Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No właśnie chyba tak, bo np. w oknoplaście w ogóle nic na ten temat nie mówili i wycenili mi jednoskrzydłowe.

Jak akurat mam na innej ścianie balkonowe i zwykłe, a ładniej wyglądają wg mnie jednoskrzydłowe, których nie będę chciała otwierać (jedynie do mycia).

 

no to temat rozwiązany, bierz jednoskrzydłowe. Wg mnie lepiej się prezentują

 

A powiedz mi albert, zdecydowałeś się na rolety zewnętrzne? Bo ja ciągle się zastawiam, czy zamiast nich wsiąść pakiet trzyszybowy.

 

taa, rolety na pewno będą i to głównie ze względu zasłanianie od słońca, wiatru i wścibskich sąsiadów

Rolety poza tym nie mają nic wspólnego z pakietami okiennymi. fakt że jak je opuścisz to oczywiście tworzy się komora powietrzna między oknem a roletą i teoretycznie hamuje ucieczkę ciepła z domu, ale to jest znikoma wartość energooszczędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Gosiu na twoim miejscu wziąłbym okna z pakietem dwuszybowym i do tego rolety.

Jeżeli uważasz że nie starczy ci kasy to odpuść sobie ten trzyszybowy pakiet. Sam teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc ten trzyszybowy, bo to już chyba w fobię podchodzi żeby mieć najlepsze, najcieplejsze i najładniejsze. Tylko że ja miałem dobrą ofertę na tą trzecią szybę i pewnie dlatego w to wszedłem, w przeciwnym wypadku olałbym to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie będzie go nic blokowało jak się go otworzy np. kran itp. :cool:

U mnie kran miał być na samym środku okna, czyli teoretycznie blokować okno. Twierdziłem, że i tak głównie będzie uchylane, a nie rozwierane i że to nie przeszkadza. Ostatecznie zlew poszedł ciut w bok i okno zamiast w połowie, prawie całe się rozwiera.

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/1KuchniaA401/1103637884_p8og6-Th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzykujesz życiem koleżanki.

Chyba, że masz wyłącznik różnicowoprądowy .

Bezpieczny prąd dla organizmu to 10 mA. Różnicówka wyłącza przy przekroczeniu 30 mA, więc byłbym ostrożny z tymi doświadczeniami ;).

Swoją drogą, nawet ten ułamek sekundy zanim zadziała różnicówka jest brrrrrrrrrrrrr.

Najniebezpieczniejsze jest porażenie reka - ręka, lub lewa ręka - prawa noga, wtedy prąd przepływa przez serce i może spowodować "awarię" . JEŚLI PORAZIŁ CIĘ PRĄD PODDAJ SIĘ BADANIU LEKARSKIEMU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kran miał być na samym środku okna, czyli teoretycznie blokować okno. Twierdziłem, że i tak głównie będzie uchylane, a nie rozwierane i że to nie przeszkadza. Ostatecznie zlew poszedł ciut w bok i okno zamiast w połowie, prawie całe się rozwiera.

 

 

heh właśnie u mnie to samo wylazło i musieliśmy zlew nieco przesunąć - znaczy w projekcie :yes:. Tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nawet ten ułamek sekundy zanim zadziała różnicówka jest brrrrrrrrrrrrr.

Bardziej człowiek się przerazi tym, że "PRĄD MNIE PORAZIŁ", niż to jest brrrrrrrrrrrrrrrr. Zresztą - człowiek czasem musi zjeść coś gorzkiego, inaczej cukier mu obrzydnie ;)

 

JEŚLI PORAZIŁ CIĘ PRĄD PODDAJ SIĘ BADANIU LEKARSKIEMU.

Miałeś chyba na myśli poważne porażenie, które człowieka wygnie, a nie tylko połaskowa. Inaczej to pewnie każdy elektryk raz na miesiąc byś byłby u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh właśnie u mnie to samo wylazło i musieliśmy zlew nieco przesunąć - znaczy w projekcie :yes:. Tak na wszelki wypadek

Jak parapet ma 25cm, a do tego dochodzi przesunięcie kranu o jakieś 5cm w kierunku frontu szafki, to jest już niemały kąt otwarcia okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo. Dostałem oficjalnego priva, że wybraliście mnie Moderatorem. Dziękuję za powierzone mi zaufanie i obiecuję, że - tak jak było sugerowano w treści - nie będę się pastwił nad Wami :D

spoko;)

jak bedziesz to Cie obalimy na Facebooku ;)

 

 

okna tylko otwieralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo. Dostałem oficjalnego priva, że wybraliście mnie Moderatorem. Dziękuję za powierzone mi zaufanie i obiecuję, że - tak jak było sugerowano w treści - nie będę się pastwił nad Wami :D

gratulacje!!!

a w ten brak pastwienia nad nami biednymi grupowiczami jakos nie moge zza bardzo uwierzyć - to tak troche kłóci się z 'natura naszego moderatora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o oknie w kuchni to bezwzględnie otwierane. Wyobraź sobie, że coś Ci się przypaliło. Nawet jak masz okap to włączenie go na najwyższy bieg wymaga aby do domu dostarczyć powietrza "do wyciągnięcia".

 

strona praktyczna to jedna sprawa a kasa to druga sprawa. jesli ktos szuka oszczędności to witryna jest taką formą oszczędności,

ale jesli to jest jedyne okno w kuchni to oczywiście, że powinno byc otwierane i wg mnie rozwierno-uchylne a nie tylko rozwierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, gratulacje :)

 

Co do okien. My mamy w kuchni szer. na 180 jest to jednoskrzydłowe, ale tylko uchylne.

Okapu nie będzie. Jak się coś przypali, to wentylacja na większy bieg. Myślę, że to sprawę załatwi. Można też nie przypalać ;)

 

 

edit: tzn. będziemy mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...