Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

to na wysokość opaski dokleisz sobie 5cm i wtedy powinno to miec rece i nogi.

 

Myśle sobie jeszcze, że można to jakoś kolorami "zamaskować", ale faktycznie różnica 10 cm, to trochę za dużo.

 

Czy ktoś z takim grubym ociepleniem i różnicą między warstwą styro na fundamentach i elewacji może pokazać jakieś fotki, jak mu wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Myśle sobie jeszcze, że można to jakoś kolorami "zamaskować", ale faktycznie różnica 10 cm, to trochę za dużo.

 

Czy ktoś z takim grubym ociepleniem i różnicą między warstwą styro na fundamentach i elewacji może pokazać jakieś fotki, jak mu wyszło?

 

no właśnie, ma ktoś ocieplenie na ścianach na 20cm i na fundamentach 10cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tu pitu pitu o elektryce i nowinkach a ja mam zgrzyt z roletami ;)

Otóż ponieważ za późno zorientowałem się żeby podnieść nadproża mam teraz opcję wykonania rolet typu integro ale zamocowanych na tychże nadprożach. Problem taki że głębokość puszki do okien ma ok18cm. Jeżeli na ściany zastosuję styro na o gr 15cm + otynkowanie itp bajery to razem da mi ok 18cm czyli znaczy że na styk kasety zakryję elewacją, ale siara jest z drzwiami balkonowymi bo puszka ma ok 21cm i tu muszę zastosować blendę ze styro żeby to jakoś zakryć.

Mam teraz dwie opcje:

Żeby nie było głupio porobić takie 3cm grubości blendy nad każdym otworem okiennym przysłaniające te kasety. Z tym że już widzę jak tam się zbiera brud i takie tam.

A druga to mógłbym do ocieplenia użyć styro o grubości 20 cm i problem z głowy. Może i z głowy, ale na fundamentach mam styro 10cm więc może to jakoś dziwnie wyglądać.

Chyba że może jest jakiś pośredni styropian cobym mógł zastosować do ocieplenia ścian.

 

Co radzicie? :confused:

 

 

wracając do mojej elewacji, a jakbym tak obłożył ścianę fundamentową jeszcze 5cm styro, to by dało w sumie 15cm i wtedy na ściany dać 20cm. Jak myślicie przejdzie to? czy bez sensu tak się bawić.

Z drugiej strony pomyślałem sobie że ocieplenie i elewację robi się po zamontowaniu okien, więc po prostu wtedy sobie na spokojnie po przymierzam jaka grubość będzie odpowiednia.

Mógłbym też pobawić się w obłożenie spodu jakimiś płytkami klinkierowymi lub czymś w ten deseń żeby dorzucić parę cm do grubości, ale nie wiem jak to się ma z kosztami czy mnie nie zabiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednich styro nie widziałem, możesz dać 12 cm + 5 cm, tylko jakoś tego nie widzę, co prawda mój architekt wymyślił 10 a potem 5, ale to w związku z pruskim murem, nad którym się zastanawiamy.

 

Teraz bez problemow mozna kupic styro ze skokiem co 1cm - ja np na jednej malej scianie dawalem 17cm - bo tak mi pasowalo najbardziej. Jedyny problem to to, ze trzeba czekac w hurtowni - bo musza sciagac na zamowienie - ale i tak zazwyczaj jak zamawiasz na domek - to sciagaja od producenta - bo takich ilosci sie nie trzyma na zaś - a czas oczekiwania kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób cokolik z takich ćwierć cegieł klinkierowych (chyba tak to się nazywało), mam tym obłożone kominy, a kuzynka robiła własnie cokół z nich, tylko musisz od ławy podmurować murek na którym będą się opierały, bo są za ciężkie żeby przykleić je do ściany. Nie pamiętam jaką mają grubość, ale chyba ok 4 cm. A później nie ma opcji żeby ci odpadły jak to czasem płytki mają w zwyczaju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób cokolik z takich ćwierć cegieł klinkierowych (chyba tak to się nazywało), mam tym obłożone kominy, a kuzynka robiła własnie cokół z nich, tylko musisz od ławy podmurować murek na którym będą się opierały, bo są za ciężkie żeby przykleić je do ściany. Nie pamiętam jaką mają grubość, ale chyba ok 4 cm. A później nie ma opcji żeby ci odpadły jak to czasem płytki mają w zwyczaju :)

zza duzo z tym roboty i kosztów - taniej bedzie dokleić styro i na to polzyc płytki klinkierowe lub tyn mineralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...