Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

gdybys uwaznie czytał strony naszej grupy to znalazlbys namiary na tynkarzy, jakie juz podawałem - 695 469 977 Marek.

Chłopaki sa z Namysłowa

 

wojgoć - DZIĘKUJĘ - prosze nie denerwuje się, jako kobieta pracująca mam skromne możliwości przerobowe, jeśli chodzi o zgłębianie forum.. czytam uważnie ale powoli :)

 

przestań się czepiać, widzisz że świeżo zarejestrowany i pewnie nie miał jeszcze czasu przejrzeć 40tysięcy stron :p

 

albert - Dzięki za obronę!! (i tak nieśmiało zapytam, czy mogłabym też dostać twoją listę..)

pozdrawiam:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Albert, jeśli interesujesz się Canadian, to zajrzyj tu - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?120434-Rolety-zewn%C4%99trzne/page2

. Są zdjęcia Kachny28, która ma właśnie Jezierskiego w tym kolorze i rolety w takim samym firmy Aluprof.

 

dzięki spirea, niestety jak się przyjrzeć to Kachna28 ma w tym kolorze tylko klapę rewizyjną, prowadnice i listwę dolną. Koloru samego pancerza nie widać. Zapytałem ją o to więc czekam na odpowiedź. Wysłałem też zapytanie do tej firmy Aluprof to też zobaczymy co mi powiedzą.

 

jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc a jaką ty masz/będziesz miał elewację i przypomnij mi please jaki kolor jest tych pancerzy? Beż czy jakaś kość słoniowa?

ja mam wszystko białe - prowadnice, pancerz, skrzynki. A Ty bedziesz miał podnoszone recznie czy elektrycznie? U mnie jest radiówka, bo docelowo maja byc podłączone pod integre i zespolone z alarmem i czujnikiem zmierzchowym.

natomiast kolor elewacji wg projektu jest waniliowo - jakis bezowy, ale nie wiem czy moja połówka nie zdecyduje inaczej.

Wiesz, w projekcie mam okna biale a robiłem w teak, więc elewacje tez moge zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystko białe - prowadnice, pancerz, skrzynki. A Ty bedziesz miał podnoszone recznie czy elektrycznie? U mnie jest radiówka, bo docelowo maja byc podłączone pod integre i zespolone z alarmem i czujnikiem zmierzchowym.

natomiast kolor elewacji wg projektu jest waniliowo - jakis bezowy, ale nie wiem czy moja połówka nie zdecyduje inaczej.

Wiesz, w projekcie mam okna biale a robiłem w teak, więc elewacje tez moge zmienić.

 

Uważam że kolor okien jaki teraz macie jest lepszy niż białe. Sprawia wrażenie "ciepła".

Moja elewacja będzie jakaś dwukolorowa: głównie jakiś piaskowy (sahara) kolor i miejscami biały. Dlatego zastanawiam się co może lepiej współgrać: brązowe okna z jasnymi (w kolorze elewacji) roletami - jak u ciebie, czy też całość: okna i rolety w kolorze brązu.

 

Rolety na parterze - salon i kuchnia chcę mieć elektryczne. Poza tym na okna dachowe nad salonem chcę też założyć rolety zewnętrzne elektrycznie zamykane - bo za wysoko żeby ręcznie zamykać :p (Gwoli informacji nad salonem mam pustkę aż do dachu) Także ostatecznie myślę, że na parterze wszystkie roletki będą zamykane elektrycznie zarówno z guziczka na ścianie jak i pilota, na górze natomiast będą raczej ręczne, choć nie mówię nie elektrycznym.

Nie wiem jaki byłby koszt instalacji elektrycznej na wszystkie rolety w domu i połączonej z alarmem i regulowanej jednym pilotem. Jeszcze nie miałem czasu tego rozkminić, ale widzę że czas mnie goni i już muszę się zdecydować co zrobić na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki byłby koszt instalacji elektrycznej na wszystkie rolety w domu i połączonej z alarmem i regulowanej jednym pilotem. Jeszcze nie miałem czasu tego rozkminić, ale widzę że czas mnie goni i już muszę się zdecydować co zrobić na górze.

Powiem tak - gdybym instalacji nie robił 6 lat temu a teraz, to zrobiłbym ją już jako inteligentną. Obecnie tylko rolety w jakiś sposób mogę uinteligencić, bo odpowiednio je okablowałem. Z racji ewentualnych zmian w oświetleniu, zastanawiam się nad byle jakim pilotem i pstrykaniu światełkami LEDami zdalnie, a nie ze ściany. Do kuchni już mam ściemniacz ze sterowaniem zdalnym przyszykowany do montażu. Może w sobotę mi się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystko białe - prowadnice, pancerz, skrzynki.

 

natomiast kolor elewacji wg projektu jest waniliowo - jakis bezowy, ale nie wiem czy moja połówka nie zdecyduje inaczej.

Wiesz, w projekcie mam okna biale a robiłem w teak, więc elewacje tez moge zmienić.

Nałożyłeś białe prowadnice na okna teakowe? Dziwne. Rozumiem jeszcze gdyby były w kolorze elewacji, ale wprowadzać kolejny kolor... Oczywiście rozumiem i zgadzam się, że dając jasną elewację nie chciałeś ciemnych plam. Nie dało się dobrać lepszego koloru? Kombinacja w stylu prowadnice zlewające się z ramą + pancerz w kolorze elewacji, byłaby świetnym rozwiązaniem. Same w sobie, to mi się podobają beżowe rolety. U mnie pod oknami mam klinkier i jest to naturalne "złamanie" tynku na ścianie. W takim wypadku nie ma lepszej opcji niż brązowe prowadnice na brązowych (mahoń-palisander powiedzmy) oknach, oraz brązowy pancerz. Nawet wbrew nieumotywowanym opiniom instalatorów :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - gdybym instalacji nie robił 6 lat temu a teraz, to zrobiłbym ją już jako inteligentną. Obecnie tylko rolety w jakiś sposób mogę uinteligencić, bo odpowiednio je okablowałem. Z racji ewentualnych zmian w oświetleniu, zastanawiam się nad byle jakim pilotem i pstrykaniu światełkami LEDami zdalnie, a nie ze ściany. Do kuchni już mam ściemniacz ze sterowaniem zdalnym przyszykowany do montażu. Może w sobotę mi się uda?

 

Źle mnie zrozumiałeś, chcę mieć w domu dwie opcje. Na pilota i na ścianę, w razie gdyby co jedno siadło zawsze może podratuję drugim. :wiggle:

Poza tym to racja, w miarę możliwości finansowych i technicznych chcę jak najwięcej rzeczy mieć po kontrolą przycisku lub czujników ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłeś białe prowadnice na okna teakowe? Dziwne. Rozumiem jeszcze gdyby były w kolorze elewacji, ale wprowadzać kolejny kolor... Oczywiście rozumiem i zgadzam się, że dając jasną elewację nie chciałeś ciemnych plam. Nie dało się dobrać lepszego koloru? Kombinacja w stylu prowadnice zlewające się z ramą + pancerz w kolorze elewacji, byłaby świetnym rozwiązaniem. Same w sobie, to mi się podobają beżowe rolety. U mnie pod oknami mam klinkier i jest to naturalne "złamanie" tynku na ścianie. W takim wypadku nie ma lepszej opcji niż brązowe prowadnice na brązowych (mahoń-palisander powiedzmy) oknach, oraz brązowy pancerz. Nawet wbrew nieumotywowanym opiniom instalatorów :p

 

Jeżeli będzie miał elewację w jasnym kolorze np białym, to tych prowadnic raczej nie będzie widać, a reszta i tak będzie schowana pod elewacją. Tak przynajmniej wnioskuję z opisu wojgoca. I to powinno raczej być okej. No chyba że zmieni kolor elewacji na jakiś różowy czy inny :p to już lekka qpa wyjdzie.

Poza tym to jego decyzja :p

Ja sam biję się z myślami co byłoby lepsze do okien w okleinie Canadian: całe brązowe rolety włącznie z pancerzem czy tylko ramki machnąć w brązie a pancerz w kolorze elewacji tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co prosisz? o maila ode mnie? to drugie dno to odpowiedź na prosbę Alberta nie zwiąana z forum.

zastanawialem się swego czasu nad wylewkami anhydryowymi, ale cena wg mnie była nieadekwatna do rezultatu - do tego dochodzi 48h pracy tej cyklinarki, co jak masz wokół mieszkajacych sasiadów, jest przekichane ze względu na hałas. Janzar wykonuje tego typu posadzki - cenowo wysoka półka.

Deski na elewacji - jesli zastosujesz dobre lakiery np. Remmers, w odpowiedniej technologii czyli grunt, podkład i szpryc to masz drewno ładne na długie lata.

dzięki za hinta - uderzę do Jaznara. Ja wiem, że drogo, ale takie wylewki szybko schną. Każdy miesiąc zwłoki to jakieś 3 tysiące, więc się kalkuluje nam. A sąsiadów nie mam, więc co najwyżej hałas nikomu nie będzie przeszkadzał.

 

Co do elewacji - bijemy się z myślami. Wizualizacja w drewnie wygląda wspaniale, ale pod drewno trzeba dać wełnę, nie styro, do tego koszt rusztów/ kotew, no i budynek bezokapowy będzie, więc boję się konieczności remontu co kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, chcę mieć w domu dwie opcje. Na pilota i na ścianę, w razie gdyby co jedno siadło zawsze może podratuję drugim. :wiggle:

Poza tym to racja, w miarę możliwości finansowych i technicznych chcę jak najwięcej rzeczy mieć po kontrolą przycisku lub czujników ruchu.

 

Co masz na myśli z tymi dwoma opcjami ? Pilot i przycisk do otw/zam na ścianie ?

Ja będę u siebie robił cały dół zamykany z 1 przycisku (oczywiście każda z osobna też), podłączenie pod alarm i dzięki temu np. zdalne sterownie... kosztów jeszcze nie podliczyłem.. właśnie przymierzam się do małego kosztorysu :)

 

wojgoc - da się tak zrobić tylko ja osobiście nie widzę sensu, potem podpinasz wszystko pod alarm i przy uzbrojeniu całkowitym domu alarm sam może pozamykać rolety... możliwości przy niektórych alarmach są nieograniczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - da się tak zrobić tylko ja osobiście nie widzę sensu, potem podpinasz wszystko pod alarm i przy uzbrojeniu całkowitym domu alarm sam może pozamykać rolety... możliwości przy niektórych alarmach są nieograniczone...

to wiem i tak chce zrobic u siebie, natomiast Albert myslał o innym rozwiązaniu - tak przynajmniej napisał a co miał na mysli to pewnie wyjdzie w kolejnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o takiej mozliwości - w zasadzie jedno wyklucza drugie. ale moze nie do końca zgłębiłem temat

Po pobycie w USA, gdzie kiedy coś potrzebowałem to była tylko - gdzie to się znajduje w hipermarkecie, a nie czy jest, mój tok rozumowania się zmienił. Nie chcę strzelać czy widziałem, ale chyba tak. Z pewnością jednak - podejście Alberta jest zgodne z zasadami automatyki i ludzkiego lenistwa. Dla mnie też to jest sensowne, więc w zasadzie mogę się założyć, że są takie rozwiązania. Gorzej, że niestety może to być różnie w zależności od producenta. W wybranym przeze mnie osprzęcie, Efapel - Logus, czujniki do podłogówki wyłącznie są programowalne po 700zł. Nie ma prostych z pokrętłem po 250zł jak u konkurencji. W efekcie dam takie proste natynkowe (chyba Kanluxa) po 75zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to jego decyzja :p

A Ty czego z tym jęzorem? Co? :evil: Czy ja mówię, że nie jego? Ba - przecież pochwaliłem pomysł z jasnymi roletami. A może mi się już bronić przed opinią instalatorów nie wolno? Co? http://autokacik.pl/images/graemlins/tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających dziury w dziurze - właśnie zajarzyłem, że mam instrumenta władzy. No więc zrobiłem donos na samego siebie. Poszedł chyba w kosmos, bo go nie dostałem.

Wyciąłem post testowy i widzę, że go usunąłem (jak jestem zalogowany) i z jakiego powodu. Na tejże stronie jednak - nie mam aktywnego menu "Moderacja". Czyżbym mógł na każdej stronie interweniować tylko raz? ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...