Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

W temacie tynków: Wojgoc, myślisz, że Twoja ekipa przyjechałaby i do mnie? bo to przecież kawał drogi.

Czytałam, że masz cementowo-wapienne, z moim pytaniem chodziło o dokładny rodzaj/ markę, jeśli to ma znaczenie i rzutuje. Nie zależy mi na efekcie gładzi, za to zależy na braku dziur. A to chyba możliwe jedynie w opcji cementowo-wapiennej bez gładzi?

nie wiem gdzie masz działkę, ale robili juz tynki w Mietkowie, a to ode mnie jakies 30km dalej wiec chyba nie bedzie problemu, bardziej czy teminy sobie zgracie.

ja mam tynki Nida-Gips, ale z gipsem nie mają nic wspólnego poza nazwą producenta. Mozesz robić na Baumicie o ziarnistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki, w mojej okolicy to ulicy nie ma - jakby tu powiedzieć, nawet nazwy ulicy ;) Wiem, gdzie jest prąd, bo już patrzyłam - ale to 150m.

A jakie plany mają najbliżsi sąsiedzi? Będą orać pole czy budować domy? W kupie czasem łatwiej coś załatwić, a z pewnością taniej. Jak nie są wredni, to choćby mieli się budować za 5 lat, to powinni się przyłączyć do biznesu. Gadaj z facetami, bo kobiety są trudniejsze w takich rozmowach. Może trzeba będzie mrugnąć i rzucić "fajnie byłoby miło rozpocząć sąsiadowanie, bo w przyszłości jeszcze nieraz sobie pomożemy". Zauważ, że choć z prądem może tym im przetrzesz szlaki, to i oni nieraz będą do Ciebie mieli prośby. A może ktoś z nich ma znajomego u Operatora? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem, że energetyka ma obowiązek podłączyć prąd. My mamy do drogi gdzie jest prąd ok 150 metrów, sąsiad jakieś 200... montaż skrzynki u sąsiada zrobiła firma zewnętrzna na zlecenie energetyki. Od momentu złożenia wniosku wszystko trwało ok 12 miesięcy, my jeszcze nie mamy skrzynki, bo w sumie nie potrzebujemy prądu. Pamiętaj że po zamonotwaniu licznika już płacisz co miesiąc, używasz czy nie używasz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przecierał może szlaki w przekwalifikowywaniu działki?

 

Nasza jest uzbrojona (z własną skrzynką energ. przy granicy, studzienką wodociagową i przyłączem do kanalizacji), ale w obecnym mpzp ma status ROLNA z zakazem zabudowy kubaturowej :(

 

Gmina opracowała już nowy plan mpzp, w którym działka (i parę hektarów pola w całej miejscowości) będzie mieć status budowlany, ale nagle wycofała się z jego uchwalenia, bo zabrakło pieniędzy na rozbudowę infrastruktury - głównie wodociagu. Do mnie nic nie trzeba budować, mam nawet dojazd asfaltową drogą i latarnie na ulicy, tylko ten cholerny zapis.

Pomyśleliśmy, że musimy sami wystąpić o przekształcenie tylko naszej działki. Czy ktoś wie, od czego zacząć? Albo zna kogoś, kto pomaga w załatwieniu takich formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, mogę prosić namiary na Twoich tynkarzy? i wprosić się kiedyś na wizję lokalną? :D

 

Frankai, sąsiedzi to różnie. Ale teren jest atrakcyjny inwestycyjnie, bo np. za podłączenie gazu dostaliśmy naprawdę obiecującą stawkę, a to też 150m. No i w sumie po kłopocie, teraz puścimy budowlany, a normalny będzie za ten rok z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przecierał może szlaki w przekwalifikowywaniu działki?

 

Nasza jest uzbrojona (z własną skrzynką energ. przy granicy, studzienką wodociagową i przyłączem do kanalizacji), ale w obecnym mpzp ma status ROLNA z zakazem zabudowy kubaturowej :(

Moja była rolna i 10 lat temu musiałem wyłączyć część która idzie pod dom i dojazdy z produkcji rolnej :D. Zrobił to w moim imieniu architekt.

Ten zapis jak rozumiem jest w mpzp, a nie konkretnie dla Twojej działki. To może być problem, bo to chyba nie jest tak, że dla danej działki można coś zapisać odmiennie. Urzędnicy nic nie podpowiadają?

Kolega 10 lat temu nie mógł u siebie postawić chaty. Choć on się gdzieś (do sejmiku chyba) odwoływał i w końcu poddał, to stoi już tam chata. Pewnie dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Sprawdź co on mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem, że energetyka ma obowiązek podłączyć prąd. My mamy do drogi gdzie jest prąd ok 150 metrów, sąsiad jakieś 200... montaż skrzynki u sąsiada zrobiła firma zewnętrzna na zlecenie energetyki. Od momentu złożenia wniosku wszystko trwało ok 12 miesięcy, my jeszcze nie mamy skrzynki, bo w sumie nie potrzebujemy prądu. Pamiętaj że po zamonotwaniu licznika już płacisz co miesiąc, używasz czy nie używasz..

 

my umowę z energetyką na przyłącze podpisaliśmy we wrześniu i jeszcze w ubiegłym roku (w grudniu :) ) odezwała się do nas firma która wgrała przetarg w energetyce na nasze przyłącze i zdeklarowali się że marzec kwiecień już będziemy mieć szafkę także myślę że w miarę szybko nam to pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega 10 lat temu nie mógł u siebie postawić chaty. Choć on się gdzieś (do sejmiku chyba) odwoływał i w końcu poddał, to stoi już tam chata. Pewnie dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Sprawdź co on mówi.

 

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kwestia sąsiedztwa dotyczy decyzji o warunkach zabudowy. U Tatarak jest już plan. Postaram się to sprawdzić w weekend i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego

He he - nie wiem czemu sejmik mi się napisał, kiedy myślałem o samorządzie :D, a pełnej nazwy oczywiście nie pamiętałem. Tak to już ze mną często bywa - gdzieś dzwonią, ale nie wiem gdzie :D. Widzę jednak, że pytanie trafiło już do specjalistki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych gładzi nie robiłem, nie widzę sensu robienia tynków cem-wap.a póxniej je szpachlować gładzią - podwójnie wydana kasa, lepiej od razu zrobic tynki gipsowe

chyba nie do konca się zgodzę,u mnie tynki cw i na to położona gładź i są dużo twardsze ściany niż u znajomego który ma tynki gipsowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma piernik do wiatraka? Idąc Twoim tokiem rozumowania - niech znajomy zrobi gładź na swoich tynkach gipsowych i będzie tez miał twarde.
sorry za głupie pytanie, czy gładź pomaga na twardość tynków?

 

I dzięki za namiary :) A z wizją, jeśli teraz nie damy rady, nie ma pośpiechu - u nas trochę jeszcze minie do tego etapu... a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za głupie pytanie, czy gładź pomaga na twardość tynków?

 

I dzięki za namiary :) A z wizją, jeśli teraz nie damy rady, nie ma pośpiechu - u nas trochę jeszcze minie do tego etapu... a szkoda.

w lutym chce gruntowac, więc juz moga wygladac inaczej.

wg mnie gładź ma taki wpływ na twardość tynków, jak piernik ma się do wiatraka, czyli żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto ma pojęcie o instalacji w miedzi. Mam pomysł żeby wodę do kranów pociągnąć w instalacji z miedzi.. i teraz pytanie, rurki miedzianne można łączyć na miękko i twardo. Czy przy takiej instalacji jest jakaś preferowana i polecana metoda, czy komu jak wygodniej i taniej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...