Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli do rekuperatora masz jeszcze GWC to do oszczędności dochodzi tania ( w użytkowaniu i darmowa w instalacji) klimatyzacja latem.

 

cały czas nie wiem, co z tym gwc. Firma, która będzie instalować reku przekonuje, że powinno się robić ze specjalnych rurek, bo to przecież na lata itp. Już dokładnie nie pamiętam, co mi powiedzieli. Cena w każdym razie dalej była powyżej 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie poszukiwan elektryka i fachowcow od posadzek maszynowych

 

Dostalam dwie wyceny od elektrykow

1. 45zl od wypustu robocizna lub 100zl robocizna z materialem

2. 60zl od wpustu robocizna

 

powiedzcie co sadzicie o tych stawkach ?

jeszcze nie orientuje sie za bardzo w tym temacie... a moze polecilibyscie mi swoich fachowcow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logiczne, tabletki na pół nie podzielisz.

Ale co jest logiczne? Że jak widzę butelkę to mam oczekiwać wyższej temperatury czy mniejszej ilości chemii? A może wyparzania bez chemii? Tydzień temu moją przyjaciółkę zszokował znajomy, wyciągając inne wnioski na podstawie tych samych danych. Chyba mamy to samo (różny odbiór piktogramu). Czy to można nazwać logiczne? Czy logika nie ma czegoś wspólnego z matematyką, a więc powinna dawać jednoznaczny wynik?

 

Nie podzielę tabletki na pół? Nie próbowałem, ale mogę się założyć, że podzielę. W wojsku ponoć były dwie rzeczy niemożliwe: wywrócić hełm na drugą stronę i zgwałcić sprzątaczkę. Została tylko ta druga ;)

 

Przy tabletkach i w miarę normalnej wodzie soli nie sypiesz

Jako mężczyzna, umysł ścisły i automatyk, nie rozumiem pojęcia "normalnej wody". Rozumiem "wartość kaloryczną gazu w warunkach normalnych", bo takowe są ściśle zdefiniowane. Nie zamierzam się zastanawiać czy woda jest normalna czy nienormalna. Zapytam i ustawię jak nakazuje instrukcja. W końcu ktoś, kto się na tym zna, napisał to co napisał i ja jego pracę szanuję, więc się zastosuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja ma jedną wadę, że się sama nie rozpakowuje. Gdzieś widziałam zdjęcie domu, gdzie były dwie zmywarki - chyba używano ich zamiast szafek ;)

Są takie małe zmywarki Siemensa montowana na wysokości piekarnika. Fajny pomysł - łatwe wkładanie i w trakcie imprezy jeden zestaw może się prać, a druga przyjmuje nowe brudy. W jednej można myć kieliszki, a w drugiej garnki. No ale wiadomo - kasa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam dwie wyceny od elektrykow

1. 45zl od wypustu robocizna lub 100zl robocizna z materialem

2. 60zl od wpustu robocizna

 

powiedzcie co sadzicie o tych stawkach ?

Ojciec nigdy nie chciał podawać cen za punkt i wcale się mu nie dziwię. Umawiał się z klientem, znaczyli, co gdzie klient chciał mieć i wtedy podawał cenę. W zależności od domu i technologii, cena może się diametralnie różnić. Potem są nieporozumienia, bo albo fachowiec będzie wymyślał, że te szacunki czegoś nie obejmowały, albo będzie robił mało użytecznie, byle się zmieścić w cenie. To tak jak w przetargach z ceną 100% - wygrywają firmy-partacze lub firmy-dojarki. No ale może już nikt się nie bawi w porządną ocenę nakładów? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do elektryki u siebie i nie wiem jak firma może wycenić koszt zrobienia takiej instalacji. Chyba po prostu wali cenę za punkt z duuużym zapasem i ma gdzieś czy inwestor ma wizje, bo finalnie i tak elektyk wyjdzie na swoje.

Oczywiście są tacy którzy uczciwie do tego podchodzą, ale jak się szuka w ciemno to można się zdziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak Ojciec elektryk, to nie może Ci zrobic całośći? lub podać namiar na rzetelnego elektryka

Mój robił mi początkową, ale na przeróbki po powrocie z emigracji, musiałem brać "obcego", bo mu zdrowie nie pozwoliło. W sumie teraz żałuję. Trzeba było znaleźć czas i zrobić własnymi łapkami. "Obcy" potakiwał, a zrobił... po swojemu. No i potem moje "zboczenie" wzięło górę i poprawiałem po poprawkach. Czasem mam jak Monk z tym jajkiem w lodówce, która za chwilę wybuchnie ;)

Skoro ojciec Natalii się zna, to przynajmniej sprawdzi czy dobrze położona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do elektryki u siebie i nie wiem jak firma może wycenić koszt zrobienia takiej instalacji.

Tak jak pisałem - może kombinować żeby wyjść na swoje, albo na jednych ma taki zysk, że u drugich może stracić. Skoro chciałeś robić wodę, to połóż sam rurki. Weź tylko kogoś z doświadczeniem, kto Ci powie jak to położyć, żeby było dobrze, a on potem połączy i pomierzy. Kiedyś poprawialiśmy instalację po gościach, którzy twierdzili, że wiedzą jak ją zrobić. Włos się jeżył na głowie. Żadne zmienne i krzyżowe nie działały. Rozprowadzenie rurek dalekie od optymalnego. Zakręty do poprawki. Najgorsze jednak były kable - wkładali cokolwiek, nie pominąwszy próby użycia kabla RTV 300ohm do instalacji 220V !!! Rozumiem, że za komuny był problem z materiałem, ale kabel antenowy... :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak Twój Ojciec juz poznaczył co i jak na ścianach to jak tu casting na roboty ogłosić?

Ustalał z inwestorem czego ten oczekuje, a potem to wyceniał. Znaczki zostawały i oczywiście gość mógł przyprowadzić następnego, żeby mu wycenił dokładnie taką instalację. Być może moje podejście właśnie mam po ojcu - czyjegoś nie chcę (nie musi fachowiec tracić na mojej budowie), ale swojego nie dam (ma być wykonane uczciwie). Ojciec tani nie był - niektórzy twierdzili wręcz, że drogi - ale nie było potem nieporozumień czy kłótni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...