Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

gratulacje!!!

a w ten brak pastwienia nad nami biednymi grupowiczami jakos nie moge zza bardzo uwierzyć - to tak troche kłóci się z 'natura naszego moderatora"

Hmmm... Gaduła to jestem, czasem uszczypliwy, ale żeby jakiś okrutnik? :rolleyes:

Co prawda korci mnie taki jeden, co to już ze 20 razy chciał nas przebadać energetycznie, a konto ma zwykłe i nic innego nie pisuje. Jeżeli to tylko kwestia podwójnego nicka - to niech do mnie napisze. Inaczej jak przyjdzie na niego skarga, to będę "ciął" :D Jako powiadają - "Vox populi - vox Dei" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może gdzieś we Wro jakiś sklep z aparaturą do alarmów? Muszę kontrakton wymienić u siebie i nie chce mi się takiej dupereli zamawiać przez sieć.

"Za moich czasów" topowym sklepem był ten na Dworcowej. Mieścił się w takim bloku, a wejście było z boku czy od tyłu. Co prawda były tam głównie części elektroniczne, ale raz że kontaktrony się do nich poniekąd zaliczają, a dwa że były tam i alarmy, i anteny, i inne dupperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za moich czasów" topowym sklepem był ten na Dworcowej. Mieścił się w takim bloku, a wejście było z boku czy od tyłu. Co prawda były tam głównie części elektroniczne, ale raz że kontaktrony się do nich poniekąd zaliczają, a dwa że były tam i alarmy, i anteny, i inne dupperele.

Nawet wiem, o które miejsce Ci chodzi. Zanotowałem - i zajrzę przy okazji jak będę w tamtej części miasta. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie takie miejsce jest na Tęczowej naprzeciw Dworca Świebodzkiego

 

Tam gdzie zaczynali od anten i wszystkiego co się wiąże z instalacjami RTV? Tak mi coś świtało, że alarmy też tam były, ale nie chciałem mieszać. Te "moje czasy", to może dla niektórych już prehistoria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, jeszcze raz w kwestii Twoich blatów kuchennych, bo ostatnio się okrutnie wykpiłeś od odpowiedzi, a teraz jako moderatorowi, to już Ci nie wypada :) :

1. jak się nazywa ten kolor, który masz u siebie? bardzo mi się podoba to zestawienie z białymi szafkami.

2. jak wygląda kwestia łączenia odcinków tego blatu, narożników, ewentualnie z częścią parapetową itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za podpowiedzi i podzielenie się doświadczeniami. Poczekam jeszcze na wyceny i wtedy podejmę decyzję :)

Możecie mi jeszcze napisać na jakiej wysokości macie okna?

Ja mam 90cm i w kuchni zaraz pod parapetem znajdowałby się blat.

Czy może ktoś z was tak ma? Mam przewidziany zlew pod oknem i właśnie zastanawiam się nad składaną baterią.

Tylko czy np. woda nie rozchlapuje się na okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, jeszcze raz w kwestii Twoich blatów kuchennych, bo ostatnio się okrutnie wykpiłeś od odpowiedzi, a teraz jako moderatorowi, to już Ci nie wypada :) :

1. jak się nazywa ten kolor, który masz u siebie? bardzo mi się podoba to zestawienie z białymi szafkami.

2. jak wygląda kwestia łączenia odcinków tego blatu, narożników, ewentualnie z częścią parapetową itp.?

 

Po pierwsze teraz mi już wszystko wolno, chyba że mi samolot podstawicie :p

Po drugie pytań nie pamiętam, a ostatnio nic nie pijam :rolleyes:

Ad. 1 - nie wiem :D Kuchniarz pokazał wzornik. Żona palcem kolor. No i są. Tyle co kojarzę to jest z Biuro Styl'u (producent).

Ad. 2 - to był blat szerokości 90 cm i po prostu przycięto go do okna. Ta część z płytą została podcięta tak, żeby obłość zlewozmywakowej części w nią wchodziła. Na wierzchu jest kreseczka łączenia. Zapewne obie części są ze sobą sklejone. Stoliczek wspiera się na nogach z kwasówki (80 cm, 290zł) i 3

"komandorkach". Od spodu niestety jest papier, więc jak ktoś padnie po imprezie na ciepłą podłogę, to stwierdzi, że kicha. Boki stoliczka - jako że krótki brzeg jest tym ładnym brzegiem - zostały chyba oklejone laminatem zdartym ze skrawków. Ustalałem, że będę wylakierowane, ale tak w sumie jest ładniej i pewnie prościej, bo i tak musieli by coś kleić na wióry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90cm ma być na gotowo, po płytkach - tak jest w projekcie i mam nadzieję, że tak też w rzeczywistości wyjdzie.

Wojgoc a mógłbyś jakąś fotkę zamieścić jak to wygląda? Całość tzn. że wycieli taki blat czy połączyli tak aby wyglądało na całość?

jeszcze nie ma, dopiero sie bedzie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze napisać na jakiej wysokości macie okna?

Ja mam 90cm i w kuchni zaraz pod parapetem znajdowałby się blat.

Czy może ktoś z was tak ma? Mam przewidziany zlew pod oknem i właśnie zastanawiam się nad składaną baterią.

Tylko czy np. woda nie rozchlapuje się na okno?

Cofnij się stronę i masz zdjęcie mojego zlewu pod oknem. Zresztą opisałem już wcześniej. Parapetu nie ma - blat wchodzi pod okno.

Jeżeli masz dostęp od zewnątrz do mycia, to raczej daj sobie spokój ze składaną baterią. Zasymuluj sobie deską otwieranie. Moim zdaniem wystarczy. Częściej i tak się uchyla.

Woda chlapie niemiłosiernie po blacie, ale do okna mi się nie udało dochlapać, a w chlapaniu jestem niezły ;) Dużo lepszy od żony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia witrynek. Nie podpiąłem jeszcze tylko oświetlenia w nich (LED-y na kształt halogenków). 3 półeczki szklane odkryte, 1 półka zakryta. Głębokość wewnętrzna 25 cm (duży talerz wejdzie). Wystają 18cm ze ściany, reszta wpuszczona. Pod spodem dodatkowe wycieplenie z polistyrenu.

 

Przypominam, że zdjęcia są klikalne:

 

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0232/1174334720_WyTWc-Th.jpg

 

Była dyskusja o kominkach, więc teraz zdjęcie jak wygląda mój kominek na gotowo. Przy okazji jeszcze schody w prawie pełnej krasie. Podpórka drewniana będzie zastąpiona metalową.

 

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0233/1174334753_b3t8x-Th.jpg http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0238/1174334840_CmsFQ-Th.jpg

 

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0241/1174336507_XBpi7-Th.jpg http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0244/1174346218_R663S-Th.jpg http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0245/1174336441_DKsXc-Th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...