Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai, a masz podłogówkę w całym domu czy masz gdzieś grzejniki?

Wszędzie gdzie jest parkiet - wszystkie sypialnie, gabinet i część wypoczynkowa dużego pokoju.

Drabinki (bez wkładek) w łazienkach do suszenia ręczników.

Pomieszczenia gospodarcze i garaż. Właśnie dziś je tam włączyłem, bo sprzątałem garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wszędzie gdzie jest parkiet - wszystkie sypialnie, gabinet i część wypoczynkowa dużego pokoju.

Drabinki (bez wkładek) w łazienkach do suszenia ręczników.

Pomieszczenia gospodarcze i garaż. Właśnie dziś je tam włączyłem, bo sprzątałem garaż.

 

w garażu masz grzejnik czy tez podlogówkę?

a tam gdze parkiet to masz wodną czy elektryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "bez wkładek"?

Czy chwalisz sobie wszędzie podłogówkę? Przymierzam się do takiego rozwiązania, żeby nie mieć grzejników. Większość okien jest do podłogi i z grzejnikami byłby problem. Architektka zaprojektowała kanałowe, ale są bardzo drogie i wolę podłogówkę gęściej położyć. Niektórzy z kolei podają, że pod oknami połaciowymi powinny być grzejniki. Podłogówka wydaje mi się najsensowniejsza, ale zastanawiam się, czy da radę ogrzać wszystko. Szwagier jako minus podłogówki podaje, że potrzebuje sporo czasu, aby zacząć grzać. Grzejnik już po krótkim czasie jest ciepły i jest to odczuwalne. Jakie Ty masz doświadczenia? Jaki masz parkiet na podłogówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "bez wkładek"?Czy chwalisz sobie wszędzie podłogówkę?

My mamy wszędzie podłogówkę - wyjątek to sypialnia. U nas wszystkie pomieszczenia "życiowe" są na dole. W łazienkach drabinki z grzałkami (na okres lata) ale przyznam, że poza sprawdzeniem czy działają nie było okazji ich użyć (mieszkamy od lipca).

Poza sypialnią gdzie są zwykłe panele wszędzie płytki.

Mogę powiedzieć, że jak dla nas podłogówka to jest TO ! Ale są oczywiście plusy i minusy.

Minusy :

- czuć chłód od okien. Mamy też w wykuszu okna prawie od podłogi i niestety jak na dworze bardzo zimno to czuć taki chłodek. Z innymi oknami podobnie

- czas reakcji na wszelkie regulacje.

Jednak to wszystko jest do zaakceptowania i uważamy, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

W trakcie budowy trochę się namieszało i na końcu okazało się, że zostało nam bardzo mało miejsca na podłogówkę - około 15cm na wszystko (styropian, rurki i wylewkę). Stąd tylko 8cm styropianu :(. Ale to już będą strat kasy na ogrzewaniu. Piszę o tym żebyści wcześniej pamiętali o takim "szczególe".

W domku ciepło 21/22 stopnie

Przy okazji - mamy duże okna w wykuszu i duże drzwi tarasowe. Wiem że to straty ciepła itp. itd. ale ...

po tych paru miesiącach mieszkania wiem, że nie zmieniłbym ich na mniejsze :)

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam dobrego kierownika budowy. Czy moglibyście jakiegoś polecić?

Budowa na południu Wrocławia.

Oczywiście wiem, że taki nie może być tani, ale jak już się zdecyduję to chciałbym mieć pewność, że KB doradzi, sprawdzi i nie będzie unikał wizyt na budowie.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garażu masz grzejnik czy tez podlogówkę?

a tam gdze parkiet to masz wodną czy elektryczna?

Bez przesady - w garażu za mało grzania, żeby inwestować w podłogówkę. Auto nie lubi nagrzanego garażu w zimie.

Wodna jest bardziej opłacalna, ale wykonanie droższe. Jeżeli tylko jedna łazienka - szkoda inwestować w rozdzielnię. Wtedy elektryczna lub układ grzejnik-->podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "bez wkładek"?

Czy chwalisz sobie wszędzie podłogówkę? Przymierzam się do takiego rozwiązania, żeby nie mieć grzejników. Większość okien jest do podłogi i z grzejnikami byłby problem. Architektka zaprojektowała kanałowe, ale są bardzo drogie i wolę podłogówkę gęściej położyć. Niektórzy z kolei podają, że pod oknami połaciowymi powinny być grzejniki. Podłogówka wydaje mi się najsensowniejsza, ale zastanawiam się, czy da radę ogrzać wszystko. Szwagier jako minus podłogówki podaje, że potrzebuje sporo czasu, aby zacząć grzać. Grzejnik już po krótkim czasie jest ciepły i jest to odczuwalne. Jakie Ty masz doświadczenia? Jaki masz parkiet na podłogówce?

Przepraszam ale będzie skrót. Pisałem o tym 100 razy na forum (jakieś 2 miesiące temu na grupie również). Moje zdanie jest takie:

1. Napisałem wyraźnie, że tam gdzie parkiet mam grzejniki. Płytki-->podłogówka. Parkiet-->grzejniki.

2. Grzejniki nie konkwekcyjne a płytowe. Syn alergik, a konwekcyjne przypiekają kurz (roztocza) i kręcą powietrzem - wszędzie się roznosi kurz.

3. Na poddaszu mam okna połaciowe i drzwi balkonowe. Dawanie 2 grzejników - bez sensu. Z uwagi na aranżację wnętrza - dałem grzejniki wertykalne obok drzwi. Połaciowe muszą sobie jakoś radzić ;) Nie dawałbym łóżka ani pod połaciówką (czasem wieje chłodem), ani przy grzejniku. Biurko mam pod połaciówką i nie czuję dyskomfortu.

4. W sypialni podłogówka nie jest zalecana - za gorąco na poziomie głowy.

5. Jeżeli ktoś chce się bawić w grzanie-chłodzenie i skomplikowaną automatykę, to oczywiście podłogówka nie pomoże. Ja wybrałem grzanie ciągłe, "wyłączanie" poszczególnych pokoi i oszczędność z kotła kondensacyjnego i podłogówki. "Wyłączanie pokoi polega na kompletnym wyłączeniu ich z użytku. Obecnie przebywam na budowie tylko ja jeden w dzień i nie produkuję tyle pary, żeby wentylacja musiała "działać" na maksa. Jest przytłumiona, więc jedne pokoje są zimne, a inne ciepłe.

6. Bez wkładek - czyli bez grzałek, żeby ręczniki suszyć nawet w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie tym chłodem pod oknami. Może jednak powinno się dać grzejnik kanałowy. A macie gęściej położoną podłogówkę pod oknami?

A jak blisko będziesz siedzieć? Jeżeli blisko - daj grzejnik kanałowy, lub stojący. W pracy mam takie 15cm wysokie, solidnie zbudowane - można na nich spokojnie siedzieć. Pewnie tanie nie będą ale warte zainwestowania. Kanałowy jeszcze fajniejszy (nie pod drzwiami od tarasu !!!) ale trzeba solidnie przemyśleć jego instalację przed wylewkami.

Aha - mity że podłogówka jest niezdrowa są nieprawdziwe. Żadnych dywaników na podłogówce i warto trzymać porządek, bo może też podrywać kurz, choć i tak efekt znikomy w porównaniu do konwekcyjnych. Dla alergików optymalne są grzejniki płytowe bez żebrowania ("10", "20", "30") pracujące przy niskiej temperaturze - np. 55/45 i właśnie podłogówka. Nigdzie nie widziałem potwierdzenia problemów jakieś podłogówka sprawia nogom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, rozważam podłogówkę wszędzie, więc również pod panelami/deskami w sypialni i pokojach dziecięcych. Zmartwiłeś mnie tym chłodem pod oknami. Może jednak powinno się dać grzejnik kanałowy. A macie gęściej położoną podłogówkę pod oknami?

ja mam cała chate w podłogówce - tzn. bez garazu, spizarni i pom gospodarczegoczyli. ok 250m2.

mam elektryczne, akumulacyjne, na kablach grzewczych Danfossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu kanałowy nie pod taras? Na zdjęciach właśnie wszędzie widzę, że w takich miejscach je dają.

No bo tam się świetnie wnosi piach/ziemię i inne śmieci. Jak okno długie to dać tylko pod częścią nieotwieraną, lub przewidzieć sposób na łatwe czyszczenie. Jeżeli ktoś miałby piwnicę, to np. od spodu. Jak nie ma - zrobić tak, żeby jakąś szczelinówką łatwo wybrać. Jeżeli ktoś ma odkurzacz centralny, to może jakiś mały spadzić i szufelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cała chate w podłogówce - tzn. bez garazu, spizarni i pom gospodarczegoczyli. ok 250m2.

mam elektryczne, akumulacyjne, na kablach grzewczych Danfossa.

Masz "termos", nie miałeś dostępu do gazu z sieci czy po prostu - łatwość wykonania, bez względu na koszty używania?

Jak ze sterowaniem i komfortem - nie przeszkadza Ci, że grzejesz wtedy jak jest niska taryfa (w nocy), zamiast po południu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...