Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Nad tymi dodatkami już myślałem, ale piwnic nie mam żeby mi je zalało, kurtyna jakoś też mi nie potrzebna. Rynny zostawię matce naturze, a podjazd i chodni.... budynek celowo daliśmy możliwie najbliżej ulicy (ok 6 metrów) żeby nie trzeba było cały dzień zamiatać, odśnieżać itd... a poza tym jest to jedyna okazja żeby się trochę poruszać, więc samo zdrowie ;)

ja tez nie mam piwnicy a zalewowe zrobiłem tam gdzie moze sie woda wylac np. w kuchni, łazienkach, kotłowni - jak mi zmywarka acznie wylewac wode na podłoge to czujka załączy elektroawór odcinający dopływ wody.

ja nie jestem zwolennikiem kamer dlatego wole ustawić kurtyne zewnetrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Przerażacie mnie trochę z tą elektroniką...

 

Ostatnio mojej mamie popsuła się komórka i przez pół dnia nie odbierała telefonu. Zdenerwowałyśmy się z siostrą nieprzytomnie, ona w końcu urwała się z pracy sprawdzić, czy wszystko w porządku. Oczywiście wszystko było w porządku. 15 lat temu było normalne, że ludzie nie sprawdzali się nawzajem co pół godziny tylko na przykład dzwoniąc raz na tydzień i nikt nie panikował. Teraz wpadamy powoli w paranoję... :( Nie mówię, że ja nie, ale martwię się ogólnie tą tendencją do monitorowania, nagrywania, sprawdzania...

 

do tego jeszcze dodaj ogrodzenia na 2m z pełnego muru - mój dom moja twierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast stawiac kamery na zewnatrz budynku ustawiasz czujki na podczerwień wzajemnie widzące sie, powiedzmy na ok 1m wys. od ziemi - w razie przekroczenia strefy włącza się alarm. 1m od ziemii aby pies czy kot mógł spokojnie sobie łazic wkoło domu. czujki ogą być np. schowane w oswietleniu zewnętrznym.

to tak w duzym skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast stawiac kamery na zewnatrz budynku ustawiasz czujki na podczerwień wzajemnie widzące sie, powiedzmy na ok 1m wys. od ziemi - w razie przekroczenia strefy włącza się alarm. 1m od ziemii aby pies czy kot mógł spokojnie sobie łazic wkoło domu. czujki ogą być np. schowane w oswietleniu zewnętrznym.

to tak w duzym skrócie.

 

i wszystko jasne. no nie wiem, czy to będę chciała. a jak wrona przyleci do paśnika i "zawadzi" skrzydłem w locie koszący, to się to cudo włączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np coś takiego:

http://www.ramar.com.pl/index.php/dla-inwestorow-uzytkownikow/articles/zewnetrzna-aktywna-kurtyna-podczerwieni.html

 

Żyjemy w XXI wieku, więc skoro jest elektronika użytkowa jest dostępna za rozsądne pieniądze dlaczego jej nie użyć. Niestety żyjemy w Polsce, gdzie dom zostawiony bez nadzoru może kogoś skusić, a takie coś będzie działać prewencyjnie. Można zamiast kurtyny zamontować czujniki magnetyczne na każdym oknie i inne wymyślne zabezpiecznia.

 

Inna sprawa jest taka, że może połowy tych pomysłów nie zrealizuje, ale instalacje pod nie będę miał zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tu pitu pitu o elektryce i nowinkach a ja mam zgrzyt z roletami ;)

Otóż ponieważ za późno zorientowałem się żeby podnieść nadproża mam teraz opcję wykonania rolet typu integro ale zamocowanych na tychże nadprożach. Problem taki że głębokość puszki do okien ma ok18cm. Jeżeli na ściany zastosuję styro na o gr 15cm + otynkowanie itp bajery to razem da mi ok 18cm czyli znaczy że na styk kasety zakryję elewacją, ale siara jest z drzwiami balkonowymi bo puszka ma ok 21cm i tu muszę zastosować blendę ze styro żeby to jakoś zakryć.

Mam teraz dwie opcje:

Żeby nie było głupio porobić takie 3cm grubości blendy nad każdym otworem okiennym przysłaniające te kasety. Z tym że już widzę jak tam się zbiera brud i takie tam.

A druga to mógłbym do ocieplenia użyć styro o grubości 20 cm i problem z głowy. Może i z głowy, ale na fundamentach mam styro 10cm więc może to jakoś dziwnie wyglądać.

Chyba że może jest jakiś pośredni styropian cobym mógł zastosować do ocieplenia ścian.

 

Co radzicie? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne. no nie wiem, czy to będę chciała. a jak wrona przyleci do paśnika i "zawadzi" skrzydłem w locie koszący, to się to cudo włączy?

 

albo pasikonik zaszaleje i wyskoczy na metr nad ziemią :p

 

albo przechadzający się wieczorową porą jeż po twoim ogrodzie z jabłkiem na grzbiecie przestraszy twojego persa który właśnie wylegiwał się na trawie i ze stresu wystrzeli w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert,

ale na fundamentach masz 10cm styro supertwardego. Poza tym nie robisz elewacji do samej ziemii tylko zostawiasz taka opaske z podcieciem?

wokół oien mozesz zastosowac elementy odobne elewacji, czy tez zrobic obwódki z klinkieru.

 

tak racja, chodzi mi o to czy nie będzie to głupio wyglądało jak machnę 20cm styro na ściany i nagle nad ziemią będzie ścięcie 10cm. Rozumiesz?

A co do okien, to prawdopodobnie parapety będą tylko z klinkieru, nie rozważałem opcji obwódek dookoła okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo pasikonik zaszaleje i wyskoczy na metr nad ziemią :p

 

albo przechadzający się wieczorową porą jeż po twoim ogrodzie z jabłkiem na grzbiecie przestraszy twojego persa który właśnie wylegiwał się na trawie i ze stresu wystrzeli w górę

ale wymyslasz chłopie - te wszystkie kwestie z przelatującą krową mającą na moim trawniku żerowisko mozna spokojnie wyeliminować systemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak racja, chodzi mi o to czy nie będzie to głupio wyglądało jak machnę 20cm styro na ściany i nagle nad ziemią będzie ścięcie 10cm. Rozumiesz?

A co do okien, to prawdopodobnie parapety będą tylko z klinkieru, nie rozważałem opcji obwódek dookoła okna.

 

sprawdź czy sa takie długie parapety z klinkieru, bo potem Ci wyjdzie, ze parapet z blachy wchodzi tylko w rachube. Bo z kamienia to wydatek spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak racja, chodzi mi o to czy nie będzie to głupio wyglądało jak machnę 20cm styro na ściany i nagle nad ziemią będzie ścięcie 10cm. Rozumiesz?

A co do okien, to prawdopodobnie parapety będą tylko z klinkieru, nie rozważałem opcji obwódek dookoła okna.

to na wysokość opaski dokleisz sobie 5cm i wtedy powinno to miec rece i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo pasikonik zaszaleje i wyskoczy na metr nad ziemią :p

 

albo przechadzający się wieczorową porą jeż po twoim ogrodzie z jabłkiem na grzbiecie przestraszy twojego persa który właśnie wylegiwał się na trawie i ze stresu wystrzeli w górę

 

Ty się śmiej, ale ja dokarmiam ptaszydła (głównie sikorki, dzięcioły i wrony) całą zimę, a spłoszona wrona to nie jest pasikonik tylko całkiem imponujący widok ;)

 

Mój kot podwórkowy akurat z jeżem bardzo się lubią - jak wieczorami podlewam ogródek, to łażą za mną we dwójkę. (tak, mam też na wpół oswojonego jeża w malinowym chruśniaku; oswojenie polega na tym, że przychodzi wieczorami na ganek i robi rozróbę, dopóki nie dostanie kolacji. a jak do niego wychodzę, to udaje, że się chowa, na przykład między moimi stopami :-) ).

 

Ale jak cicia latem startuje do pikujących jaskółek, to która ptaszyna zejdzie poniżej metra dwadzieścia, ta ma przegrane :wiggle:.

 

Od razu zastrzegam, że zimą ptaszki są bezpieczne, bo sierściuch prawie nie wychodzi z kotłowni, a domowy tylko je kontempluje przez okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy sa takie długie parapety z klinkieru, bo potem Ci wyjdzie, ze parapet z blachy wchodzi tylko w rachube. Bo z kamienia to wydatek spory

 

co do cen parapetów z klinkieru też jeszcze się nie rozglądałem. Sęk w tym że front domu po części ma elewację klinkierową więc i parapety też. Mój budowlaniec mówił, że nie ma co ładować się w cegły klinkierowe do elewacji tylko są specjalne nakładki, zawsze to taniej a efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...