Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Z kolorami jest tak, że trzeba się zdecydować czy rolety mają z oknami tworzyć całość, czy traktować je jako dodatek do czegoś na zewnątrz (rynny, parapety, cokoliki.. itd). My stwierdziliśmy że chcemy mieć wszystko w jednym kolorze, więc brame garażową, rolety i okna są w złotym dębie.

Czy roleta integra, czy na elewacji można prace dyplomową napisać i pewnie ile ludzi tyle będzie opini, nas przekonano do integry, albo jej odmiany, w każdy razie musieliśmy się na to decydować na etapie murowania ścian, bo w projekcie nadproża były na wysokości okien i trzeba je było podnieśc o grubość skrzynki na rolete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Przepraszam ale nie rozumiem co złego mają w sobie rolety brązowe. Powoływanie się na montażystę ma sens jeżeli chodzi o mechaniczną sprawę, a nie widzę związku. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to trzeba się odwołać raczej do architektów czy projektantów - he he - wnętrz. Jeżeli mam okna brązowe, dachówkę kasztanową, wstawki z klinkieru cieniowanego (wpada miejscami w brązik), rynny w kolorze chyba "złoty" a wyglądające na jasny brąz, to co złego w brązowych roletach? Nie kumam ani w ząb.

 

robiąc casting na rolety miałem u siebie 4firmy - z kazdej usłyszałem to samo - nie wnikałem w sens tego co mówili bo mnie intersowały jasne kolory i tyle. mnie osobiście nie podoba sie 1,5m2 brązu po srodku ściany salonu pomalowanej na jasny bez czy inny jasny kolor. patrzenie na kolor rolet wyłącznie od zewnatrz, bo pasuja do dachówek, rynien, okien dla mnie jest nieporozumieniem, ale kolorystyka do kwestia indywidualna i nie dyskutuje o niej. Ja bynajmniej nie chciałbym miec chaty w stylu opisanym przez Frankai - sam mam dachówke ceglaną, okna w teak, obróbki dachowe ceglane, drzwi wejsciowe beda w teak, elewacja ma być dwukolorowa w jasnych odcieniach - wanilia i jakis beż, za to brama garazowa i rolety sa białe dla kontrastu dachu i by w środku było przyjemniej Nam.

a czy spacerowiczom będzie się podobać mój dom to g...o mnie to obchodzi - buduje dla siebie a nie dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest baaardzo ważna sprawa, żebyśmy sobie stworzyli taki system wymiany także negatywnych informacji o misiach - najlepiej z ograniczonym dostępem (typu strona wymagająca osobnego logowania, żeby nam nikt nie założył sprawy o zniesławienie ;)

robiąc casting na wylewki przyjezdzały na ogledziny rózne indywidualności - np. jeden miał poziomice w oczach i tak ustalał wysokości, inny przyjechał 250km tak jak stał - ani łaty, ani poziomicy, wziął deske, zaznaczył na niej "coś" i zaczał robic pomiary - myslałem, że zsikam się ze smiechu - ale cenowo łoł, najwyzsza półka - 22zł/m2 robocizna. Znany z forum Janzar zabił mnie swoją ceną, zwłaszcza za materiały typu styropian, nie wspominajac o najdroższej w UE kosztach papy. ozostali byli sensowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc casting na rolety miałem u siebie 4firmy - z kazdej usłyszałem to samo - nie wnikałem w sens tego co mówili bo mnie intersowały jasne kolory i tyle. mnie osobiście nie podoba sie 1,5m2 brązu po srodku ściany salonu pomalowanej na jasny bez czy inny jasny kolor. patrzenie na kolor rolet wyłącznie od zewnatrz, bo pasuja do dachówek, rynien, okien dla mnie jest nieporozumieniem, ale kolorystyka do kwestia indywidualna i nie dyskutuje o niej. Ja bynajmniej nie chciałbym miec chaty w stylu opisanym przez Frankai - sam mam dachówke ceglaną, okna w teak, obróbki dachowe ceglane, drzwi wejsciowe beda w teak, elewacja ma być dwukolorowa w jasnych odcieniach - wanilia i jakis beż, za to brama garazowa i rolety sa białe dla kontrastu dachu i by w środku było przyjemniej Nam.

a czy spacerowiczom będzie się podobać mój dom to g...o mnie to obchodzi - buduje dla siebie a nie dla innych.

 

masz rację wojgoc, wszystko zależy od gustu inwestora. Będąc u mojej siostry w domu zdążyłem przyjrzeć się jak wyglądają całe brązowe rolety od środka i mi to wcale a wcale nie przeszkadzało. Na początku myśleliśmy żeby pancerz był w kolorze elewacji a ramki wkoło brązowe, ale jakoś nam się odwidziało i raczej skłaniamy się teraz żeby całość była podana w jednym brązowym odcieniu.

Poza tym ekshibicjonistami nie jesteśmy więc znając moją żonę na bank zawiesi jakieś zajebiozy na oknach :yes: to nie będzie tego aż tak widać.

 

Ale kto wie, mam jeszcze chwilkę czasu to i może nam się odmieni. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest baaardzo ważna sprawa, żebyśmy sobie stworzyli taki system wymiany także negatywnych informacji o misiach - najlepiej z ograniczonym dostępem (typu strona wymagająca osobnego logowania, żeby nam nikt nie założył sprawy o zniesławienie ;)

 

sama kiedyś wzięłam poleconego na forum hydraulika, który mi nie dokończył roboty, tylko rozwalił ściankę z KG, strzelił focha, i się ulotnił. dobrze, że miał kto po nim poprawić :mad:

 

 

na aktualnej liście Alberta go na szczęście nie widzę :)

 

Lista nie polecanych jest tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50156-CZARNA-LISTA-NIESOLIDNYCH-DOLNO%C5%9AL%C4%84SKIE-%28/page8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

wysłalem Ci info na maila

czy ja też mogę prosić? bo wyczuwam drugie dno ;)

 

 

Pytałam o wylewki anhydrytowe, ale przeszło bez echa - nikt nie ma doświadczeń?

 

I byłabym wdzięczna też za temat desek na elewacji, ktoś ćwiczył temat? Bo dostałam przepiękną wizualizację, z takowym deskowaniem. Ale już widzę to oczyma wyobraźni: duuuuży rachunek na początku, chwila radości i za 5 lat zgoła odmienny widok, tzn. wszystko do renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I byłabym wdzięczna też za temat desek na elewacji, ktoś ćwiczył temat? Bo dostałam przepiękną wizualizację, z takowym deskowaniem. Ale już widzę to oczyma wyobraźni: duuuuży rachunek na początku, chwila radości i za 5 lat zgoła odmienny widok, tzn. wszystko do renowacji.

 

wejdź na wątek o nowoczesnych stodołach - tam było sporo zdjęć (z reala) i cennych uwag na temat drewna na elewacji. niestety głównie potwierdzają Twoje obawy: drogo, ale ładnie na krótko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o wylewki anhydrytowe, ale przeszło bez echa - nikt nie ma doświadczeń?

 

I byłabym wdzięczna też za temat desek na elewacji, ktoś ćwiczył temat? Bo dostałam przepiękną wizualizację, z takowym deskowaniem. Ale już widzę to oczyma wyobraźni: duuuuży rachunek na początku, chwila radości i za 5 lat zgoła odmienny widok, tzn. wszystko do renowacji.

Wylewki anhydrytowe chciałem naczytawszy się różnych artykułów i materiałów marketingowych. Moi wykonawcy nie robili - i raczej nikt w okolicy - więc na chciejstwie się skończyło.

 

Deskowanie planowałem, gdy nie była jasna forma wykończenia ścian szczytowych. Patrząc po lakierze na oknach (7lat) - nie bałbym się. Ściany szczytowe mam pod zadaszeniem, podobnie jak okna, okna mają powierzchnie prawie poziome i są wciąż idealne, więc i deski pomalowane podobnie (malowanie podbitki tym lakierem kosztowało łącznie jakieś 2000zł) też by przetrwały. Niedaleko mnie jest dentysta, który salon obłożył ślicznym drewnem (3 lata? 5 lat?) i wygląda ciągle bez zarzutu. Cena... Pewnie wysoka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, przy dachy bezokapowym deski byłyby wystawione bezpośrednio na warunki atmosferyczne, średnio mi się to widzi.

W okolicy mam kilka domów z drewnem na elewacji i nic się mu nie dzieje, aczkolwiek mam wrażenie, że jest to drewno raczej z wyższej niż niższej półki, sądząc po całokształcie inwestycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja też mogę prosić? bo wyczuwam drugie dno ;)

 

 

Pytałam o wylewki anhydrytowe, ale przeszło bez echa - nikt nie ma doświadczeń?

 

I byłabym wdzięczna też za temat desek na elewacji, ktoś ćwiczył temat? Bo dostałam przepiękną wizualizację, z takowym deskowaniem. Ale już widzę to oczyma wyobraźni: duuuuży rachunek na początku, chwila radości i za 5 lat zgoła odmienny widok, tzn. wszystko do renowacji.

 

ale o co prosisz? o maila ode mnie? to drugie dno to odpowiedź na prosbę Alberta nie zwiąana z forum.

zastanawialem się swego czasu nad wylewkami anhydryowymi, ale cena wg mnie była nieadekwatna do rezultatu - do tego dochodzi 48h pracy tej cyklinarki, co jak masz wokół mieszkajacych sasiadów, jest przekichane ze względu na hałas. Janzar wykonuje tego typu posadzki - cenowo wysoka półka.

Deski na elewacji - jesli zastosujesz dobre lakiery np. Remmers, w odpowiedniej technologii czyli grunt, podkład i szpryc to masz drewno ładne na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...