Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ale ja chce tylko wodę, głownie chodzi o tą do picia w miedzi. C.O. będzie z czego innego, nawet nie pamiętam jak się nazywa to coś :) Cenowo wychodzi najdrożej, ale jak mi odejdzie koszt robocizny to wyjdzie taniej niż cokolwiek innego. Pytanie tylko czy można je łączyć na twardo czy tylko na miękko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce tylko wodę, głownie chodzi o tą do picia w miedzi. C.O. będzie z czego innego, nawet nie pamiętam jak się nazywa to coś :) Cenowo wychodzi najdrożej, ale jak mi odejdzie koszt robocizny to wyjdzie taniej niż cokolwiek innego. Pytanie tylko czy można je łączyć na twardo czy tylko na miękko.

pcv tez możesz zrobic sam, a jak kupisz w Leroy rure po 1,48zł.mb to juz prawie zza darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wiesz... myślę że czy da się pcv czy miedź to smak i kolor będzie bez zmian, napisalem że taka jest teoria i że się właśnie do tego stwierdzenia przyzwyczaiłem.... ale bez fanatyzmu :)

 

Tak myślę że nie ma co gdybać który materiał na instalacje lepszy... każdy robi z tego do czego jest lub został przekonany. Dla mnie ważne jest na czym mogę zaoszczędzić i co zrobić samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wiesz... myślę że czy da się pcv czy miedź to smak i kolor będzie bez zmian

A nie był bym taki pewny :p Czytałem artykuł na temat świątecznych potraw. Wypowiadał się chemik. Dawał rady jak zrobić, żeby potrawy miały odpowiedni smak. W niektórych z nich chodziło o rozrywanie jakichś łańcuchów siarkowych i zalecane było robienie ciasta w... miedzianej misie!!! Jak widać miedź robi czasem różnicę.

 

Edit: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc parametry wody w stacji uzdatniania a w twoim punkcie poboru roznia sie - chyba ze wybudowales sie przy takiej stacji.

nie wiem co konkretnie porownywano w tych wodach pewnie jak zawsze ph,twardosc i kolor..Nie chce sie doktoryzowac,ale czy pijesz wode bezposrednio z kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w radiu zachwalali jakość polskiej kranówki, zapewniając, że można ją pić bez żadnej szkody dla zdrowia. Zapewniali specjaliści z sanepidu, lekarze itp. Ja tam nie pamiętam, ale ponoć drzewiej w każdym szpitalu był oddział biegunkowy, gdzie lądowali amatorzy kranówki, ale to już przeszłość i teraz nie ma co przepłacać za mineralkę ;) osobiście przepłacam, ale okazjonalnie w pośpiechu popijam z kranu i faktycznie - smakowo może być, dolegliwości żadne nie występują :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia22 - skoro ci to robił to znaczy że się zna, jak byś przy okazji mogła go zapytać czy można na twardo.

Jak tylko butla z gazem to robił na miękko, do lutowania na twardo z tego co wiem potrzeba jeszcze chyba butli z tlenem. Zaletą twardego lutowania jest to, że nie trzeba czyścić każdej rurki, smarować pastą itd.. wkładasz rurę w kolanko przykładasz palnik, cyna i gotowe, wadą jest utrata twardości miedzi w tym miejscu ze względu na temperaturę, ale np. klimatyzacje i chłodnictwo głównie opiera się na twardym lutowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...