Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja tam nie nastawiam się na pompę ciepła... nie to że bym jej nie chciał, jak bym miał wolne 40 tyś. to na pewno bym sobie strzelił, ale jak słysze o darmowym grzaniu, gdzie znajomy wydał na nią 60 tyś. które miał z kredytu, a więc tak na prawdę pewnie wyjdzie go do spłaty 80 tyś jak nie lepiej.. to sorry... ja nie widzę interesu. Oczywiście cały czas twierdze że jak bym miał zbędne to bym sobie zrobił.

 

Zgadzam się z tobą.

 

Ja już postanowiłam albo gazowe (ze zbiornika podziemnego) albo olejowe. Chociaż bardziej skłaniam się do gazowego (będzie to ułatwienie w momencie pociągnięcia do mojej wichury gazu - ale pewno szybko to nie nastąpi). Co do kominka to na pewno jest alternatywa w razie wyłączenia prądu, poza tym fajnie posiedzieć przy rozpalonym kominku w zimie, ale z drugiej strony ile razy w ciągu sezony ten kominek rozpalę. Ale chyba już wolę mieć ten kominek niż później żałować, że go nie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was słyszał o czymś takim jak Lupotherm? Jest to folia do ocieplania np. zamiast wełny mineralnej.

http://www.lupotherm.pl/nejtensi_zatepleni_izolace_uvod.php?lang=4

Pojawiło się to w Polsce 7-8 lat temu jako Superpolynum, czy jakoś tak. Poszukaj na Forum, bo rozpoznawałem sprawę (wątek z nazwą "kosmiczna technologia" czy jakoś tak). W pewnych przypadkach może być interesujące. Generalnie - badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to ujmę inaczej, jak zobaczysz na jaką wysokość walną ci rachunki za zimowe ogrzewanie

Obawiam sie, ze sie mylisz :) Pompa chodzi od wrzesnia (w tym te okropne mrozy), dom caly czas schnie, temperatura w srodku ok. 20st i rachunek za prad wcale nie byl jakis straszny (obecnie za wegiel placimy wiecej). Dlatego ten kominek tak niespecjalnie lubie... Co nie znaczy, ze go nie odpale w razie, gdy pradu zabraknie przez pare dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze sie mylisz :) Pompa chodzi od wrzesnia (w tym te okropne mrozy), dom caly czas schnie, temperatura w srodku ok. 20st i rachunek za prad wcale nie byl jakis straszny (obecnie za wegiel placimy wiecej). Dlatego ten kominek tak niespecjalnie lubie... Co nie znaczy, ze go nie odpale w razie, gdy pradu zabraknie przez pare dni ;)

 

wszystko kwestią gustu. Poza tym jeśli masz pompę to inna broszka, wtedy kominek może bardziej służyć jako element wystroju niż użytkowy, ale jak już powiedziałem wszystko to kwestia gustu i zapotrzebowania

 

Moi rodzice na przykład mieszkają w bloku i całe życie marzyli o kominku więc kiedyś zakupili sobie taką atrapę na allegro co pali się to zimnym płomieniem czy jakoś tak i wydaje różne zapachy (zwie się to chyba biokominkiem). Myślałem że ogłupieli wstawiając to w salonie, ale jak zobaczyłem to fajnie to się prezentuje. Nie zajmuje dużo miejsca a i pokój jest taki bardziej przytulny. Plus tego też jest taki że nie trzeba wkuwać się w komin a i można to ustawić w każdym miejscu, minus za to że nie oddaje typowego kominkowego klimatu.

Jeśli jeszcze nie masz kominka w domu to może coś takiego sobie zamontuj.

 

A wracając do kominka to chyba tak czy siak co jakiś czas trzeba go przepalać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie trzeba przepalać, chociaż czasem, szczególnie zimą jak się otworzy szyber to znika cug... pewnie ma to coś wspólnego z zimnym powietrzem, przynajmniej u nas teraz tak jest, ale to kominek bez wkładu, budowany ponad 30 lat temu. Trzeba zapalić gazetę i poczekać aż złapie cug, bo jak nie to cały dym cofnie się do pokoju i wtedy dopiero robi się klimat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak nie to cały dym cofnie się do pokoju i wtedy dopiero robi się klimat :)

Jak się rozpali i będzie cug wsteczny, to nie zostaje nic innego, jak wygasić ogień. Cug sam się nie odwróci. Mając jednak odpowiednie doprowadzenie powietrza (rurą pod kominek) i odpowiednie usytuowania komina (ponad kalenicę i brak złego sąsiedztwa) - szans na cug wsteczny raczej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...