Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

tylko nie kupujcie z elektrycznym rozkładaniem i składaniem - gwarancja na napedy rok to nie wytrzymują więcej jak 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zwróć tylko uwagę jak dom będzie wyglądał z zewnątrz - np. u mnie z jednej strony są okna 2 skrzydłowe ze słupkiem bo wyjście na taras z tej strony jest też 2 skrzydłowe (bez słupka stałego), natomiast z pozostałych stron mam wszystkie okna jednoskrzydłowe (nawet duże okno w łazience, gabinecie itd.).

 

hmm no to znowu mi klina zabiłeś. Od frontu mam na górze drzwi balkonowe i planuje je zrobić dwuskrzydłowe ze stałym słupkiem, na dole zaś od strony tarasu planuję wstawić drzwi trzyskrzydłowe z jednym ruchomym i jednym stałym słupkiem. Po tej też stronie są jeszcze drzwi balkonowe na piętrze i tutaj będzie tak jak w w tych drugich balkonowych - dwuskrzydłowe ze stałym słupkiem.

Z drugiej jednak strony jak patrzę na zdjęcia z biura architektonicznego to tam drzwi balkonowe są właśnie dwuskrzydłowe a okna jedno, z tym że w oryginale tych okien było nieco więcej i miały wymiary 120x150 a nie jak ja planuję 150x150. Cholera wie jak to teraz zrobić. Z jednej strony okna dwuskrzydłowe są praktyczniejsze, ale z drugiej do czego i jak często ja je będę używał skoro zamierzam mieć GWC z Reku.

Poza tym jeden koleś od okien powiedział mi że okna o większej powierzchni szybowej są "cieplejsze" bo jest mniej miejsc gdzie zimno może się przedostawać i na odwrót z ciepłem. Ale to już chyba lekką paranoją mi już zalatuje :) zwłaszcza że nie buduję domu pasywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy rozbudowaną? Chyba standardowo mam - łazienkę na dole i górze, kuchnię no i ogrzewanie podłogowe na prawie całym parterze.

a robisz grejniki na dole czy tylko sama podłogówka? wodna czy elektyczna?

wodę ciepłą robisz z cyrkulacją czy bez?

i jak to wszystko zrobisz to robi sie kłębowisko rur.które tynkarze moga łatwo uszkodzić - chyba, że je dobrze zabezpieczysz np. budując drewniane osłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robisz grejniki na dole czy tylko sama podłogówka? wodna czy elektyczna?

wodę ciepłą robisz z cyrkulacją czy bez?

i jak to wszystko zrobisz to robi sie kłębowisko rur.które tynkarze moga łatwo uszkodzić - chyba, że je dobrze zabezpieczysz np. budując drewniane osłony

 

zapomniałem o grzejnikach - będą na dole. Podłogówka wodna, ciepła woda zapewne z cyrkulacją choć nie do końca jeszcze jarzę jak to funkcjonuje. Rozumiem że w takim wypadku lepiej jest wpuścić najpierw panów od wylewek a potem tynkarzy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o grzejnikach - będą na dole. Podłogówka wodna, ciepła woda zapewne z cyrkulacją choć nie do końca jeszcze jarzę jak to funkcjonuje. Rozumiem że w takim wypadku lepiej jest wpuścić najpierw panów od wylewek a potem tynkarzy, tak?

Nie wiem jak u Was ale mój hydraulik ustalał rozkład prac tynki, później on wchodził plus układał sam styro pod ogrzewanie dopiero wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o grzejnikach - będą na dole. Podłogówka wodna, ciepła woda zapewne z cyrkulacją choć nie do końca jeszcze jarzę jak to funkcjonuje. Rozumiem że w takim wypadku lepiej jest wpuścić najpierw panów od wylewek a potem tynkarzy, tak?

w przypadku podłogówki nie wchodź w arkusze styro z naklejona folią tylko kup normalny styro EPS038 a folie aluminiową osobno - http://folnet.pl/towar/maxl-laminate-9001-folia-aluminiowa do tego tasma aluminiowa do sklejania arkuszy - wychodzi 3xtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie coraz bardziej sklaniam sie w storne chinszczyzny z castoramy - jak pomysle ze np bateria wannowa kosztuje prawie 2tys a zwykla do umywalki tylko z fajnym kurkiem 1000pln to chyba juz wole raz na 5 lat wymienic stara chinszczyzne na nowa :)

a przy okazji: zastanawiam sie nad kabina prysznicowa - wymarzyla mi sie murowana i do tego tylko drzwi i jakas fajna bateria. mezulek sceptycznie do pomyslu podchodzi i mi sie wydaje ze nawet taniej moze wyjsc niz porzadna kabina... Co o tym sadzicie?

 

My mamy kabinę przytuloną do wanny tak, że część bocznej ścianki stanowi zabudowa wanny a na wannie jest nastawiona ścianka. Do tego są drzwi wahadłowe.

 

Niestety pierwsza zamówiona ścianka (specjalnie skracana za dodatkową kasę i czas oczekiwania) przyjechała i po rozpakowaniu - kilka miesięcy później (bo brud, bo się zniszczy itd) okazało się, że jest normalnej katalogowej wysokości i nie pasuje. Pech chciał, że firma splajtowała (mieli salon w domarze na dole i na Karmelkowej) i mogę pisać zażalenia na Berdyczów.

 

Jakby ktoś życzył sprzedam taniutko ścianką nastawną Kermi Atea <url>http://www.mizar.pl/kermi/30824</url>.

 

Niestety za kolejnego ponad tysiaka musiałem zamówić drugi raz ;-(

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi-wrc Nie znam się na szkle.. ale zastanawiam się czy nie dało by się ich przyciąć na wymiar u jakiegoś dobrego szklarza.

 

My mamy w planie prysznic zrobić w narożniku łazienki, będzie lekko zagłębiony w ścianę, a z drugiej strony będzie ściana z luksferów (taki jest przynajmniej pomysł).. Na podłodze płytki z odpływem. Ale to wszystko plany i koncepcja... wszystko się może zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...