Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Moje osobiste preferencje idą bardzo daleko w kierunku automatyki (serio macie problem ze zmywarkami/ płytami/ piekarnikami itd.?

Mam większe problemy ze zmywarką niż z systemem sterowania zasilaniem największej rafinerii ropy naftowej na świecie, sterowaniem ciągłym odlewem stali, że nie wspomnę o BOP ("potrzeby ogólne") elektrowni czy zblokowym układem 3 zaworów na rurociągu gazu. Zmywarka mnie nie pasjonuje :D

 

Wyciąg rozpracowałem bez instrukcji. Jedyne czego się nie domyśliłem wprost, to konieczność pomnożenia czasu w timerze x 10.

Płyta będzie pewnie minimalnie bardziej skomplikowana, ale przy zmywarce i piekarniku poddam się od razu i sięgnę po instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co? poza ustawieniem czasu zakończenia pieczenia (oraz sygnałem dźwiękowym zmywarki, of course) obsługa tych urządzeń naprawdę jest intuicyjna. Co w tej instrukcji ma być niby napisane? Piktogramy załatwiają temat. Serio pytam, bez złośliwości. Te urządzenia między firmami się trochę różnią, ale bez przesady, zasady działania są podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałam intensywnie wątki o energooszczędności, to pamiętam, że szczelne, ciepłe okna, szczelne, grube ocieplenie bez wentylacji mechanicznej może źle się skończyć. Chyba, że nawiewniki to załatwią.

 

jak wstawiać nawiewniki i mieć tylko grawitacyjną wentylację to po co wywalać kupę kasy na super hiper szczelne okna i ich uszczelnienia.Lepiej sobie już odpuścić te inwestycje.

A jeżeli już inwestujesz w te wszystkie ocieplenia, super okna i uszczelnienia to wg mnie bez reku się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Megana, nie Megana, tylko ja mam domek w Radwanicach. Mógłby sąsiad sobie to wreszcie zapamiętać i na kawkę wpaść. A tak w ogóle to pozdrawiam ciepło grupę. Nie było mnie ze sto lat.

 

 

sorrki Jola naprawdę myślałem o tobie ale mi się jakoś Megana na język nasuwała. Pewnie dlatego że często jak rozmawiam z budowlańcem to przytacza różne przykłady z budowy Megany :).

 

Na kawkę z miłą chęcią, jeśli zapraszasz to w Polsce będę pod koniec lutego więc mogę się wprosić :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co? poza ustawieniem czasu zakończenia pieczenia (oraz sygnałem dźwiękowym zmywarki, of course) obsługa tych urządzeń naprawdę jest intuicyjna. Co w tej instrukcji ma być niby napisane? Piktogramy załatwiają temat. Serio pytam, bez złośliwości. Te urządzenia między firmami się trochę różnią, ale bez przesady, zasady działania są podobne.

A jeżeli ktoś nie miał do czynienia ze zmywarką? :rolleyes:

Jak rzuciłem okiem dzisiaj na panel, to nijak nie skumałem o co chodzi w tych różnych przyciskach, że nie wspomnę już o ich kombinacjach?

Gdzieś ponoć trzeba jakieś sole zaaplikować. Jak hydraulik podpiął mi węża i odkręcił zawór, to... woda zaczęła się lać do środka bez zaproszenia. Teraz się nie leje, mimo że nic nie przestawiałem, a na chwilkę tylko podpiąłem zasilanie. Intuicyjne dla mnie jest nalanie wody do zlewu, wlanie Ludwika i chwycenie za ścierkę czy gąbkę :oops:

Intuicji w programach komputerowych mi nie brakuje. Dwukrotnie byłem w finałach Mistrzostaw Polski w Łamigłówkach, ale tej ze zmywarką nijak dziś nie rozumiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wstawiać nawiewniki i mieć tylko grawitacyjną wentylację to po co wywalać kupę kasy na super hiper szczelne okna i ich uszczelnienia.Lepiej sobie już odpuścić te inwestycje.

A jeżeli już inwestujesz w te wszystkie ocieplenia, super okna i uszczelnienia to wg mnie bez reku się nie obejdzie.

 

Albert, dla mnie to też bez sensu. Odpowiadałam, bo wcześniej padało pytanie co do zasadności nabycia pakietu trzyszybowego.

W naszym przypadku, skoro podjęliśmy decyzję o grubszym ociepleniu, kolejne (parametry okien, sposób montażu, wentylacja mechaniczna) były już konsekwencją tej pierwszej. Niestety nie wszystko się udaje - np. nie mamy jak ocieplić góry ściany szczytowej, bo jest wymurowana z linią krokwi. Jest tam wieniec, więc nie da rady ściąć. Zostaje położenie styroduru na membranie. Musze jednak sprawdzić, czy to dobre rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka Roben MONZAplus kasztanowa angobowana,

Podbitka, a raczej nadbitka :) pomalowana Sadolinem o ile pamiętam to kolor machoń

Brama Krispol, segmentowa, złoty dąb

Drzwi wejściowych na razie brak :)

Okna z montażem, tradycyjnie na piankę.

Zaraz postaram się jakąś fotkę wkleić

 

jak ja lubię takie konkretne odpowiedzi :) dzięki serdeczne Haku, i jeszcze fotka jest - szkoda że mało widać kolor dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co? poza ustawieniem czasu zakończenia pieczenia (oraz sygnałem dźwiękowym zmywarki, of course) obsługa tych urządzeń naprawdę jest intuicyjna. Co w tej instrukcji ma być niby napisane? Piktogramy załatwiają temat. Serio pytam, bez złośliwości. Te urządzenia między firmami się trochę różnią, ale bez przesady, zasady działania są podobne.

 

rany, moja intuicja działa w inny sposób niż te wszystkie urządzenia. serio, ogólnie jestem niegłupia (takie mam dobre mniemanie o sobie), ale na przykład potrzebuję zajrzeć do instrukcji, żeby skumać, który piktogram odpowiada któremu polu grzewczemu na płycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... nie tylko tobie się skojarzyło.. normalnie jak na Brochowie :)hahaha

 

Zaraz podeśle fote z boku w słońcu.

 

Co do obsługi sprzętów agd... do dzisiaj mam problem z ustawienie zegara na kuchence po wyłączeniu prądu... generalnie nie mam problemu z obsługą wszystkiego co elektroniczne, ale ta kuchenka zawsze ze mną wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany, moja intuicja działa w inny sposób niż te wszystkie urządzenia. serio, ogólnie jestem niegłupia (takie mam dobre mniemanie o sobie), ale na przykład potrzebuję zajrzeć do instrukcji, żeby skumać, który piktogram odpowiada któremu polu grzewczemu na płycie...

Albo mam większe doświadczenie (bo w sumie to już któraś płyta, piekarnik i zmywarka w moim życiu), albo kupuję bardziej intuicyjne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...