Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Parę słów o roletach ich otwieraniu na pilota itp. itd.

Oczywiście można różnie nimi sterować ale jak niektórzy zauważyli nawet przełączniki są różne i różnie działają.

Myślę, że ilu właścicieli tyle "lepszych" rozwiązań. A życie (po wybudowaniu ) pokazuje co dla kogo jest najlepsze.

Akurat u nas są przełączniki które trzeba trzymać - oczywiście w pewnych sytuacjach to minus ale gdy chcemy podnieść roletę o np. 20 cm to jest OK. Akurat tak mamy w łazience (dom parterowy, duże okna) i rano żeby kot mógł looknąć na świat to roleta w łazience jest podnoszona na 20-30 cm - tak żeby użytkownika łazienki nie było widać. I teraz w takich warunkach automat lub pilot centralnie podnoszący wszystkie rolety doprowadzałby do sytuacji niekoniecznie fajnych.

 

Oczywiście wiem, że można znaleźć/zbudować system który otworzy tylko wybrane rolety albo parzyste ;-) albo co 5-tą ;-) i w ogóle włączy wcześniej syrenę ostrzegającą i światła koloru niebieskiego ..... A! i wyśle sms'a do wszystkich mieszkańców, że za 15 sek. podnosi rolety............

 

Żartuję oczywiście :). Na pewno dałbym radę to zrobić - pytanie tylko PO CO ? Jakoś od ręcznego podnoszenia rolet jeszcze mi kość w d...pie nie pękła choć jestem starszy od większości z Was (część rolet mamy ręcznych, a część elektrycznych - kompromis estetyczno/finansowy).

 

Mój wniosek - takie bajery są może fajne ale w rozsądnych miejscach i ilościach.

Przy okazji - rolety używamy w celu ochrony przed wiatrem ew. słońcem. Przy wyjeździe gdzieś dalej opuszczone wszystkie rolety są super informacją "nikto nie je doma". Więc ich nie opuszczamy.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosbe o sprawdzone namiary na schody wewnetrzne drewniane z Dolngo Slaska?

Z gory bardzo dziekuje Moze byc na priv zeby tu nie zasmiecac

http://www.schodki.com

Pan Raczkowski. Strona badziewna, ale schody fajne i solidne. Robił mi wg mojego projektu i naprawdę bez zastrzeżeń. Po dwóch latach nic absolutnie nie skrzypi, nie wypacza się, wyglądają jak nowe. Cenowo bardzo bardzo w porządku. W okolicy ma pełno montaży, więc nie ma problemu z tym, że stolarnia jest in the middle of nowhere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wniosek - takie bajery są może fajne ale w rozsądnych miejscach i ilościach.

Przy okazji - rolety używamy w celu ochrony przed wiatrem ew. słońcem. Przy wyjeździe gdzieś dalej opuszczone wszystkie rolety są super informacją "nikto nie je doma". Więc ich nie opuszczamy.

Pozdrawiam

Michał

jak juz wczesniej pisałem, to nie bajery tylko udogodnienie.

jesli Twoj dom bedzie obserwował zlodziej, to nim wejdzie Ci do srodka, najpierw sprawdzi jak spedzacie czas. jesli rano podnosisz rolety, o 18 zaslaniasz, a od niedzieli rolety stoja w miejscu to jest to taka sama informacja jak u "elektrycznych" - chata wolna.

z tym tylko, ze elektryczni moga jeszcze pobawic się w pozorowanie ruchu domowego a Ty juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (może wojgoc pamietasz która strona?;)

 

ja nie jestem montazystą, ani specjalistą, ale mozliwośc wlożenia silnika do rolety z napedem ręcznym wiąże sie z przeróbka kasety w zależności od rodzaju rolet. a nie każda kasete mozna przerobić, zwłaszcza te starszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do pakietów trzyszybowych - u Jezierskiego przy profilu Si Premium Ultra 1m2 szyby był za 1 zł. Nie ma więc się nad czym zastanawiać. Niestety w przeciwieństwie do zastanowienia się nad producentem (po lekturze paru wątków w innym dziale).

Chociaż należy zacząć od tego, czy robimy wentylację mechaniczną czy nie. Jak czytałam intensywnie wątki o energooszczędności, to pamiętam, że szczelne, ciepłe okna, szczelne, grube ocieplenie bez wentylacji mechanicznej może źle się skończyć. Chyba, że nawiewniki to załatwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...