Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tynki mam cementowo-wapienne , niestety jeszcze ni wyschły i w domu jest trochę wilgoci. Niestety nie mogę zrobić teraz wylewek bo fachowiec wyjechał za granicę. Może przed wylewkami podłączę rekuperator , nie wiem czy pomoże wywalić szybciej wilgoć ale chyba warto spróbować.

 

gdzieś czytałam (na stronach firm od reku), żeby absolutnie nie włączać reku i went mech przed zakończeniem wszystkich robót budowlanych i dokładnym posprzątaniem pyłów, resztek gipsu itp. bo to może bardzo zabrudzić cały system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kiedy mi się to wszystko zwróci, ale te 25 tys., czy nawet niech to będzie 30 tys., to ok. 7% budowy. Nie chodzi mi nawet o zwrot, ale ja nie znoszę płacić wysokich rachunków. Kredyt kiedyś spłacę, a rachunki zostaną. Do tego dochodzi komfort z wentylacji mechanicznej.

 

Jeśli do rekuperatora masz jeszcze GWC to do oszczędności dochodzi tania ( w użytkowaniu i darmowa w instalacji) klimatyzacja latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja... kupowałem wczoraj garnki w TK Maxie do mojej indukcji :) i garderobę teściom ("Forma" w "Meble Polonia"), którą dzisiaj musiałem poskręcać. Muszę przyznać, że instrukcja była idealna (nie wiem czy Hallways to nazwa modelu czy firmy, ale taka nazwa jest na jej początku). Każdy krok porządnie rozrysowany. Wszystkich śrubek i plastików było multum i niczego nie brakowało. Zajęło mi to trochę więcej niż planowane 2h, bo przy okazji szkoliłem mojego 10-latka z tego jak czytać instrukcje i jak wykonywać poszczególne prace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam "Krótką instrukcję zmywarki" i w drugie zdanie brzmi: "Przed pierwszym użyciem mimo wszystko przeczytać instrukcję ustawienia i obsługi"

 

Madaleine - w życiu bym się nie domyślił, że muszę od Wodkanu dowiedzieć się jaką twardą mam wodę, a potem klawisz programu "A" trzymać wciśnięty i naciskać przycisk START tak długo, aż mi się nie pojawi H:0, a potem puścić je i przyciskiem C ustawić jedna z ośmiu magicznych cyferek od 0 do 7: 0-6dH-->H:00, 7-8-->H:01, ...22-30-->H:06, 31-50-->H07. Sorrki - ale nie wierzę, że dla każdego producenta jesteś w stanie odkryć klawiszologię i tabelki twardości wody.

Z ciekawych piktogramów, butelka ze smoczkiem to... program "Higiena" i oznacza używanie podwyższonej temperatury. Prędzej bym się spodziewał używania mniejszej ilości chemii.

Jako analfabeta zmywarkowy nie podejrzewałbym też, że mam jakieś specjalne sole wsypać i zaraz włączyć maszynę, żeby nie zardzewiała.

 

No i to była tylko "Wstępna". Ciekawe co mnie czeka we właściwej ;) Ciekawe też czy zamontowano ją poprawnie, bo rysuneczków jest multum. Już doszedłem, że pochłaniacz został źle zamontowany. Wybrzuszała się blacha na bokach i wyszło, że... mam za małą wysokość i wewnętrzna blacha nachodziła na korpus silnika, ale nie mogła go objąć. Ona powinna się kończyć powyżej korpusu. Musiałem więc ją skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za super zmywarka?

o le wiem, to uzywając tabletek nie musisz sypac soli

Siemens SN56T590EU

Zastosowanie środków czyszczących z dodatkiem soli

Stosując zespolone środki czyszczące z dodatkiem soli można zazwyczaj zrezygnować z dodawania soli specjalnej przy twardości wody do 21 stopni dH (37 stopni fH, 26 stopni Clarke, 3.7 mmol/l). Przy twardości wody powyżej 21 stopni dH konieczne jest dodawania soli specjalnej.

Uwaga

Zespolone środki czyszczące nie nadają się do wszystkich programów, przestrzegać przepisów producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o le wiem, to uzywając tabletek nie musisz sypac soli

 

z tego co kojarzę w poprzednim domu jak mieliśmy zmywarkę to sól tak czy siak się używało bo bez niej pomimo super dobrych tabletek szkło wyglądało jakby było dymione. Ale tam to była stara zmywara więc w nowych to może już inaczej funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam "Krótką instrukcję zmywarki" i w drugie zdanie brzmi: "Przed pierwszym użyciem mimo wszystko przeczytać instrukcję ustawienia i obsługi"

 

Madaleine - w życiu bym się nie domyślił, że muszę od Wodkanu dowiedzieć się jaką twardą mam wodę, a potem klawisz programu "A" trzymać wciśnięty i naciskać przycisk START tak długo, aż mi się nie pojawi H:0, a potem puścić je i przyciskiem C ustawić jedna z ośmiu magicznych cyferek od 0 do 7: 0-6dH-->H:00, 7-8-->H:01, ...22-30-->H:06, 31-50-->H07. Sorrki - ale nie wierzę, że dla każdego producenta jesteś w stanie odkryć klawiszologię i tabelki twardości wody.

punkt, zmywarki podłączałam dwie siemensa, teraz też będzie siemens. Jednego whirlpoola podłączyli macherzy od kuchni (z ustawieniem wody). Standardowe ustawienia fabryczne sprawdzały się w innych przypadkach.

 

Z ciekawych piktogramów, butelka ze smoczkiem to... program "Higiena" i oznacza używanie podwyższonej temperatury. Prędzej bym się spodziewał używania mniejszej ilości chemii.

logiczne, tabletki na pół nie podzielisz.

 

Przy tabletkach i w miarę normalnej wodzie soli nie sypiesz, przy dobrych zmywarkach oczywiście nie ma problemu z osadem/ matowym szkłem. Natomiast w ekspresowych programach czasem się nie wypłukują do końca (zależy od producenta tabletek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...