Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

Powiedz jej, żeby włożyła - oczywiście gołą ręką - gwoździa w gniazdko, a sama czekaj przy bezpiecznikach na wszelki wypadek. Myślę, że po tym objawieniu się nawróci ;)

Co prawda mam kolegę, który twierdzi, że samoloty, jako kupa żelastwa, nie mogą latać. Ciągle tak twierdzi mimo, że się przenosił już wielokrotnie i do USA i na Syberię.

 

Tylko jeśli jesteś pewna, że w ciągu 0,5 sekundy zdążysz wyłączyć - inaczej ryzykujesz życiem koleżanki.

Chyba, że masz wyłącznik różnicowoprądowy - wtedy sprawdzisz czy działa, ale koleżanka może nie zdążyć poczuć i dopiero się upewni, że "prądu nie ma" co może być dla niej groźne przy demonstrowaniu w innej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Chyba, że masz wyłącznik różnicowoprądowy - wtedy sprawdzisz czy działa, ale koleżanka może nie zdążyć poczuć i dopiero się upewni, że "prądu nie ma" co może być dla niej groźne przy demonstrowaniu w innej instalacji.

W sumie to nie wiem jak długo bywałem pod napięciem, a było tego kilkanaście razy. Sądząc po myślach, które przeleciały przez głowę jednego razu - jakieś 3-5 sekund. Sądząc po reakcji - nic poza tym ile trwa przecięcie kable obcinaczkami.

Ostatni przypadek kiedy wieszałem swoje witrynki był kuriozalny. Udało mi się dotknąć żyły kabla, który nie był odizolowany. Różnico-prądowy nie zadziałał, mimo że wcześniej i później miałem kilka przypadków jego wystrzelenia przez uszkodzone sprzęty. Może stawiam taki opór, że nie przekroczyłem minimalnego prądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma okna jednoskrzydłowe o wymiarach 150x150?

Chciałabym zrobić takie w okleinie złoty dąb, a w salonie avante Pan odradzał mi jednoskrzydłowe, że lepiej zrobić dwa skrzydła. A że w profilu trzyszybowym to w ogóle mi takich nie może zrobić.

Generalnie zakładam, że te okna które będę miała w kuchni i salonie nie będą otwierane (tylko do umycia) i głównie będą uchylane, a otwierane będą tylko balkonowe.

Czy ktoś z was spotkał się z takim dylematem albo ma takiej wielkości okna i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma okna jednoskrzydłowe o wymiarach 150x150?

Chciałabym zrobić takie w okleinie złoty dąb, a w salonie avante Pan odradzał mi jednoskrzydłowe, że lepiej zrobić dwa skrzydła. A że w profilu trzyszybowym to w ogóle mi takich nie może zrobić.

Generalnie zakładam, że te okna które będę miała w kuchni i salonie nie będą otwierane (tylko do umycia) i głównie będą uchylane, a otwierane będą tylko balkonowe.

Czy ktoś z was spotkał się z takim dylematem albo ma takiej wielkości okna i może się wypowiedzieć?

 

Też dostałem wycenę na okno 150x150 w trzech wariantach. Wariant energooszczędny z pakietem 3-szyb był podzielony na dwa skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma okna jednoskrzydłowe o wymiarach 150x150?

Chciałabym zrobić takie w okleinie złoty dąb, a w salonie avante Pan odradzał mi jednoskrzydłowe, że lepiej zrobić dwa skrzydła. A że w profilu trzyszybowym to w ogóle mi takich nie może zrobić.

Generalnie zakładam, że te okna które będę miała w kuchni i salonie nie będą otwierane (tylko do umycia) i głównie będą uchylane, a otwierane będą tylko balkonowe.

Czy ktoś z was spotkał się z takim dylematem albo ma takiej wielkości okna i może się wypowiedzieć?

 

Ja miałem taki dylemat ostatnio i po przejrzeniu wielu za i przeciw jednak zdecydowaliśmy się na dwa skrzydła, m.in. dlatego że drzwi balkonowe są też dwuskrzydłowe i lepiej to u nas będzie wyglądało. Poza tym w lecie jak będą upały i reku nie za wiele da to myślimy awaryjnie np. na noc jedno skrzydełko sobie otwierać gdzie będzie moskitiera zainstalowana.

Ściemą jest że trzyszybowych nie robią w tak dużym skrzydle, pewnie zależy od firmy lub profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki dylemat ostatnio i po przejrzeniu wielu za i przeciw jednak zdecydowaliśmy się na dwa skrzydła, m.in. dlatego że drzwi balkonowe są też dwuskrzydłowe i lepiej to u nas będzie wyglądało. Poza tym w lecie jak będą upały i reku nie za wiele da to myślimy awaryjnie np. na noc jedno skrzydełko sobie otwierać gdzie będzie moskitiera zainstalowana.

Ściemą jest że trzyszybowych nie robią w tak dużym skrzydle, pewnie zależy od firmy lub profili.

 

W twoim przypadku to jest uzasadnione bo posiadanie dwyskrzydłowych drzwi balkonowych jest rozwiązaniem praktycznym. Natomiast jężeli koleżanka piszę, że to okno w kuchni będzie rzadko otwierane to ja bym brał jednoskrzydłowe. Przecież pakiet 3 szybowy bierzemy po to aby zmniejszyć straty ciepła, natomiast drugie skrzydło to dodatkowy mostek cieplny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba tak, bo np. w oknoplaście w ogóle nic na ten temat nie mówili i wycenili mi jednoskrzydłowe.

Jak akurat mam na innej ścianie balkonowe i zwykłe, a ładniej wyglądają wg mnie jednoskrzydłowe, których nie będę chciała otwierać (jedynie do mycia).

A powiedz mi albert, zdecydowałeś się na rolety zewnętrzne? Bo ja ciągle się zastawiam, czy zamiast nich wsiąść pakiet trzyszybowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku to jest uzasadnione bo posiadanie dwyskrzydłowych drzwi balkonowych jest rozwiązaniem praktycznym. Natomiast jężeli koleżanka piszę, że to okno w kuchni będzie rzadko otwierane to ja bym brał jednoskrzydłowe. Przecież pakiet 3 szybowy bierzemy po to aby zmniejszyć straty ciepła, natomiast drugie skrzydło to dodatkowy mostek cieplny.

zastanowiłbym sie nad witryną, jesli jest mozliwość umycia z zewnatrz - taniej bo bez okucia i cieplej przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o kasę, żeby zamiast rolet zrobić okna o lepszym współczynniku.

Co do mycia okien nie otwieranych, musiałabym wchodzić na drabinę i myć od zewnątrz. A okno i tak zrobiłabym uchylne, więc chyba nie będzie już różnicy jeśli będzie też otwierane.

Właśnie chciałam rolety ze względu na, to aby było cieplej, a rolety są droższe niż dopłata za pakiet trzyszybowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowiłbym sie nad witryną, jesli jest mozliwość umycia z zewnatrz - taniej bo bez okucia i cieplej przez to.

Nieotwierane... Jak mam chyba jakąś fobię na rzeczy, które mogłyby być "elastyczne" a nie są. W przypadku okna - a nóż będę chciał przeciąg zrobić, a nóż akurat tym wpuszczać świeże powietrze, a nuż trzeba będzie coś długiego tym oknem włożyć i ... 1000 innych udziwnionych powodów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałam rolety ze względu na, to aby było cieplej, a rolety są droższe niż dopłata za pakiet trzyszybowy...

Bo rolety mają inne zadanie niż 3 szyba :)

Jak zaczynałem budowę to też miałem chcicę na superszyby. Wtedy dopiero co spopularoyzowały się szyby z k=1.1. Dostępne były za dużo większe pieniądze z jakimiś foliami klejonymi wewnątrz, które miały k=0.7 (jedna folia) i k=0.3 (dwie folie). Dałem sobie spokój i nie żałuję. Z kolei zdecydowałem się dodać rolety i... też nie żałuję. Potem dodałem jeszcze silniczki i... też nie żałuję. A ile tego ciepła ucieka przez tą jedną szybę mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego producenta?

 

Oknoplast, natomiast od Jezierskiego nawet nie zwrócił nikt na to uwagi i od razu bez problemu wycenili jednoskrzydłowe.

 

Tak, chodzi mi o kasę, żeby zamiast rolet zrobić okna o lepszym współczynniku....

 

U jezierskiego jest promocja pakiet trzyszybowy - dopłata 19m2. U mnie przy oknach prawie 40m2 wychodzi niecały 1000zł

 

zastanowiłbym sie nad witryną, jesli jest mozliwość umycia z zewnatrz - taniej bo bez okucia i cieplej przez to.

 

Jeżeli mówimy o oknie w kuchni to bezwzględnie otwierane. Wyobraź sobie, że coś Ci się przypaliło. Nawet jak masz okap to włączenie go na najwyższy bieg wymaga aby do domu dostarczyć powietrza "do wyciągnięcia".

 

Poza tym czy mamy dom energooszczędny, pasynwy, czy zeroenergetyczny jakieś okna do zrobienia przeciągu muszą zostać otwieralne. To jest praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku to jest uzasadnione bo posiadanie dwyskrzydłowych drzwi balkonowych jest rozwiązaniem praktycznym. Natomiast jężeli koleżanka piszę, że to okno w kuchni będzie rzadko otwierane to ja bym brał jednoskrzydłowe. Przecież pakiet 3 szybowy bierzemy po to aby zmniejszyć straty ciepła, natomiast drugie skrzydło to dodatkowy mostek cieplny.

 

 

źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to że w naszym przypadku wizualnie lepiej wyglądają okna dwuskrzydłowe do drzwi balkonowych również z dwoma skrzydłami.

Ja też planuję w ogóle ich nie otwierać, ale planować a potem pluć sobie w brodę bo jednak się okazuje że często się otwiera to perspektywa otwierania skrzydła na pół pokoju/kuchni gdzie cała rodzina mi się o nie obija wcale mnie nie rajcuje.

 

Zgadzam się że jedno skrzydło jest cieplejsze niż dwa, ale czy my tutaj rozmawiamy o domu termosie?

 

Zresztą uważam że to jest kwestia gustu i basta. Jakiekolwiek okna wybierze to i tak będzie dobrze w kwestii oszczędzania energii. Problemem tutaj jest ich użyteczność.

Gosiu musisz sobie przemyśleć po prostu co będzie jak jednak trzeba będzie otworzyć to okno, ile miejsca ci wtedy zajmie, czy nie będzie go nic blokowało jak się go otworzy np. kran itp i jeżeli dalej uważasz że jest git to bierz jednoskrzydłowe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...