Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Oj zauważam zmiany w każdej z tych kategorii. Na szczęście stajemy się bardziej doświadczeni :)

 

 

A mnie znasz tylko z emalii i ostatniego telefonu. Tak na marginesie - jutro odbieram pstryczki. Rabacik wyższy niż w tamtej hurtowni. Za tydzień zaś spotykam się z panią w ichniej centrali i negocjuję rabacik dla grupy :)

a w jakej hurtowni negocjowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakej hurtowni negocjowałeś?

Obowiązuje mnie tajemnica negocjacji ;)

W każdym razie chodzi o Efapel i ich linię Logus z seriami Basic, Aquarella, Crystal, Metallo, Arbore i Petra. Pisałem już o tym. Generalnie wygląda to tak: wnętrza są wspólne dla wszystkich półek cenowych. Ramki i płytki Basic (biel i kość słoniowa) są bardzo tanie. Aquarella to poziom i jakość Berker Kwadrat. Może ciut taniej, a z pewnością kolorowiej - 4 kolory: lodowy, perłowy, grafit i aluminium. Potem są już droższe te szklane (4 kombinacje), metalowe (6 kombinacji), drewniane (4kombinacje) i kamienne (4 kombinacje). Z Aquarelli i Basica można robić dowolne kombinacje. Ja wybrałem perłowe ramki + grafitowe środki. W tych droższych się nie da, bo ramka ma taki obrysik, który powinien być taki sam jak kolor środków. Jak ktoś chce rzucić okiem to można w Castoramie. Wybór ogranicza się do kości słoniowej, perłowego i grafitowego.

Z ciekawostek - mają 3-klawiszowe wyłączniki.

Z braków: czujniki ruchu nie mają on-auto-off, brak 2-żyłowych termostatów (sam czujnik).

Nie ma też podwójnych i potrójnych na płaskie wtyczki gniazdek ramkowych. Podwójne występują jako monobloki, więc w jednolitym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętasz rozmów z cam przez msn, przesłanych filmów ze spotkania na mojej działce z m. in. Ivonesca'ą i innymi ...jednak jesteśmy stare ryje ;)

Tej kamery nie pamiętam :rolleyes: Filmik pewnie gdzieś mam na dysku. Z dyskusji pamiętam, że namawiałeś mnie na wypad pociągiem do Władywostoku :D Ciągle jakoś nie mogę się zdecydować - czas tylko na pracę i rodzinę, a żadna z nich nie chce na Syberię ;) Co prawda była już łapanka na kontrakt, ale maksymalnie do Permu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od granicy działki do domu zapłaciłam 700 zł + VAT 22% - robocizna z materiałem. Było tego ok. 6-7m. Zleciłam to gminnej spółce komunalnej. Projekt kosztował 500 zł chyba

 

Niedługo i mnie to czeka i to na sporym odcinku od granicy działki, więc jestem żywotnie zainteresowany. Rozumiem, że ta cena, to za całość? Ciekawe ile moja spółka gminna sobie zażyczy za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy ile nas wyjdzie pociągnięcie wody. Mamy ok 90 metrów, jedyna nadzieja że właściciel dwóch działek przy których będzie przechodziła rura dołoży się do interesu, bo w sumie będzie miał gotową rurkę przy granicy.

to zalezy jakie charakter ma Twój sąsiad, ale generalnie w takich przypadkach nadzieja to matka głupich... bez obrazy rzecz jasna.

z doswiadczenia robionego przyłącza energetycznego - sąsiad miał partycypować w kosztach a na koniec, jak juz było zrobione i trzeba było placić to stwierdził, ze On nic wiedział o jakis kosztach. Więc przyłącze zrobiłem śąsiadowi za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awo65, jak spory masz ten odcinek, bo ja cofam dom od ulicy na 25 metrów, a w dodatku pomieszczenia gosp. mam "od tyłu". więc wyjdą mi jakieś koszmarne ilości metrów :( W jakiej gminie jesteś? daj znać, jaką wycenę dostaniesz.

 

Droga wewnętrzna 45 m + jeszcze jakieś 20 m do budynku, razem 65-70 m. Sporo. Do wyceny jeszcze trochę, na razie trwa podział działki, potem cały kołowrót do PNB (na szczęście architekt już siedzi nad zmianami w projekcie). Gmina Dobroszyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy ile nas wyjdzie pociągnięcie wody. Mamy ok 90 metrów, jedyna nadzieja że właściciel dwóch działek przy których będzie przechodziła rura dołoży się do interesu, bo w sumie będzie miał gotową rurkę przy granicy.

 

Nie wiem jak u Ciebie w gminie ale u nas zażądali zrobienia kawałka sieci (fi 90 o ile pamiętam), a przyłącza swoją drogą. Wodociąg robiliśmy wspólnie (tzn. opłaciliśmy firmę) z sąsiadami. O dziwo nikt się nie wyłamał - ale kasa była wpłacana na konto przed pracami. Niestety kawałek sieci to dodatkowe koszty tj. projekt + wykonanie około 150mb sieci kosztowało nas coś koło 30tyś.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga wewnętrzna 45 m + jeszcze jakieś 20 m do budynku, razem 65-70 m. Sporo. Do wyceny jeszcze trochę, na razie trwa podział działki, potem cały kołowrót do PNB (na szczęście architekt już siedzi nad zmianami w projekcie). Gmina Dobroszyce.

 

Awo, ja te kwoty miałam z Oleśnicy właśnie. My podlegaliśmy wcześniej pod Dobroszyce, ale były jakieś zmiany. Nie wiem, czy Dobroszyce dalej mają swoją spółkę czy wodociągi przeszły pod Oleśnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...