjęcie z i bez polaryzatora).

 

Czy to megalomania czy narcyzm:)?

 

Ale miło Was znowy poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to megalomania czy narcyzm:)?

Jedno i drugie :D :rolleyes:

Przede wszystkim jednak... Big Brother :D Wszystko w necie jest śledzone. Wystarczają pewne narzędzia. Dyskutowałem z kimś o fundamentach - wiem czy sprawdzał moje ;) Daję link komuś do ukrytej galerii - wiem czy sprawdzał i czy zachował go dla siebie. A to tylko narzędzia, które dostaje zwykły user. To co może admin w pracy, to już w głowie się nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar.

 

Tam żony nie zabiorę bo szlag trafi moją ideę funkcjonalności i wygody a przeważy estetyka ;-)

 

No chyba że chcesz się nad nią poznęcać:D

Meble mają różne, niektóre nie w moim stylu, bogato zdobione - indyjskie czy chińskie, ale mają też bez udziwnień. Widziałam bardzo fajne, proste skórzane krzesła - fotele barowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lepszy chyba będzie narożnik, bo będzie stał na środku pokoju (w rogach są kolumny) i nie będzie przestawiany.

 

Myślałem także nad sofą i fotelami bo mają podnóżki, ale do narożnika też pewnie można je zamówić.

 

Może macie lepszy pomysł na mebel do siedzenia do kina domowego i rozmów przy drinku ?

 

PS żona lubi zasypiać podczas oglądania filmów, więc i to muszę brać pod uwagę ;-)

 

Narożniki są fajne, zbliżają ludzi :) Podczas oglądania filmów można się wygodnie wyłożyć, a podnóżek na pewno można dokupić.

I też dla mnie skóra ekologiczna odpada, zresztą naturalna również - mam kota, któremu nie ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...