Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Spirea no i właśnie tu sie pojawia pytanie o zasadność takich inwestycji

Ile więcej zapłaciłabyś za ogrzanie domu z went.graw., podwojnymi szybami, styro 15cm.,welna 25cm.

Ale to pytanie z serii retorycznych

 

jakiś czas temu liczyłam ile "nadpłacam". Po korektach myślę, że wyjdzie ok. 30 tys. zł.

Za trzecią szybę płacę 40 zł, więc to nie ma znaczenia, chodzi raczej o to, że gdybym nie szłą w energooszczędność, to wzięłabym pewnie profil Elite Thermo a nie Si 82 Premium Ultra. I tu różnica była ok. 2 tys zł. Chociaż niektóre okna można było zrobić tylko na Premium, więc niewykluczone, że i tak wzięlibyśmy to Premium.

Co do styropianu, to ze względu na konieczność zmieszczenia rolet integro pod elewacją i tak musimy dać 20 cm i cofnąć okno.

 

Przy wentylacji mechanicznej podobno coś się oszczędza przy budowie, tzn. okna dachowe mam bez nawiewników, mogłam zrezygnować z okna dachowego w pralni, większość okien to fix-y, mamy wymurowany tylko jeden komin. Nie umiem policzyć korzyści, ale myślę, że może to być ok. 5tys zł co najmniej.

 

Nie wiem, kiedy mi się to wszystko zwróci, ale te 25 tys., czy nawet niech to będzie 30 tys., to ok. 7% budowy. Nie chodzi mi nawet o zwrot, ale ja nie znoszę płacić wysokich rachunków. Kredyt kiedyś spłacę, a rachunki zostaną. Do tego dochodzi komfort z wentylacji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do szanownych forumowiczów. Niestety nie zdążyłem z wylewkami przed zimą a czas leci. Czy mogę ocieplać poddasze , dać folie paroizolacyjną i płyty (regipsy) - może bez szpachlowania i czekać z wylewkami kiedy się ociepli czy niestety nie mogę tego zrobić. Nie wiem czy płyty pod wpływem wody z wylewek się nie odkształcą i powyginają. Kierownik twierdzi, że się nie powyginają ale chcę znać waszą opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę ocieplać poddasze , dać folie paroizolacyjną i płyty (regipsy) - może bez szpachlowania i czekać z wylewkami kiedy się ociepli czy niestety nie mogę tego zrobić. Nie wiem czy płyty pod wpływem wody z wylewek się nie odkształcą i powyginają.

Ja bym sobie odpuścił regipsy. Daj ocieplenie między krokwie, folię i ruszt. Ewentualnie ocieplenie między ruszt i przydrutuj. Nakręcenie samych płyt to 1 dzień, a one wilgoci nie lubią. Tynki to jedno - Wojgoc już pisał - a wylewki to drugie. Jeżeli dawałbyś jakiś jastrych o małej wilgotności to nie przeszkadza. Jeżeli beton to nie wiem, ale czy warto się szarpać o nadgonienie 1 dnia? No chyba że masz tynki, ogrzewania i dajesz jastrych - wtedy możesz nawet robić gładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to on wygląda na bardzo zaskoczonego. Coś jakby się obudził po niezłej popijawie i stwierdził "gdzie ja k..wa jestem?" :D a tu mu koledzy psikusa takiego zrobili

Zaraz zwalać na kolegów. Jak się spił, to stwierdził, że jest świętym Mikołajem i będzie wchodził kominem do domu. Wdrapał się, zaklinował, zasnął, a teraz się ocknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tynki masz zrobione? bo jak tak, to wilgotność z wylewek nie zaszkodzi Twoim regipsom,

albo korzystajac z wiosennej aury zrób teraz szybko wylewki.

 

Tynki mam cementowo-wapienne , niestety jeszcze ni wyschły i w domu jest trochę wilgoci. Niestety nie mogę zrobić teraz wylewek bo fachowiec wyjechał za granicę. Może przed wylewkami podłączę rekuperator , nie wiem czy pomoże wywalić szybciej wilgoć ale chyba warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...