Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Masz "termos", nie miałeś dostępu do gazu z sieci czy po prostu - łatwość wykonania, bez względu na koszty używania?

Jak ze sterowaniem i komfortem - nie przeszkadza Ci, że grzejesz wtedy jak jest niska taryfa (w nocy), zamiast po południu?

 

na razie nie grzeje - jestem w trakcie budowy.

gaz oczywiscie mogłem miec - leci w ulicy , ale wyszliśmy z załozenia, że nie chcemy go miec w chacie.

grzanie ma byc w taryfie nocnej i miedzy 13-15 - dlatego ma byc akumulacyjne - mam 10-12cm wylewki na kablach,

teraz mam ustawione na 10st i jest ok jak na budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

wojgoc - Hyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, to my nie jesteśmy skromni :)

 

Dziennik prowadzimy dla zabawy i dla wnuków - które może kiedyś będziemy mieć :)

Ja podeszłam do tego od innej strony.

Jeśli pytam o różne rzeczy, które w wielu przypadkach baaaardzo nam pomogły ( myślę, że Tobie również ),

to to co opiszę, być może przyniesie korzyść innym w podejmowaniu decyzji i nie wyrywanie sobie włosów z głowy.

Zasada inni mi pomogli, ja też pomogę :)

 

A przy okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim,

którzy nam pomogli podpowiedziami, dobrymi radami i wsparciem duchowym

 

WCZORAJ OTRZYMALIŚMY DOKUMENT - MAMY ODEBRANY BUDYNEK :wiggle::lol2::wave:

 

Wreszcie będzie prąd domowy :rotfl:

 

Małgośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, rozważam podłogówkę wszędzie, więc również pod panelami/deskami w sypialni i pokojach dziecięcych. Zmartwiłeś mnie tym chłodem pod oknami. Może jednak powinno się dać grzejnik kanałowy. A macie gęściej położoną podłogówkę pod oknami?

 

W sypialni grzejnik z tego powodu, że można szybko zmienić temperaturę w pokoju i podłoga może być ze zwykłych paneli. I to się sprawdziło.

W wykuszu niby były obwody zagęszczone ale może trochę za mało - tu się temat troszkę wyrwał spod kontroli, a wykonawca jak teraz widzę pewne rzeczy potraktował "na czuja". Inna sprawa - podejrzewam, że nawet ekstremalne zagęszczenie sprawy by nie załatwiło bo powierzchnia podłogi w bezpośredniej bliskości okna jest ograniczona. Jedynie rezygnacja z okien wyeliminowała by ten problem ;-). Ale nie jest to coś z czym nie dało by się żyć.

Dużo zależy od okien i ich montażu. Może "cieplejsze" okna byłyby rozwiązaniem ?

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna ciepłe mamy, montaż też będzie ciepły, aczkolwiek nie w warstwie ocieplenia. Kanałowych wolałabym uniknąć, bo jak sprawdzałam naprawdę dużo kosztuje. Nie chcę też mieć takiego "zagłębia" kurzowe, o czym napisał Frankai wyżej. Mamy temat do rozmowy z instalatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnie upublicznianie się przyciąga też złodziei. Dostają instrukcję - co jest do wzięcia i jak trzeba się poruszać. Moje zdjęcia też wkrótce znikną ;)

 

Widzę, że także podziwiasz osoby opisujące wszystko wraz ze zdjęciami rtv itd :) Cóż, są alarmy, ubezpieczenia itd ;) Tylko nie wiem czy taki dostanie wypłatę odszkodowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że rozmawialiście o roletach.

 

Nie widziałem jednak (albo nie zauważyłem), abyście brali pod uwage rolet na ocieplenie.

 

Ja mam montowane na mur i w drugim domku będą chyba na ocieplenie. Widać tego z daleka i tak nie widać, bo można zrobić ramówkę wokół okna w kolorze rolety a całość jest dobrze doszczelniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - Hyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, to my nie jesteśmy skromni :)

Jeśli pytam o różne rzeczy, które w wielu przypadkach baaaardzo nam pomogły ( myślę, że Tobie również ),

to to co opiszę, być może przyniesie korzyść innym w podejmowaniu decyzji i nie wyrywanie sobie włosów z głowy.

Zasada inni mi pomogli, ja też pomogę :)

 

A przy okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim,

którzy nam pomogli podpowiedziami, dobrymi radami i wsparciem duchowym

Małgośka

nigdzie nie napisałem, żeby ktos z grupy był nieskromny lub wywyzszał sie ponad innych.

jestem moze nietypwym gostkiem, ale chyba ze 2 dzienniki czyjes odwiedziłem.

stosuje sie tej samej zasady - ja pomogam, mi pomagają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe. Wtrące swoje trzy grosze a właściwie powiem jak sprawdza się ogrzewanie u mnie . Mieszkam od miesiąca w nowym domku. Dopadły mnie mrozy i śnieżyce. Ogrzewam go pompą ciepła a co za tym idzie musiałam dać podłogówke.Mam w całym domku, łącznie z garażem i pomieszczeniem gospodarczym. Na podłogach kafle w garderobach, łazienkach ,wiatrołapie, kotłowni,garażu,holu i jadalni. Reszta to deska dwuwarstwowa(salon) i panele. W domku ciepło-23-24st. Okna 3-szybowe i nie czuję jakiegoś dokuczliwego chłodu od okien. Dodatkowo mam zamontowane rolety zewnętrzne tzw. ciepłe -to znaczy pióra są w środku wypełnione pianką, ale to pewnie standart teraz w roletach. Grzejnik mam jeden ale elektryczny w pralni do dosuszana jak byłaby potrzeba. Na razie nie używałam go. To tyle w skrócie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby czemu mam miec termos?

W znaczeniu izolowania ciepła, a nie w znaczeniu szczelności.

Jak dla mnie po prostu ogrzewanie elektryczne kojarzy się z prostotą i taniością wykonania instalacji, ale horrendalnymi rachunkami. Ogrzewanie akumulacyjne je zmniejsza, ale z kolei pogarsza komfort - grzeje się wtedy kiedy tanio, a nie kiedy się chce. Dlatego wydaje mi się, że ma to sens przy "termosie". Do tego oczywiście rekuperator, bo wentylacja to 50% grzania. Zdaje się, że Lakusz miał termos - 30 cm styro i płaci za prąd. Przynajmniej tak twierdził - poniżej 400zł/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - Megana żartowała, a się nie czepiała.

No ale skoro wszyscy tak wzniośle piszą - zresztą słusznie - to i ja się dołączę i powiem, że... "I really do want world peace" (Miss Agent) ;) . To znaczy, że mam nadzieję, że moje gadulstwo i chwalenie się komuś pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe. Wtrące swoje trzy grosze a właściwie powiem jak sprawdza się ogrzewanie u mnie . Mieszkam od miesiąca w nowym domku. Dopadły mnie mrozy i śnieżyce. Ogrzewam go pompą ciepła a co za tym idzie musiałam dać podłogówke.Mam w całym domku, łącznie z garażem i pomieszczeniem gospodarczym. Na podłogach kafle w garderobach, łazienkach ,wiatrołapie, kotłowni,garażu,holu i jadalni. Reszta to deska dwuwarstwowa(salon) i panele. W domku ciepło-23-24st. Okna 3-szybowe i nie czuję jakiegoś dokuczliwego chłodu od okien. Dodatkowo mam zamontowane rolety zewnętrzne tzw. ciepłe -to znaczy pióra są w środku wypełnione pianką, ale to pewnie standart teraz w roletach. Grzejnik mam jeden ale elektryczny w pralni do dosuszana jak byłaby potrzeba. Na razie nie używałam go. To tyle w skrócie.

Pozdrawiam

 

dzięki za wpis, bardzo przydatna informacja.

My mamy gaz w drodze, więc PC nam się nie opłacała. Jednak chcemy iść w podłogówkę na całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - Megana żartowała, a się nie czepiała.

No ale skoro wszyscy tak wzniośle piszą - zresztą słusznie - to i ja się dołączę i powiem, że... "I really do want world peace" (Miss Agent) ;) . To znaczy, że mam nadzieję, że moje gadulstwo i chwalenie się komuś pomaga.

nie wiem czemu ale nie mam u siebie emotikonów by móc nadawac rózne znaczenie swoim wypowiedziom by nie brzmiały tak patetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale nie mam u siebie emotikonów by móc nadawac rózne znaczenie swoim wypowiedziom by nie brzmiały tak patetycznie.

Jak to nie masz? :o Jak można nie mieć? Używasz jakiejś wyszukanej wyszukiwarki czy co?

1. W zależności od stopnia nagrzebania ikonki są albo z prawej strony okna, albo u góry (pojedyncz buźka, która rozwija menu emotikonkowe).

2. Możesz posłużyć się zapisem emotikonów. Niestety jest bardzo restrykcyjny, czyli {trzeba bez spacji, żeby wyszły emotikony} ": D" zrobi uśmiechniętą buźkę, ale ": d" już nie. Inne typowe buźki: ": p"; ": P", ": r o t f l " . Oczywiście nie można mieć ptaszka przy 'Wyłącz emotikony w tekście".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz? :o Jak można nie mieć? Używasz jakiejś wyszukanej wyszukiwarki czy co? .

w innych swoich watkach mogę uzywac emotikonów (ale i tak tego nie robie) bo je mam tak jak piszesz.

ale w odpowiedziach na naszej grupie nie mam takiej mozliwosci.

spróbuje jutro zrobić tak jak mówisz, ale ja czasem szybko pisze, zjadam literki przez to więc pamietanie co zczym na jaką buźkę to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania zwłaszcza do tych co właśnie się chwalili, że mogą już mieszkać.

 

Czy dobrze rozumiem które dokumenty muszę wypełnić spośród tych ze Strony Starostwa :

1. Zawiadomienie o zakończeniu budowy - muszę.

Załączniki do niego:

a) Karta informacyjna (taka statystyka) - muszę

b) Dziennik budowy + ksero - muszę

c) Oświadczenie kierownika (pkt.2) - muszę

d) Protokoły badań i sprawdzeń (kominy, prąd, woda, gaz, kanaliza) - muszę

e) Mapa poinwentaryzacyjna - muszę (he, he - ale geodetka się nagłowiła jak narysować moje "zwisy" nad tarasem i nad wejściem)

f) Plan zagospodarowania (z pozwolenia) - muszę

g) Zatwierdzenie nieistotnych zmian w projekcie - muszę mieć potwierdzenie projektanta na oświadczeniu kierownika. Jakie zmiany mają mi nanieść? Zrobiłem - za zgodą projektanta - takowe:

- przeniesienie okna na inną ścianę

- rezygnacja z okna w ścianie szczytowej na rzecz drugiego połaciowego,

- zmiana typu ściany szczytowej 2W --> 3W

- zmiany ścianek działowych

- dołożenie płatwi

- murek osłonowy na tarasie nad garażem + daszki

h) świadectwo energetyczne - muszę

i) zaświadczenie o nadaniu numeru - no i tutaj pytanie - kto i jak szybko mi go nada? Sąsiedzi już mają, więc chyba nie powinno to trwać wieki?

j) oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych - chyba nie muszę bo eksploatacja domu nie jest uzależniona od zagospodarowania tychże.

2. Oświadczenie kierownika budowy o zgodności z projektem, etc. - muszę. Dodatkowo z uwagi na nieistotne zmiany - musi to potwierdzić projektant.

3. Oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych - nie muszę, zgodnie z opisem w 1.j).

4. Wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego - nie muszę, bo budynki jednorodzinne nie wymagają pozwolenia na użytkowanie?

5. Oświadczenie o braku sprzeciwu lub uwag - muszę? - Jest tam o powiadomieniu Straży Pożarnej, Inspekcji Pracy, Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Ochrony Środowiska. Czy to obowiązuje budynki jednorodzinne?

EDIT: już byłem w urządach i wiem co i jak. Niestety jest parę knyfów - np. z uwagi na podział działki, muszę wystąpić o zmianę pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...