Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

zza duzo z tym roboty i kosztów - taniej bedzie dokleić styro i na to polzyc płytki klinkierowe lub tyn mineralny

Nikt nie mówił że będzie tanio, ale na pewno taka opcja jest solidniejsza od zwykłych płytek. Od razu mówie że u siebie ze względu na koszty dam płytki :)

 

claris - nie wiem dlaczego ale moja żonka też się specjalnie nie eksytuje tymi elektornicznymi dodatkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pamietaj o drenazu przed zasypaniem.

a tak na mrginesie - to czemu jeszcze nie obsypaleś?

 

pytanie czy jest sens robić drenaż kiedy mój budynek nie jest podpiwniczony. Fakt że wody gruntowe są dosyć wysoko.

Nie obsypałem, bo mój budowlaniec który miał to załatwić miał smutną sytuację w domu i nie chcę go na razie męczyć takimi sprawami. zresztą chyba jest za mroźno żeby obsypać fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak to inaczej nazwać? ;)

będę miała dom twierdzę, a on się tym ciągle zachwyca i ekscytuje...

to nie ma nic wspólnego z domem - twierdzą, same praktyczne udogodnienia, chyba ze Twój poszedł jeszcz dalej i no. swiatło zamiasr wączników załącza się na ruch a jasnośc swiecenia regulowana w zaleznosci od zaciemnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jest sens robić drenaż kiedy mój budynek nie jest podpiwniczony. Fakt że wody gruntowe są dosyć wysoko.

Nie obsypałem, bo mój budowlaniec który miał to załatwić miał smutną sytuację w domu i nie chcę go na razie męczyć takimi sprawami. zresztą chyba jest za mroźno żeby obsypać fundamenty.

 

rece mi opadaja jak czytam niektóre Twoje odpowiedzi. pewnie, ze rób drenaż i się nawet nie zastanawiaj nad tym!!!, zwłaszcza, ze jak sam piszesz masz dosyć wysoki poziom wód gruntowych.

kamyki, geowłókinina, rura drenarska i lecisz wkoło fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma nic wspólnego z domem - twierdzą, same praktyczne udogodnienia, chyba ze Twój poszedł jeszcz dalej i no. swiatło zamiasr wączników załącza się na ruch a jasnośc swiecenia regulowana w zaleznosci od zaciemnienia.

 

 

pewnie paralizatory w ścianach wokół domu, żeby jak coś wyskoczy ponad metr nad ziemią od razu na tą ziemię go sprowadzało. No i elektryczny pastuch w ogrodzeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece mi opadaja jak czytam niektóre Twoje odpowiedzi. pewnie, ze rób drenaż i się nawet nie zastanawiaj nad tym!!!, zwłaszcza, ze jak sam piszesz masz dosyć wysoki poziom wód gruntowych.

kamyki, geowłókinina, rura drenarska i lecisz wkoło fundamentów.

 

to pewnie będą ci bardziej opadać :yes:. Ja na budowlance się nie znam. Nie wiem co z czym. Chyba że gdzieś wyczytam. Poruszyłem temat bo po twoim poście wklepałem drenaż do neta i wypadły różne opinie (jak zawsze oczywiście) gdzie większość była taka że przy budynku niepodpiwniczonym nie ma sensu tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie będą ci bardziej opadać :yes:. Ja na budowlance się nie znam. Nie wiem co z czym. Chyba że gdzieś wyczytam. Poruszyłem temat bo po twoim poście wklepałem drenaż do neta i wypadły różne opinie (jak zawsze oczywiście) gdzie większość była taka że przy budynku niepodpiwniczonym nie ma sensu tego robić.

co ma piernik do wiatraka.

Twój dom, Twoje decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma piernik do wiatraka.

Twój dom, Twoje decyzje.

 

no ma sporo. Po pierwsze jakie decyzje jeżeli nikt mi nie powie co i jak?

Dobrze że poruszasz tego typu tematy bo mi w życiu nie przyszłoby do głowy robić drenaż. Teraz przynajmniej dałeś mi do myślenia.

Po drugie może i mój dom ale jak wcześniej powiedziałem ja się na budowlance nie znam i jeśli nikt mi nie powie że tu można by zrobić to, a tu to jest potrzebne bo wtedy uniknę tego, to sam raczej niewiele zrobię albo zorientuję się dopiero po fakcie.

Zapewne jak już ten dom postawię to będę wiedział co się z czym je i będę dwa razy cwańszy jak zaplanuję budować drugie gniazdko.

 

I właśnie dlatego jesteśmy razem na forum żeby ludzie tacy jak ty (znający się na sprawach lepiej niż inny) :yes:czepiali się "pierdół" które inni wypisują/wykonują bo wtedy przynajmniej otwierasz nam/mi oczy na różne sprawy. Możemy podyskutować na ten temat. Mogę też pogrzebać wtedy na necie i podjąć ostateczną decyzję.

 

Co do drenażu to widzisz, poruszyłeś temat to teraz badam sprawę. Kilka godzin wcześniej wcale nie wiedziałem co to drenaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz czas do wiosny, bo wczesniej jak w kwietniu nie zasypiesz fundamentów, bo jak dostały wody ze sniegu to będą musiały odparować - a to trochę potrwa.

 

no, zdaję sobie sprawę, na bank jak tylko trochę pogoda odpuści to chłopaki się za to wezmą. Przynajmniej mam chwilę na podjęcie decyzji co zrobić z tą nieszczęsną grubością elewacji żeby te kasety na rolety schować.

Czy dorzucić jeszcze z 5cm styro na fundamenty i wtedy machnąć na ściany 20cm czy też coś innego wykombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, zdaję sobie sprawę, na bank jak tylko trochę pogoda odpuści to chłopaki się za to wezmą. Przynajmniej mam chwilę na podjęcie decyzji co zrobić z tą nieszczęsną grubością elewacji żeby te kasety na rolety schować.

Czy dorzucić jeszcze z 5cm styro na fundamenty i wtedy machnąć na ściany 20cm czy też coś innego wykombinować

napisz do swego kier-buda - niech tez troche pomysli.

fundamenty masz posmarowane dysperbitem? taki czarnym mazidłem jakbys nie wiedział co mam na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...