Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Madeleine, caly czas nosilam sie z zamiarem kupna przez Internet. W koncu pan, ktory przerabial mi instalacje kupil zestaw z zasobnikiem i programatorem w sklepie, w ktorym ma znizki.

Wyszlo troche drozej, ale juz nie chcialam kombinowac. Przywiozl, podlaczyl.

Potem przyjechal ktos z junkersa i ustawil kociol.

Dziala bez zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Wojgoc. Mój mąż ma jakieś pytania dot. pieca teraz (bo twardo planuje instalacje), oczywiście jeszcze nie kupujemy, i chciałby się przejść pogadać. Pytanie, dokąd najlepiej.

proponuje podjechac do Viessmanna i pogadac zespecjalistą od ich Vitodensa i ich mozliwosci co do sterownosci i mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekar,

z tego co wiem, to Finlandia jest dealerem Urzedowskiego i plastikami sie nie zajmuje.

 

dekar,

miałes racje - Finlandia od lat handluje również oknami plastikowymi. jak dla mnie to konflikt interesów, bo z pewnym prawdopodobieństwem moze doradzac ten produkt, na który m wyższą marżę a nie koniecznie jest najlepszy dla danego inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekar,

miałes racje - Finlandia od lat handluje również oknami plastikowymi. jak dla mnie to konflikt interesów, bo z pewnym prawdopodobieństwem moze doradzac ten produkt, na który m wyższą marżę a nie koniecznie jest najlepszy dla danego inwestora.

Albo ja nie kumam czegoś, albo popadasz w paranoję. Nie można sprzedawać plastików i drewnianych? Przecież większość ludzi wie, że chce plastiki lub wie, że chce drewniane. Mając jedne i drugie można zadowolić i jednych, i drugich. A co jak się handluje drewnianymi od dwóch producentów? W moim składzie tak robili. Mieli Sokółkę i Urzędowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie kumam czegoś, albo popadasz w paranoję. Nie można sprzedawać plastików i drewnianych? Przecież większość ludzi wie, że chce plastiki lub wie, że chce drewniane. Mając jedne i drugie można zadowolić i jednych, i drugich. A co jak się handluje drewnianymi od dwóch producentów? W moim składzie tak robili. Mieli Sokółkę i Urzędowskiego.

widać, że nie kumasz. Dekar twierdził ze Finlandia namieszał w Jego dyskusji o oknach plastikowych i wychodziło, ze jest specem od tych okien. Ja poddałem w watpliwość znajomośc przez Fina tematyki plastików, ale okazało sie, ze jednak Dekar miał racje a Fin jednoczesnie sprzedaje okna plastikowe i jest dealerem Urzędowskiego na swoim terenie. Stad zwrotne info w strone Dekara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zgłębiał temat "Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości gminnych ", żeby nie płacić podatków ( lub płacić mniejsze pieniądze) podatku od nieruchomości?

 

Właśnie dostaliśmy decyzję i za 1177 m2 opłata wynosi za rok 388 zł.

Czy Ci złodzieje wciąż będą nas okradać?

Nie dość, że płacimy za działki kolosalne kwoty, to jeszcze jak widać mało im :mad:

 

W zeszłym roku zapłaciliśmy około 20 zł ( rolna), teraz jeszcze nie zgłosiliśmy ( właśnie mamy przygotowany papier, żeby zgłosić w Gminie), to już jak widać sami podjęli decyzję, że już czas ściągnąć z nas kasę, ciekawe na jakiej podstawie :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zgłębiał temat "Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości gminnych ", żeby nie płacić podatków ( lub płacić mniejsze pieniądze) podatku od nieruchomości?

 

Właśnie dostaliśmy decyzję i za 1177 m2 opłata wynosi za rok 388 zł.

Czy Ci złodzieje wciąż będą nas okradać?

Nie dość, że płacimy za działki kolosalne kwoty, to jeszcze jak widać mało im :mad:

 

W zeszłym roku zapłaciliśmy około 20 zł ( rolna), teraz jeszcze nie zgłosiliśmy ( właśnie mamy przygotowany papier, żeby zgłosić w Gminie), to już jak widać sami podjęli decyzję, że już czas ściągnąć z nas kasę, ciekawe na jakiej podstawie :sick:

Ja miałem zapłacone wieczyste przez poprzedniego właściciela. Skorzystałem z pierwszej okazji do przekształcenia na własność. Było to jeszcze w 2000 roku. Z uwagi na opłaconą całą kwotę, było to chyba bezpłatne. Teraz trzeba wykupić, ale nie znam szczegółów. Nie myśl jednak, że nic nie zapłacisz. Ja płacę 0.28zł za m2. Za samą działkę figurującą jako "grunty pozostałe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że nie kumasz. Dekar twierdził ze Finlandia namieszał w Jego dyskusji o oknach plastikowych i wychodziło, ze jest specem od tych okien. Ja poddałem w watpliwość znajomośc przez Fina tematyki plastików, ale okazało sie, ze jednak Dekar miał racje a Fin jednoczesnie sprzedaje okna plastikowe i jest dealerem Urzędowskiego na swoim terenie. Stad zwrotne info w strone Dekara.

To że istnieje kwestia kto co wiedział o Finlandii, to mnie nie interesuje. Chodzi mi wyłącznie o to co było w poście, na który odpisałem - ten niby konflikt. Kto widzi ten niby konflikt interesów - Ty czy Dekar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zeszłym roku zapłaciliśmy około 20 zł ( rolna), teraz jeszcze nie zgłosiliśmy ( właśnie mamy przygotowany papier, żeby zgłosić w Gminie), to już jak widać sami podjęli decyzję, że już czas ściągnąć z nas kasę, ciekawe na jakiej podstawie :sick:

 

Ano na podstawie takiej, że geodeta, który Wam mierzył zgłosił to do katastru i oni się dowiedzieli drogą urzędową, że na działce ujawniono budowlę. Tym samym traci status nieruchomości gruntowej niezabudowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...