Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Bardziej z opcji podwójnej obsługi rolety przydała by się możliwość ręcznego ich podnoszenia, bo jak mi na wsi wyłączą prąd to będę po ciemku siedział, dlatego zrobię podłąćzenie pod agregat,.. zawsze pozwoli podnieść roletę i w lodówka się nie rozmrozi.

Przy podłączeniu rolet w taki sposób największym kosztem chyba będa przekaźniki, bo chyba do każdej rolety trzeba dać dwie sztuki... ale za to jaka będzie wygoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu zrezygnowalem... nie da sie tego zamaskowac i wygląda wyjątkowo poskudnie.

Chociaz pewnie zanim tą awaryjną instalację wykonam, to pare razy mnie zaskoczy ciemność o poranku, ale przyjemność sterowania tymi roletami klikając na odpowiedni przycisk w komputerze zrekompensuje mi te wszystkie niedogodności, prócz rolet podłacze sobie pod kompa brame garażową, elektromages w furtce i oświetlenie na zewątrz... chyba że coś mi jeszcze przyjdzie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanabyłem właśnie Rometa do odśnieżania. Miejmy nadzieję, że dojdzie jak jeszcze będzie śnieg. No chyba że dojdzie szybko, wtedy śniegu być nie musi ;)

Teściom wystarczy elektryczna, ale swoją drogą Amerykanie spalinówki mają tańsze. Nawet takie Toro , które jest wiodącą marką, zaczyna się od 399 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE"

 

No chyba zdurnieli juz calkiem:P

 

 

Frankai, ja chcialam kupic honde, ale jak zobaczylam Murraya (Wakmena- nick), to juz innej nie chce. Przede wszystkim mocniejszy silnik.

Kosztuje 4-4.6tys. zl, ale nigdzie jej juz nie ma.

Chyba mnie cos trafi. Sniegu napadalo i nawialo, ze nie mozna przez podworko przejechac.

Jak pytalam o odsniezarki latem, to sie wszyscy smiali, a teraz czuje, ze juz za pozno kupic cos dobrego. Maja miec pod koniec stycznia dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu zrezygnowalem... nie da sie tego zamaskowac i wygląda wyjątkowo poskudnie.

Chociaz pewnie zanim tą awaryjną instalację wykonam, to pare razy mnie zaskoczy ciemność o poranku, ale przyjemność sterowania tymi roletami klikając na odpowiedni przycisk w komputerze zrekompensuje mi te wszystkie niedogodności, prócz rolet podłacze sobie pod kompa brame garażową, elektromages w furtce i oświetlenie na zewątrz... chyba że coś mi jeszcze przyjdzie do głowy.

a czujniki zalewowe? a czujki alarmu? a kurtyna zewnętrzna? a odmrazanie rynien, podjazdu, chodnika? a światło przy schodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma byc mój dom a nie Wielkiego Brata

No ale jak jest się w pracy, to czasem warto do domu zajrzeć ;)

 

Do Twoich pomysłów można jeszcze dorzucić sterowanie ogrzewaniem, napełnianie wanny (SMS jak się jest 5 minut od domu), załączenie mikrofali czy piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba zdurnieli juz calkiem:P

 

Kosztuje 4-4.6tys. zl, ale nigdzie jej juz nie ma.

A koleżanka do czego tak języczy? Do "najpożyteczniejszy" czy "od zawsze"? :rolleyes:

 

Sporo ten twój Murajek kosztuje. A ze sobą z wyspy nie możesz czegoś przytargać? Bryczkę z drugiego końca świata przytargałaś, to co dopiero takie maleństwo ;) Ja myślałem, żeby się przesiedlić z jakąś odśnieżarką Toro, która uważana jest jedną z dwóch najlepszych firm (nie pamiętam drugiej) w jueseju, ale ostatecznie zrezygnowałem z uwagi na ewentualne problemy z serwisem. Patrzyłaś na linkę do Toro? Można sobie nawet kabinę dokupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak jest się w pracy, to czasem warto do domu zajrzeć ;)

 

Do Twoich pomysłów można jeszcze dorzucić sterowanie ogrzewaniem, napełnianie wanny (SMS jak się jest 5 minut od domu), załączenie mikrofali czy piekarnika.

 

poza wanną wszystko pozostałe mozna zrobic poprzez integre.

poza tym to nie pomysły tylko praktyczna rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o takiej mozliwości - w zasadzie jedno wyklucza drugie. ale moze nie do końca zgłębiłem temat

 

no dobrze postaram się wyjaśnić, ale tu chodziło mi raczej o opuszczanie rolet na dole w salonie i kuchni żeby mieć je podpięte zarówno na klawisz w ścianie jak i na pilota. Pilot oczywiście coś jak mówicie, może w systemie Integry (czy jakoś tak) a może jakimś innym, nie zgłębiałem tego tematu jeszcze. Dopiero co rodzi mi się w głowie. Ale faktycznie może źle się wyraziłem, bo chciałbym mieć w domu większość rzeczy podpięte pod jakiś jeden system pozwalający mi sterować nimi z jednego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wracam do wcześniejszego tematu koloru stolarki. Dzisiaj były u mnie pomiary otworów do okien i musze wybrać kolory. Szukając paru rzeczy na forum trafiłam na coś takiego:

http://www.markoweokna.eu/konfigurator/konfigurator.html

 

można się pobawić i może wybór będzie łatwiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujniki zalewowe? a czujki alarmu? a kurtyna zewnętrzna? a odmrazanie rynien, podjazdu, chodnika? a światło przy schodach?

 

Nad tymi dodatkami już myślałem, ale piwnic nie mam żeby mi je zalało, kurtyna jakoś też mi nie potrzebna. Rynny zostawię matce naturze, a podjazd i chodni.... budynek celowo daliśmy możliwie najbliżej ulicy (ok 6 metrów) żeby nie trzeba było cały dzień zamiatać, odśnieżać itd... a poza tym jest to jedyna okazja żeby się trochę poruszać, więc samo zdrowie ;)

 

Światło przy schodach będzie, ale raczej zapalanie tradycyjnie.

 

Czujki alarmu będą z diodą led, którą można zapalić np podczas braku prądu (ciekawe jak aku to wytrzyma), są parę złotych droższe od zwykłych więc myślę że z nich zrobię coś w stylu oświetlenia awaryjnego. Oczywiście też będzie opcja na zrobienie tego zdalnie.

 

Z kamerkami też już wiem co i jak, rejestrator podpięty oczywiście pod net i wpięty w wewnętrzną instalację TV, da to możliwość podglądu na każdym tv w domu obrazu z rejestratora.

 

Najgorsze jest to, że trzeba te wszystkie dodatki dopracować własnie na etapie instalacji, żeby przewody pochować pod tynkiem.. itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażacie mnie trochę z tą elektroniką...

 

Ostatnio mojej mamie popsuła się komórka i przez pół dnia nie odbierała telefonu. Zdenerwowałyśmy się z siostrą nieprzytomnie, ona w końcu urwała się z pracy sprawdzić, czy wszystko w porządku. Oczywiście wszystko było w porządku. 15 lat temu było normalne, że ludzie nie sprawdzali się nawzajem co pół godziny tylko na przykład dzwoniąc raz na tydzień i nikt nie panikował. Teraz wpadamy powoli w paranoję... :( Nie mówię, że ja nie, ale martwię się ogólnie tą tendencją do monitorowania, nagrywania, sprawdzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...