Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja nie miałem na myśli systemu podtrzymywania życia domu, z systemem automatycznego uruchamiania agregatu itp, tu faktycznie koszt jest kosmiczny i w naszym przypadku niepotrzebny. Po prostu nie ma prądu, biorę agregat, wyciągam go na dwór, wpinam go w miejsce do tego przygotowane i po paru minutach podstawowe sprzęty działają.

Powiem szczerze, że aż tak nie wnikałem w sposób wpięcia w instalację, wiem że musi być coś co odcina ją od wyjścia na zewnątrz, żebyśmy nie usiłowali zasilić połowy ulicy, jakiś pewnie system stablizacji itd. Agregat na pewno jakiś lepszy niż najtańszy marketowy. Aż z ciekawości skonsultuje się z kolegą który mi podpowiada co z czym i gdzie podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie mam w zwyczaju wypowiadać się szczegółowo w temacie na który mam bardzo ogólną wiedzę. Po lekturze tego postu z linka, faktycznie jest to dość skomplikowane i w pewnym momencie miałem wrażenie że piszą w języku którego nie znam ;)

Jak coś nowego w tym temacie będę wiedział to dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai jak komuś smakuje surowa kranówa w szklance to co za różnica w twardości wody?

Smoku, w Sulistrowicach jest pyszna woda tam pełno ludzi bierze tą wodę.

Ja mam ujęcie - Suchy Dwór bodajże, smakowo bardzo dobra choć bardzo dużo jest osadu.

 

haku ja mam rolety elektryczne bez UPS

zdarzyło mi się wychodzić oknem gdzie przytomnie dałam rolete zamykaną ręcznie ;) reszta była zamknięta do wieczora bo awaria prądu we wsi.

jak w trumnie

co do płyt i piekarników moje prywatne zdanie to z całej elektroniki najfajniejsze są funkcje zegarowe - programowanie czasu wlączania i wyłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, w Sulistrowicach jest pyszna woda tam pełno ludzi bierze tą wodę.

:)

haku ja mam rolety elektryczne bez UPS

o tym warto pomyśleć zawczasu

 

co do płyt i piekarników moje prywatne zdanie to z całej elektroniki najfajniejsze są funkcje zegarowe - programowanie czasu wlączania i wyłączania.

Indukcja pozwala na zaoszczędzenie wiele energii, mam płytę ceramiczną w bloku, gdzie przydział energii wynosi 5 kW, sama płyta ma pobór 10 kW, włączyłem wszystkie palniki i nic :), ale gdybym dziś kupował na pewno kupiłbym indukcyjną, sama płyta nie ma zbyt wiele możliwości, ale piekarnik, podobnie jak zwykły, elektryczny, owszem, podstawą jest termoobieg znacznie skracający czas pieczenia, czy opiekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać swoją opinię lub doświadczenia ze współpracy z firmą sprzedającą armaturę na ul. Popowickiej 26?

Byliśmy tam ostatnio z dziewczyną i przekonują nas ceny, ale martwi trochę obsługa i czas dostawy.

 

napisałem też tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171586-Opinia-o-firmie-ul.-Popowicka-26&p=4502481#post4502481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna roleta mi tej zimy przymarzła - nie wiem czy silnik by się sam wyłączył (nie spalony) gdyby się otwierały automatycznie a mnie by nie było w domu

U mnie rolety mają czujniki przeciążeniowe i nic im się wtedy nie stanie. Nie zamawiałem tego specjalnie - taki standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rolet elektrycznych bez UPS jest jeszcze jeden aspekt

jedna roleta mi tej zimy przymarzła - nie wiem czy silnik by się sam wyłączył (nie spalony) gdyby się otwierały automatycznie a mnie by nie było w domu

 

sam by się nie wyłączył, jeśli roleta przymarzła na parapecie zewnętrznym, to jest duże prawdopodobieństwo, że silnik się uszkodzi, w takim wypadku warto wyjść na zewnątrz i oczyścić roletę z lodu chyba, że jak przedmówca ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we mnie nawet telefony dotykowe wzbudzają przemożną chęć ucieczki.

Wymyślili je pewnie organizatorzy akcji "czyste ręce" ;) Też ich nie lubię, ale jeszcze gorsze chyba były te z rysikami. Ja po 5 minutach już bym nie miał rysika :D

Inna sprawa, że nie ma dla mnie telefonu na rynku :rolleyes: Chciałbym dualSIM, z GPS (tak na wszelki wypadek) i softem, który umożliwia wgranie książki telefonicznej i zgranie SMS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzyło mi się wychodzić oknem gdzie przytomnie dałam rolete zamykaną ręcznie ;) reszta była zamknięta do wieczora bo awaria prądu we wsi.

Drzwi też masz zaroletowane? :o Tarasowe czy balkonowe - rozumiem, ale wejściowe?! Ja mam 10 rolet i 3 okna w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie darowałem sobie rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...