Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

nasz "adaptator projektu" we wtorek wziął od nas projekt i mówi, to niech państwo zaczną już materiały na stan zero kupować... trochę nie śmiem go deprymować szczegółami naszej sytuacji finansowej, ale dawajcie namiary na te hurtownie, bo jak się nagle poprawi (dobre banki, dobre :)) to pewnie będzie gorąco :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine chyba mówisz o Budoskładzie?

Jeśli tak to polecam-szczególnie warto rozmawiać z Panem Adamem.Wszystko zawsze grało i w dobrej cenie.

W naszej wsi przeważnie materiały na budowę ciągną albo z Budoskładu albo z Buildera.

 

mi ani budoskład ani builder nie podszedł w rozmowach, builder to juz w ogóle jakas porażka. Swego czasu sporo kupiłem w MBS na Tarnogaju i tez było ok.

w Budoskładzie raz czy dwa cos kupiłem, ale ten gostek co siedzi na sali i obsługuje to ma wszystko totalnie w d..., panienka w zalezności od cyklu m... potrafi byc bardzo miła lub odwrotnie. Nigdy nie udało mi sie porozmawiac z kims wyzej - widać zza małe ilości materiałów potrzebowałem by zainteresować kogos bardziej decyzyjnego. Za płatność karta doliczaja 1,5% a w Renovie płace tyle ile wynegocjowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - może i tak, ale ja strasznie nie lubię takich zmian...

To jak kupisz jakąś i sprawdzisz, to kup od razu 5 na zapas ;)

 

Inna sprawa, że teraz już nie te klawiatury co kiedyś. Na studiach kupiłem używaną z dość mocnym i głośnym klikiem. Moim zdaniem rewelka. Nie miała tego głupawego okienkowego klawisza, który dokładnie tak jak Tobie naciskał się sam z siebie, nie wiadomo po co. Klawiatury tej używał jeszcze mój syn, aż do momentu kiedy na komunię dostał nowego kompa z bezprzewodową. Teraz biedaczka leży na strychu w kartonie i podczas przeprowadzki zakończy żywot :(. U mnie jest już 17 lat !!! Kiedyś robiono jak widać solidne klawiatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie mam o ceny w hurtowniach. Negocjujecie każdorazowo większy zakup czy jakiś stały rabat? (i jaki duży)

 

nie zawsze sie opłaca miec stały rabat, czasem lepiej negocjowac poszczególne etapy budowy a miec transport hds gratis czy tez w cenie.

I co m-c sprawdzić ceny wyjsciowe na interesujace mnie materiały w innych hurtowniach, by miec kontrole nad cenami wyjściowymi - zaufanie zaufaniem, ale kontrola musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ponawiam pytanie o ekipe budującą SSO, jak na razie dostałem od Was jeden namiar i wierzę, że macie w bazach więcej polecanych kontaktów:)

 

2. Którą hurtownie polecacie w okolicy Psiego Pola? Ktoś robił większe zakupy w tym rejonie.

 

Na pewno spróbuje za radą Wojgocia w Renovie, tylko tej na BoyaZelenskiego.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kupisz jakąś i sprawdzisz, to kup od razu 5 na zapas ;)

 

Inna sprawa, że teraz już nie te klawiatury co kiedyś. Na studiach kupiłem używaną z dość mocnym i głośnym klikiem. Moim zdaniem rewelka. Nie miała tego głupawego okienkowego klawisza, który dokładnie tak jak Tobie naciskał się sam z siebie, nie wiadomo po co. Klawiatury tej używał jeszcze mój syn, aż do momentu kiedy na komunię dostał nowego kompa z bezprzewodową. Teraz biedaczka leży na strychu w kartonie i podczas przeprowadzki zakończy żywot :(. U mnie jest już 17 lat !!! Kiedyś robiono jak widać solidne klawiatury :)

 

Chyba nie wiem, co to jest okienkowy klawisz?

 

Pięć na zapas kupić? Chyba bym je musiała na kolanach trzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ani budoskład ani builder nie podszedł w rozmowach, builder to juz w ogóle jakas porażka. Swego czasu sporo kupiłem w MBS na Tarnogaju i tez było ok.

w Budoskładzie raz czy dwa cos kupiłem, ale ten gostek co siedzi na sali i obsługuje to ma wszystko totalnie w d..., panienka w zalezności od cyklu m... potrafi byc bardzo miła lub odwrotnie. Nigdy nie udało mi sie porozmawiac z kims wyzej - widać zza małe ilości materiałów potrzebowałem by zainteresować kogos bardziej decyzyjnego. Za płatność karta doliczaja 1,5% a w Renovie płace tyle ile wynegocjowałem.

 

eh.

z kartą-mozliwe-ja płaciłam przelewem.

nie wiem wojgoc gdzie się budujesz, ja niedaleko tych hurtowni dlatego to też ma znaczenie.

A najważniejsze to to, że czasem się komuś z kimś lepiej negocjuje a czasem gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Którą hurtownie polecacie w okolicy Psiego Pola? Ktoś robił większe zakupy w tym rejonie.

 

Madar na Kwidzyńskiej. Brałam tam większość materiałów [poza dachówką] i nigdy nie miałam żadnych problemów. Dodatkowo cenowo byli bardzo konkurencyjni, wszystko można było załatwić na telefon/ maila. Płaciłam kartą lub przelewem. Jak chcesz namiar na mojego handlowca to uderz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.

z kartą-mozliwe-ja płaciłam przelewem.

nie wiem wojgoc gdzie się budujesz, ja niedaleko tych hurtowni dlatego to też ma znaczenie.

A najważniejsze to to, że czasem się komuś z kimś lepiej negocjuje a czasem gorzej.

ja na Bielanach, wiec kazda z tych hurtowni jest do 10km ode mnie, najblizej mam Budinpol, ale ceny tam maja z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK,

Ja jadąc tam poswiecam swój czas i jade by po obustronny zysk - ja z otrzymanej oferty a Oni z kolejnych sprzedanych materiałów.

Jesli jedna ze stron na wejsciu ma inne podejscie to juz nie interesu do zrobienia. Ja rozumiem, ze trzeba poczekać jak sa inni klienci, ale jesli nikogo nie ma a ktoś, będąc tak pochłonietym rozmowa o bzdetach, nawet nie zauwazył wejscia klienta to live is brutal.

Osobiscie uwazam, że nie staraja sie o klientów - miejsca budów bielańskich powinni miec obcykany i to Oni do mnie powinni przyjechać z ofertą a nie ja do nich.

Swego czasu chciałem brac beton z Sanbetu - gostek rzucił cenę i hasło, ze i tak nigdzie indziej nie kupie bo to ich rewir - SSO postawiłem bez grama betonu z Sanbetu.

a Ty gdzie sie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty gdzie sie budujesz?

 

Ja już od 1,5 roku mieszkam w domu. Budowę następnego dopiero planujemy ;)

Wracając do tematy, z większą cierpliwością i także rozmawiając w hurtowniach o d.. maryny w 2008r na większość materiałów udawało mi się wynegocjować b.dobre ceny. Tak w domexie jak i u pewnej pierdoły z Sobótki ;) Z kolei do budinpolu całkowicie nie miałem cierpliwości i po 2-3 podejściach całkowicie ich odpuściłem z powodu cen oraz olewania z wycenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...