Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem zawsze bojowo nastawiony do wszelkich kretyńskich pomysłów niszczących struktury urbanistyczne, zarówno w mieście, jak i na wsi. A ta sprawa pachnie kolejnym przewałem...

Sam dach - a zwłaszcza konstrukcja więźby, nie będę kłamał, zrobił na mnie spore wrażenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Odnośnia zamieszkania w ciągu sezonu budowlanego.Myślę że powinnaś jak najszybciej zacząć budować o ile nie zaczęłaś.Chodzi w szczególności o pracę mokre a więc jak najszybciej fundamenty z chudziakiem i wylewkami z mixokreta. 2 Technologia wg. mnie powinna być na klej żeby było jak najmniej wilgoci technologicznej.Tynki wew. również w okresie lata zrobione. Tynki zaw mogą poczekać do jesieni lub dłużej.Dobrze przynajmniej że odpada Ci strop.I tak Cię podziwiam za wiedzę budowlaną którą prezentujesz na forum.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Odnośnia zamieszkania w ciągu sezonu budowlanego.Myślę że powinnaś jak najszybciej zacząć budować o ile nie zaczęłaś.Chodzi w szczególności o pracę mokre a więc jak najszybciej fundamenty z chudziakiem i wylewkami z mixokreta. 2 Technologia wg. mnie powinna być na klej żeby było jak najmniej wilgoci technologicznej.Tynki wew. również w okresie lata zrobione. Tynki zaw mogą poczekać do jesieni lub dłużej.Dobrze przynajmniej że odpada Ci strop.I tak Cię podziwiam za wiedzę budowlaną którą prezentujesz na forum.Pozdrawiam Wiech.

 

:oops: :oops: :oops: Wiech - ja się tylko wymądrzam, słucham mądrzejszych i każę czytać mężowi - on ma trochę do czynienia z budowlanką, to i wie.

Co do harmonogramu - własnie tak zrobie - ale myślałam żeby zrobić najpierw zewnętrzne a nie wewnętrzne - chociaż w sumie wewnętrzne może faktycznie potrzebują więcej wody odparować. Ale chyba przed wewnętrznymi tynkami trzeba mieć już wszystkie instalacje - wodne i elektryczne?

No i okna.

Na razie nie mogę zaczynać bo czekam na papierzyska - i tracę najlepszą pogodę :evil: No i czekam na dobrą ekipę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dach - a zwłaszcza konstrukcja więźby, nie będę kłamał, zrobił na mnie spore wrażenie....

 

No ja włąśnie chcem taką więźbę mieć u siebie.

Full wypas - co nie?

Ale kosztuje też ładnie :evil:

Niestety

No ale od czego ma się męża - handlowca negocjatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice wodą ja jestem zainteresowany najbardziej.Sąsiad który się obok mnie buduje skończy za parę lat , a inni zainwestowali jako kapitał lub mają ogródki.Tylko ja myślę wprowadzić się w tym roku.Pozdrawiam Wiech.

 

 

No to kicha, myslałem, że masz budujuących sie sąsiadów :/

Znalazłem wątek traktujący o studniach http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9379

niestety sam nie mam żadnej w tym względzie wiedzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech, ale każdy następny kto się będzie obok budować będzie musiał odprowadzać tobie kasę za wodę.

Wprawdzie to oznacza zamrożenie kasy na długie lata ...

Ale może jakiś kredyt preferencyjny - z BGŻ? Albo innego banku wskazanego rpzez gminę? Z jakichś funduszy unijnych ?! Nie znam się na tym, tylko strzelam, ale może pan Zaraś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dobrzykowice dzieki! :wink:

 

Co do budowy o ktorej pisze Bk, to tez zwrocilam uwage na ten dach, ja tamtędy regularnie jeżdże do laboratorium to obserwuję postępy. Budowa idzie szybko bo inwestor jest bogaty :wink: Bk gdybys byla opływającym w kase inwestorem tez bys szybko zbudowała, zapewniam :D

My nim nie jesteśmy wiec budujemy juz od listopada zeszłego roku :p I nie sadze zebysmy sie wprowadzili w tym. Tyle ze nam sie nie spieszy, nic nas naprawde nie goni i budujemy jak jest kasa a jak nie ma to sie nie szarpiemy i nie prujemy żył. Chociaz czynsze za mieszkania faktycznie skoczyły! :evil:

 

 

POnawaim temat okienek pcv - jesli ktos moze cos doradzic to poprosze. AAA i jeszcze taki detal - jak okna to i parapety, nie? Przynajmniej wewnetrzne...Dramat, skad na tym etapie wiedziec jakie sie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

AAA i jeszcze taki detal - jak okna to i parapety, nie? Przynajmniej wewnetrzne...Dramat, skad na tym etapie wiedziec jakie sie chce ;)

Nie musisz za jednym zamachem montować okien i parapetów. Skup sie w pierwszym rzedzie na wyborze okien. Nie pomogę ci w oknach PCV ale jest bardzo rozbudowany wątek na temat okien i tam powinnaś zajrzeć :)

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2695&highlight=okna

Decyzje co do parapetów zostaw sobie na później. Ja już mieszkam a parapet wewnętrzny (marmur) mam od 2 miesięcy a zewnętrzny (ceramiczny) własnie będę zamawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka.Przy wyborze okien zPCV kieruj się nie tylko ceną .Nie wiem ilo komorowe chcesz mieć okna 3,4 5 6 lub7 oraz bardzo ważne są okucia.Patrz również na profil w przekroju jak wygląda czy jest otwarty czy zamknięty.Wygląd uszczelek, kolor ,wielkość.Okna typowe czy nie.Ja mam założone u siebie plastiki na budowie 2,5 lat w mieszkaniu 7 i jestem zadowolony.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka.Przy wyborze okien zPCV kieruj się nie tylko ceną .Nie wiem ilo komorowe chcesz mieć okna 3,4 5 6 lub7 oraz bardzo ważne są okucia.Patrz również na profil w przekroju jak wygląda czy jest otwarty czy zamknięty.Wygląd uszczelek, kolor ,wielkość.Okna typowe czy nie.Ja mam założone u siebie plastiki na budowie 2,5 lat w mieszkaniu 7 i jestem zadowolony.Pozdrawiam Wiech.

 

A jaki ma być profil - otwarty czy zamknięty?

 

Jakiej firmy masz okna, jeśli wolno?

 

Pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil wg mnie jest lepszy zamknięty (większa sztywność okna)szczególnie dużych rozmiarów.Co do liczby komór to im więcej tym lepiej,choć wpływa to w niewielkim stopniu na całość ponieważ większość ciepła ucieka przez szybę.W mieszkaniu mam profil Veka a na budowie profil Roplasto,z firmy Norma 2000 która obecnie robi na profilach Tyssena .Okna mam zwykłe 3 komorowe.Sprawdzajcie jak długo działa firma ile lat żeby nie było tak że pózniej nie można się doprosić reklamacji.nie mówiąc o wykonaniu i montażu.Widziałem taką najtańszą ofertę u szwagra na Nowym Dworze za okna dałbym im 3 a za wykonanie 2 z wykrzyknikiem.Nazwy firmy nie znam mogę się dowiedzieć.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...