Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli masz poro (zjadło Ci linki do zdjęć, więc nie wiem), to zwykła zaprawa ma pewnie ze 2-3 razy gorsze właściwości niż poro i ciepłochronna. Fuga to pewnie z 8% powierzchni bloczka, masz więc na 8% powierzchni ściany gorszy współczynnik przenikania ciepła. Nota bene - znacznie większy niż wcześniej omawiany balkon.

Przy B-K użycie kleju a nie zwykłej zaprawy, poprawia także "prostość" ścian.

 

 

hmm stawiany był z porothermu ale co do zaprawy nie wnikałem, nie przyszło mi to do głowy. Nawet jeśli było robione zwykłą zaprawą to przecież w efekcie końcowym budynek i tak będzie ocieplony więc ta różnica w stratach ciepła na spoinach będzie i tak znikoma. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Poza tym mówiłem już, nie mam hopla na punkcie zatrzymywania ciepła na każdym cm2 mojego budynku. Po prostu ma być ciepły i pochłaniać jak najmniej energii do jego podgrzania. Przez was oszaleję normalnie ;) ehehehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frustrują Ciebie moje pytania?

o tyle ma to znaczenie, ze tak jak piszesz - po co montowac super ciepłe okna skoro nie stawiasz domu pasywnego. Murowanie na zwyklej zaprawie a nie na ciepłochronnej jest kolejnym argumentem za normalnymi oknami.

 

okna będą normalne tylko o nieco lepszych parametrach i tyle.

Twoje pytania mnie nie frustrują, jak najbardziej są na miejscu. Jedynie wzbudzają moją niepewność co do etapów robót i materiałów do nich wykorzystywanych przez co zaczynam się stresować :sick:

A ponieważ po każdym twoim pytaniu nie jestem w stanie stwierdzić jak naprawdę było to zrobione to tym bardziej mnie to doprowadza do depresji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm stawiany był z porothermu ale co do zaprawy nie wnikałem, nie przyszło mi to do głowy. Nawet jeśli było robione zwykłą zaprawą to przecież w efekcie końcowym budynek i tak będzie ocieplony więc ta różnica w stratach ciepła na spoinach będzie i tak znikoma. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Poza tym mówiłem już, nie mam hopla na punkcie zatrzymywania ciepła na każdym cm2 mojego budynku. Po prostu ma być ciepły i pochłaniać jak najmniej energii do jego podgrzania. Przez was oszaleję normalnie ;) ehehehh

tym bardziej należało zwrócic uwage na grubość spoiny, bo w ostatecznym rozrachunku wszyskie elementy maja znaczenie przy stratach ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna będą normalne tylko o nieco lepszych parametrach i tyle.

Twoje pytania mnie nie frustrują, jak najbardziej są na miejscu. Jedynie wzbudzają moją niepewność co do etapów robót i materiałów do nich wykorzystywanych przez co zaczynam się stresować :sick:

A ponieważ po każdym twoim pytaniu nie jestem w stanie stwierdzić jak naprawdę było to zrobione to tym bardziej mnie to doprowadza do depresji :rolleyes:

wyluzuj bo i serducho nie wytrzyma.

a w temacie - jak bedziesz robił dach? pełne deskowanie, jaka membrana, jaka dachówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj bo i serducho nie wytrzyma.

 

łatwo ci to mówić, budowa na odległość nie jest taka prosta, a jak pomyślę co mnie jeszcze czeka to już zaczynam siwieć :rolleyes: Mam tylko nadzieję, że nie stracę wszystkich włosów do końca budowy :yes:

 

Innymi słowy można przemnożyć co się człowiek nastresuje będąc na miejscu przez 3 lub więcej i już wiadomo co to znaczy heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w temacie - jak bedziesz robił dach? pełne deskowanie, jaka membrana, jaka dachówka?

 

właśnie, a co do dachu to co proponujecie. Etap dachu będzie rozwiązany dopiero na wiosnę, ale jest to chyba dobry moment żebyście mi poradzili co najlepiej zrobić a czego nie.

chwilowo zastanawiam się nad dachówkami, czekam na wyceny z hurtowni. Prawdopodobnie będzie to creaton premion miedź angobowana, ale nie jest to jeszcze pewne. Co do pozostałych elementów to nie mam zielonego pojęcia co z czym i dlaczego.

 

Więc radźcie towarzysze :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do balkonu... podstawowa zaleta to możliwość wystawienia pościeli w lecie na dwór, bez noszenia jej przez cały dom i rozkładania jej w ogrodzie... jakoś tego nie widzę.

U mnie będzie balkon ażurowy, drewniany... na słupach i zastrzałach... zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, jest to kolejna rzecz która jest tylko na papierze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoich murarzy przypinowałem dość mocno i zaprawe mam na 1cm, ale widziałem niedaleko mnie jak zaprawy dawali na 2-4cm

Kiedy inwestor lub ekipa są na tyle świadomi, żeby dać ciepłochronną, to wiadomo iż pilnują by nie wyszło jej za dużo ;) Przy tradycyjnej nikt się tak nie szczypie i 2cm to standard, a faktycznie jak coś nie wyjdzie, to walą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodziki pytałeś o woodentic - ja będę miała prawie na całym dole, ale dopiero za jakieś 6 miesięcy (tzn. kafle właśnie zakupione, ale budowa jeszcze w proszku) - w każdym razie zapraszam z wyprzedzeniem:) - Jeśli chcesz zobaczyć sam kafel - są w Leroy M. - wszytskie 3 kolory, mniejszy rozmiar.

 

Przy okazji - czy możecie polecić sprawdzoną ekipę od tynkowania w rozsądnej cenie? (tynk najprawdopodobniej cementowo-wap.) Ile w naszym regionie średnio liczyć za m2?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo ci to mówić, budowa na odległość nie jest taka prosta, a jak pomyślę co mnie jeszcze czeka to już zaczynam siwieć :rolleyes: Mam tylko nadzieję, że nie stracę wszystkich włosów do końca budowy :yes:

 

Innymi słowy można przemnożyć co się człowiek nastresuje będąc na miejscu przez 3 lub więcej i już wiadomo co to znaczy heh

Mam porównanie - stresów jest tyle samo, tylko budowa idzie 3 razy dłużej. Budowałem się częściowo zdalnie to wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, tak z innej beczki bom ciekaw. Co z tym spotkaniem z muratorami, bo coś wymarło nagłą śmiercią na forum?

Tak jak pisałem - najbardziej przydatne będzie takim jak Ty. Oczywiście jak Redakcja przywiezie eksperta. Jeżeli spotkałbyś mnie i Wojgoca, to może być stracił te włosy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy inwestor lub ekipa są na tyle świadomi, żeby dać ciepłochronną, to wiadomo iż pilnują by nie wyszło jej za dużo ;) Przy tradycyjnej nikt się tak nie szczypie i 2cm to standard, a faktycznie jak coś nie wyjdzie, to walą więcej.

 

standardowe zdanie murarzy - "co sie Pan martwi, tynkarze wszystko ładnie wykończą" - po czym tynkarz "wali" 4-5cm by było równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - czy możecie polecić sprawdzoną ekipę od tynkowania w rozsądnej cenie? (tynk najprawdopodobniej cementowo-wap.) Ile w naszym regionie średnio liczyć za m2?

ja moge polecic swoich tynkarzy robiłem cem-wap i wyszły wg mnie i nie tylko baardzo łaaaadnie. Ale cenowo ekipa nie była najtańsza, z tym, że coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sporo kosztują" - Idąc tym tropem można popaść w kompletną skrajność i wybudować klocka. Ja mogę wymienić od ręki 10 elementów, które przedrażają mój dom i większości z tych decyzji nich nie żałuję. Balkon jest jednym z nich. Przy balkonach są daszki a cała ściana szczytowa jest cofnięta o pół metra. To jednak nadaje domowi niestereotypowy wygląd.

"trudno ocieplić" - no ale o co dokładnie chodzi? Ja dałem polistyrenu tyle ile weszło i choć jest to za mało, to co z tego? Będę miał grzyba - nie, bo to będzie zależało bardziej od wentylacji. Będę płacił więcej za ogrzewanie? Tak, ale o jakich kwotach mówimy? Jeżeli będzie mnie kosztowało miesięcznie nawet 800zł (pewnie raczej koło 600), z tego 50% to sama wentylacja, a reszta to okna, ściany (załóżmy 10%), dach i podłoga? Kotwienie balkonu to około 4m x 0.12cm (gr.betonu), czyli 0.5m2. Jeżeli pozostała część około 160m2 elewacji ma współczynnik k 0.29, a tu szacuję na poziomie dwukrotnie gorszym (czyli jak stare domy), to 10% muszę powiększyć o 160.5/160, wychodzi mi 25 groszy miesięcznie. Przeżyję. Synek ze swojego pokoju będzie mógł wyjść przeciągnąć się na balkonik, poczytać na nim książkę, spuścić się po linie ;), odpalić petardy (sam omal chaty nie spaliłem kiedyś puszczając petardy z saletry przez okno), wystawić piwo na jesień czy zimę. itp.

 

Powiedzmy tak - jeżeli tniemy koszty, bo marzymy o domku, a finanse nie są z gumy - rezygnacja ma sens. Jeżeli nie - pytanie czy nam się podoba balkon. Mi tak.

 

Temat podjąłem nie po to, żeby udowadniać swoje racje. Raczej by przekazać osobom takim jak Albert07, pewne przemyślenia z okresu dorastania budowlanego. Początkowo byłem solidnie naładowany Muratorowymi przekazami, w których słowo "mostek termiczny" było równie przerażające jak "zombie". Żeby podczas budowy nie zwariować, trzeba nabrać dystansu i krytycznego spojrzenia na wszystko - także rady z Muratora, których wiele wynika z jednej strony z dobrej woli i troski, a z drugiej z... uzależnienia od reklam. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą bezpieczeństwo i błędy konstrukcyjne - "nie ma zmiłuj". Tam gdzie w grę wchodzi ekonomika - można dyskutować o plusach i minusach.

 

Dużo zależy od projektu - u mnie oba balkony były od strony przyszłych sąsiadów więc ich brak mi nie przeszkadza.

 

Ciekawie policzyłeś ten koszt - warto się nad tym zastanowić, bo faktycznie hasłem "mostek termiczny" straszy wielu a mało kto potrafi podać jakie straty on powoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i co z tego, ale przynajmniej miło się potem pod nią leży. Zawsze mogę o poranku swoją golizną zaświecić przed sąsiadami, też fajnie :p

oprócz tego można hejnał sąsiadom co godzinę trąbić lub też machać do każdego przejeżdżającego auta.:D

 

Suspenser zrobisz tak u siebie? heheh

.

 

Czy zaświecę golizną trąbiąc hejnał i machając przy tym przejeżdżającemu autu (u mnie jest ruch na poziomie 8 aut na dobę wliczając w to moje) - raczej nie - aż tak popularności wśród sąsiadów nie szukam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...