Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Megane koniecznie mow swoje zdanie to nie jest kółko wzajemnych adoracji przece ;)

Pytałam już ale zapytam ponownie. Zna ktoś fachowca od drewnianych podłóg na legarach?

Madeleine na oknach plastikowych sie nie rozumim nic a nic;) ale kojarzę, że ktoś tu pisał (chyba dabel?:) o tym, że nie warto brac pakietu trzyszybowego gdyby Cię naszły takie dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Plastiki, Oknoplat Kraków, profil platinium, złoty dąb, rolety i brama garażowa też w złotym dębie.

 

Haku, a jaki masz do tego kolor dachu i podbitki. I z jakiej firmy bramę - i pewnie drzwi też takie same? A najlepiej to daj zdjęcie jakieś, żeby było widać, jak to ładnie zgrało:) Te okna brałeś z montażem? Jakim? Zwykłym? Mniej zwykłym (z taśmami rozkurczliwymi, czy jak je tam zwał) czy całkiem niezwykłym na konsolach w ociepleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Tatarakowi za namiary na geologa p. Moryla - faktycznie tanio robi badania geotechniczne, i szybko. Architekt poleciła nam kogoś innego, nie dość, że nie chciało im się przyjechać przed Nowym Rokiem, to jeszcze ceny wyższe. A tu - szybko i sprawnie.

 

Bardzo proszę, mnie też go polecono na forum i też byłam zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellaj, wtrącę swoje spostrzeżenie na temat rolet:)

Jak to już ustaliliśmy - możesz wtrącić i nie musisz dać się nam elektroroletowcom dać przekabacić.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym się nie odniósł do argumentów.

 

natomiast szybciej odsłaniam i zasłaniam rolety na tasiemkach.

A o co daje szybsze odsłonięcie?

Jeżeli własny czas - zapomnij. Czas naciśnięcia przycisku to mniej niż 1s. Wyłącznik krańcowy/przeciążeniowy sam odłączy silnik.

Jeżeli potrzebne Ci na gwałt słońce jak wstajesz, to sterowanie czasowe, zmierzchowe czy nawet czujnik ruchu mogą to załatwić.

Zresztą - jeżeli jednym przyciskiem mogę zasłonić/odsłonić wszystkie na raz? Będziesz szybsza?

 

Na dodatek jak zasłonisz okno firanką i zasłonką, to tych tasiemek w ogóle nie widać.

A jak ktoś nie ma firanek? A jak z nich zrezygnuje?

 

A zaletą rolet na tasiemkach jest to, że gdy zabraknie prądu możesz je podnieść, a tych elektrycznych niestety nie :)

ostatnio mieliśmy tego dowód.

Pozasłanialiśmy wszystkie rolety b był wiatr na dworze. Nad ranem nie było prądu. W domu ciemno jak w kopalni odsłonić można było tylko te na tasiemkach :)

Myślę, że powinnaś przeprowadzić się w jakieś cywilizowane rejony, skoro tak często go u Was nie ma, że jest to argument przeciw. Osobiście nie pamiętam kiedy ostatnim razem nie było u nas prądu. Nawet planowanych wyłączeń w ciągu dnia nie pamiętam. Czy pieniądze trzymasz w skarpecie? Czytałem wczoraj artykuł, że konta internetowe są niedostępne przez ponad 5h każdego miesiąca!!! A te awarie i brak obsługi kart? A te pobrania z tytułami i odbiorcami, których ludzie nie kojarzyli? To by mnie bardziej stresowało niż jeżeli 1 dzień w roku nie mógłbym podnieść rolet.

 

A teraz wyobraź sobie, że jesteś daleko od domu, a tu ostrzegają o wichurze, gradzie i innych kataklizmach. Mając elektryczne i odpowiednie sterowanie, elektryczne opuszczą się same, za pomocą SMS-a lub przez Internet. Tasiemkowe chyba nie za bardzo?

 

Leżysz sobie w łóżeczku i chcesz, żeby słonko Cię jednak zachęciło do wstania. Cyk na pilociku i słonko zachęca. Tasiemkowe tego nie potrafią :p

A jak masz gorączkę i leżysz cały dzień, to cyk w górę, cyk w dół, itd.

 

PS. Proszę nie histeryzować z wyłączaniem prądu, bo osobiście jestem za... wyłączaniem go. Może więcej dzieci się urodzi?

 

Ellaj przed następnym malowaniem możesz sobie dociągnąć kabelki z najbliższego gniazdka. Służymy radą jakby co. Ja u teściów wiele gniazdek i wyłączników poprzerabiałem przy takich okazjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine na oknach plastikowych sie nie rozumim nic a nic;) ale kojarzę, że ktoś tu pisał (chyba dabel?:) o tym, że nie warto brac pakietu trzyszybowego gdyby Cię naszły takie dylematy.

 

 

no właśnie dlaczego nie brać pakietu trzyszybowego. Ja zamówiłem u Jezierskiego i miałem za drobną dopłatą opcję trzeciej szyby. Więc wziąłem, podejrzewam że jakbym miał zapłacić normalną kwotę za to to raczej bym się nie zdecydował. Ot taka świąteczna promocja w którą się wstrzeliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinnaś przeprowadzić się w jakieś cywilizowane rejony, skoro tak często go u Was nie ma, że jest to argument przeciw.

 

 

ooo frankai poniosło cię trochę, z tego co pamiętam to megana ma domek w radwanicach i tu stanę w jej obronie i to nie dlatego że też tam się buduję, ale mieszkałem dosyć długo i pomieszkuję też często i nie pamiętam żeby z prądem były tam problemy.

Poza tym drugiej takiej wiochy bliżej wrocka to chyba już nie znajdziesz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellaj przed następnym malowaniem możesz sobie dociągnąć kabelki z najbliższego gniazdka. Służymy radą jakby co. Ja u teściów wiele gniazdek i wyłączników poprzerabiałem przy takich okazjach :)

z tego co sie orientuje, to w kasete od rolety na tasiemkę nie włozysz silnika, więc sam kabelek nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo frankai poniosło cię trochę, z tego co pamiętam to megana ma domek w radwanicach i tu stanę w jej obronie i to nie dlatego że też tam się buduję, ale mieszkałem dosyć długo i pomieszkuję też często i nie pamiętam żeby z prądem były tam problemy.

Poza tym drugiej takiej wiochy bliżej wrocka to chyba już nie znajdziesz :cool:

Nie wyczułeś klimatu wypowiedzi :p To przecież było ironizowanie. Skoro wyłączenia prądu są argumentem przeciw roletom, to musi być tam jakiś energetyczny koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to w kasete od rolety na tasiemkę nie włozysz silnika, więc sam kabelek nie wystarczy.

Głowy za to nie dam, ale mam wrażenie, że przy rozmowach z gościem od okien i rolet, mówił, że mógłbym zainstalować sobie potem silniczki. Czy to sam silniczek czy jakiś wałek, czy inny gadżet - nie jest to istotne. Generalnie da się. No ale to Ellaj już musiałaby zapytać w odniesieniu do swojego konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczułeś klimatu wypowiedzi :p To przecież było ironizowanie. Skoro wyłączenia prądu są argumentem przeciw roletom, to musi być tam jakiś energetyczny koszmar.

Zapraszam na Ołtaszyn, tutaj przerwy w dostawach prądu (i to nie kilkuminutowe) są każdego tygodnia (sic!) I ok, nie jest to szczyt cywilizacji, ale i nie zabita dechami prowincja.

A o co daje szybsze odsłonięcie?

Jeżeli własny czas - zapomnij. Czas naciśnięcia przycisku to mniej niż 1s.

Są różne wyłączniki, również takie, gdzie trzeba trzymać przycisk cały czas w czasie odsłaniania. I wtedy nie ma bata, szybsze jest odsłanianie ręczne (a zwłaszcza zamykanie).

no właśnie dlaczego nie brać pakietu trzyszybowego. Ja zamówiłem u Jezierskiego i miałem za drobną dopłatą opcję trzeciej szyby. Więc wziąłem, podejrzewam że jakbym miał zapłacić normalną kwotę za to to raczej bym się nie zdecydował. Ot taka świąteczna promocja w którą się wstrzeliłem :)
No właśnie dlaczego nie? Generalnie poprawę energooszczędności można załatwić albo lepszym profilem (sześciokomorowym) albo trzecią szybą albo ciepłym montażem albo ciepłą ramką. Dlaczego trzecia szyba nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to.

 

Pytanie w temacie okiennym: Jeśli nie Jezierski (z wiadomych względów...), to co? PCV. Zrobiłam dziś tour po lokalnych dealerach i ekhem. Jedni zrobili lepsze wrażenie, inni gorsze, ale na podstawie działań sprzedawców ciężko określić, na co warto się zdecydować.

 

 

Aha, dziękuję Tatarakowi za namiary na geologa p. Moryla - faktycznie tanio robi badania geotechniczne, i szybko. Architekt poleciła nam kogoś innego, nie dość, że nie chciało im się przyjechać przed Nowym Rokiem, to jeszcze ceny wyższe. A tu - szybko i sprawnie.

 

Madeleine, ile płaciłaś za badania geotechniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (może wojgoc pamietasz która strona?;)

pakiet trzyszybowy-wtedy pewnie musiała więcej za niego dopłacić niż kosztuje on teraz

Pisała, że nie widzi specjalnej różnicy (koszty grzania).

Natomiast bardzo chwaliła z tego co pamiętam szary styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie pakietów 3-y szybowych to od dłuższego czasu są ciągle w promocji u jezierskiego dopłata to kwota ok.1.000 oczywiście zależy od ilości mkw ale nie jest to aż tak dużo żeby z tego rezygnować

 

co do ciepłego montażu to ja zrezygnowałam raz że dużo ok. 3.000 wiecej a dwa jego poprawne i trwałe wykonanie jest możliwe gdy mamy już otynkowane wnęki okienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haku, a jaki masz do tego kolor dachu i podbitki. I z jakiej firmy bramę - i pewnie drzwi też takie same? A najlepiej to daj zdjęcie jakieś, żeby było widać, jak to ładnie zgrało:) Te okna brałeś z montażem? Jakim? Zwykłym? Mniej zwykłym (z taśmami rozkurczliwymi, czy jak je tam zwał) czy całkiem niezwykłym na konsolach w ociepleniu?

 

Dachówka Roben MONZAplus kasztanowa angobowana,

Podbitka, a raczej nadbitka :) pomalowana Sadolinem o ile pamiętam to kolor machoń

Brama Krispol, segmentowa, złoty dąb

Drzwi wejściowych na razie brak :)

Okna z montażem, tradycyjnie na piankę.

Zaraz postaram się jakąś fotkę wkleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...