Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

KOMPLEKSOWE USŁUGI BUDOWLANE Damian Lorek opinia nie polecam! odradzam!

 

Przestrzegam przed KOMPLEKSOWE USŁUGI BUDOWLANE Damian Lorek Oborniki Śląskie w skrócie: człowiek niesłowny, niesolidny i do tego nie posiadającego za grosz poczucia odpowiedzialności. Komin wymurowali tylko jeden (z trzech) i to krzywo (połowa do zdjęcia). Najpierw Pan Damian twierdził, że tylko z dołu wygląda krzywo ale jak wejdziemy na strych to zobaczymy że jest prosto. potem przyznał się do błędu. Tylko co z tego jak nie poprawili? Ocieplenie I warstwą wełny zrobili w taki sposób, że nawet ja widziałam że nie potrafią tego robić. Pan Damian na moją prośbę poprawiał po pracownikach i jeszcze się tłumaczył, ze wcześniej nie zauważył (po tygodniu prac na budowie). Mówiąc wprost- chłopak ciął wełnę na kawałki około 30 cm i tak po kawałku układał, bo było mu łatwiej. Zepsuli nam 1/3 materiału ;/ tworząc na 1/3 powierzchni dachu mostki termiczne. Ponadto w garażu znaleźliśmy 6 rolek wełny przykrytych śmieciami tak, że nie było ich widać. Za jej położenie zapłaciliśmy ;/ Pan Damian obiecał mi tydzień temu że wejdą w miniony poniedziałek i dokończą co im zostało. Miał potwierdzić w piątek. Nie potwierdził. Dzwoniłam do niego cały piątek i sobotę. Raczył odebrać w sobotę po 21 z informacją, że nie wyrobili z inną robotą ale będą u mnie we wtorek max w środę. Potwierdzi w poniedziałek. Od poniedziałku nie odbiera ode mnie telefonów. Nie oddzwania. Nie odpisuje na smsy. Myślałam, że mam do czynienia z człowiekiem poważnym a tak nie jest niestety. Dodam również, że ekipa Pana Damiana „przez przeoczenie” zabrała nam z budowy dwa przedłużacze budowlane a Pan Damian miał je odwieźć 10 dni temu.

Minął miesiąc a Pana Damian Lorek zapadł się pod ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No to zaczynamy...

 

Namiary na murarzy potrzebuje:)

Szukam murarzy do wybudowania SSO, z dachem lub bez.

Budowa na wiosnę, gmina Długołęka.

 

Jeśli macie na miary na tanich murarzy, których możecie polecić proszę o namiary na [email protected]

 

Przewertowałem 15 ostatnich stron wątku ale o murarzach nie było śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znaczeniu izolowania ciepła, a nie w znaczeniu szczelności.

Jak dla mnie po prostu ogrzewanie elektryczne kojarzy się z prostotą i taniością wykonania instalacji, ale horrendalnymi rachunkami. Ogrzewanie akumulacyjne je zmniejsza, ale z kolei pogarsza komfort - grzeje się wtedy kiedy tanio, a nie kiedy się chce. Dlatego wydaje mi się, że ma to sens przy "termosie". Do tego oczywiście rekuperator, bo wentylacja to 50% grzania. Zdaje się, że Lakusz miał termos - 30 cm styro i płaci za prąd. Przynajmniej tak twierdził - poniżej 400zł/mc.

 

oj bardzo dawno tu nie zaglądałem, prubuję właśnie naszybk podgonić i mam jeszcze prawie 30, choć poprzednich 60 nie przeczytałem :(

 

ponieważ zostałem wywołany do tablicy, to się zgłaszam :)

 

to prawda mam termosik, chyba trochę nieszczelny, ale nie wiem czy opłaca mi się wlczyć o te kika procent, wizje kamerą są drogie, a mam jeszcze kilka znanych mi mejsc do poprawki...

 

Teraz wygląda to tak: ok 20st w domu, przy mojej akumulacjności grzanie tylko w taniej taryfie nie jest problemem, bo nie mam skoków temperatury wiekszych niż 1 st. i to tylko w największe mrozy.

W domu wszystko na prąd. W lecie zużywam 400kWh/m-c, czyli przy prądzie dwu taryfowym 225zł, w miesiacach zimowych, 1000kWh/m-c, czyli 400zł przy dwuch taryfach. ( W grudniu zapłaciłem dużo więcej, bo było bardzo zimno, a dotego miałem awarię ogrzewania).

Niestety serwis Legalett nie spisł się na medal i nadal czekam na dokończenie naprawy. Odrazu wyjaśnię, gdyby nie gwarancja to naprawiłbym sam i to był jeden z głównych powodów dla których zdecydowałem się na ogrzewanie elektryczne, ale awaria wynika z błędu konstrukcyjnego nowych agregatów i zależy mi na tym aby poprawili to komplekowo!

 

Jak ktoś nie wieży w moje dane to zapraszam, dam rachunki za prąd do wglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, stare twarze sie zlatuja to i ja sie odezwe. prawie jak zwykle z prosba, potrzebuje namiary na schodziarzy.

wymyslilam sobie schody dywanowe. pierwsza wycena nie byla zbyt laskawa dla mnie (34 tys) wiec szukam dalej.

jakby ktos mogl polecic kogos sprawdzonego to poprosze

pozdrawiam Grupe :)

Właśnie mam otwarty wątek o schodach dywanowych - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172105. Może coś tutaj znajdziecie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarett - chyba będziesz miał problem, bo każda ekipa ma coś za uszami i jeśli jesteś wymagający, to wszyscy się pewnie boją kogoś polecić :(

Ja kiedyś pytałam forumowicza ( widziałam na zdjęciu jak mu otynkowano dom ) i podobało mi się, forumowicz też był zadowolony, więc poprosiłam o namiary.

No i Bogdan Zych, który robił nam SSO, chyba też ma ludzi od tynków. Do tych dwóch mogę Ci dać namiary. Chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarett - chyba będziesz miał problem, bo każda ekipa ma coś za uszami i jeśli jesteś wymagający, to wszyscy się pewnie boją kogoś polecić :(

Ja kiedyś pytałam forumowicza ( widziałam na zdjęciu jak mu otynkowano dom ) i podobało mi się, forumowicz też był zadowolony, więc poprosiłam o namiary.

No i Bogdan Zych, który robił nam SSO, chyba też ma ludzi od tynków. Do tych dwóch mogę Ci dać namiary. Chcesz?

 

Nie, dzięki. Boguś to mój sąsiad i mimo wszystko wolę nie ryzykować jakichś spięć z nim na przyszłość :)

Na pewno jest ktoś na forum, kto jest zadowolony ze swoich tynków :)

Jest, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...