Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai, to nam naliczono 0,33 . Wychodzi na to, że nie warto? :(

Mówiąc szczerze - nie wiem czy podatek a opłata za użytkowanie wieczyste to nie są dwie różne sprawy. I nie chce mi się sprawdzać ;) Z pewnością jednak zależą od miejsca płacenia i moje 0,28 i Twoje 0,33 mogą się mieć nijak do siebie. Nie łudź się jednak - lokalne władze muszą z czegoś się utrzymywać. Te podatki to jednak pikuś w porównaniu z tym, czym nas kiedyś uraczą. Mam na myśli kataster. Nagle się okaże, że harując całe życie (dotychczasowe i przyszłe bo kredyt trzeba spłacać), zamieszkaliśmy w wymarzonym domku i... zostaniemy ukarani dodatkowym podatkiem. Pewnie i tak do emerytury się uda go płacić, a później... trza będzie sprzedać. Warszawa zaś stanie się miastem o najniższej średniej wieku na świecie. Żaden staruszek nie będzie w stanie płacić tego 1% (0.5-2%) wartości mieszkania rocznie. Za 100m2 w centrum Warszawy policzą mu minimum 500 000, czyli 5 000zł/rok. No i staruszkowie wyprowadzą się umierać na prowincję. Jak nie nastąpi wojna czy rewolucja, to administracja rozrośnie się tak, że nie będziemy w stanie jej sfinansować. Ale co się martwić na zapas?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai, ile trzeba mieć "lat", żeby być "starym" grupowiczem :) tak z ciekawości pytam :)

Ty się łapiesz ;) Może za tydzień uda mi się skołować walizkę demo. W środę będę leciał z POZ do GLW i pewnikiem przez Poznań. Sęk w tym, że nie sam, więc na handel i kawkę ze specjalnej wody nie będę miał czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRANKAI,

Czemu krzyczysz? {wyjaśnienie dla tych co nie wiedzą - przyjęło się w necie, że duże litery oznaczają krzyk}

 

nie czepiaj sie słów jak rzep psiego ogona.

Nie czepiam się. Nie tu i nie tym razem. Forum służy dyskusji. Poddałem w wątpliwość to co napisałeś i chcę wyjaśnić. Zauważ, że zapytałem/poprosiłem o wyjaśnienia. Nie wychodzę z założenia, że wszystko wiem, ale chętnie dyskutuję. To po części zawodowa przypadłość - staram się zrozumieć, co ludzie myślą i/lub przekonać ich do własnego punktu widzenia.

 

 

Idąc teraz od końca spróbuję usystematyzować dyskusję. Mam nadzieję, że zechcesz ją poprowadzić do rzeczowego końca.

nie było zadnego konfliktu miedzy nami,a zwracam honor było przyznaniem z mojej strony racji Dekara.

i tyle w tym temacie.

Nie skupiłeś się na przeczytaniu tego co napisałem. Nie twierdziłem, że jest konflikt między Tobą a Dekarem:

Kto widzi ten niby konflikt interesów - Ty czy Dekar?

 

Odnosiłem się do rzekomego konfliktu interesów sprzedawcy okien, o którym pisałeś:

Finlandia od lat handluje również oknami plastikowymi. jak dla mnie to konflikt interesów, bo z pewnym prawdopodobieństwem moze doradzac ten produkt, na który m wyższą marżę a nie koniecznie jest najlepszy dla danego inwestora.

Osobiście uważam, że:

1. {ten punkt pominę, bo to faktycznie czepianie się, ale jak nie zapomnę, to może później objaśnię co miałem na myśli :) }

2. Mając w ofercie okna drewniane i plastikowe, jest się przygotowanym na klientów drewnianych i plastikowych.

3. Posiadając jedne i drugie okna, można ciągle doradzać rzeczowo.

4. Cyganić klienta można niezależnie od tego jakie i ile się ma produktów. Upraszczając - sprzedawca nieetyczny będzie to robił zawsze, sprzedawca etyczny - nie będzie robił, zwłaszcza, że na tym zarobi. Może mniej, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najblizszych 30latach nie wprowadzą katastru w Polsce

Obawiam się, że trafiliśmy już na równię pochyłą. Zrobiono II filar, bo wiadomo było, że budżet nie wytrzyma naszych emerytur. Miano go zasilić przez prywatyzację. Z prywatyzacji wyszła kupa, więc się małymi kroczkami odkręca. Kasa wróci do ZUS niby na oddzielne konta. Potem stwierdzą, że przecież to zbędna komplikacja i ile to ZUS zaoszczędzi jak będzie jedno konto. Po drodze jeszcze będą spłaszczać, bo już Tusk mówi, że jeżeli nie ma kasy na pełną waloryzację wszystkim, to bardziej humanitarne jest podwyższanie emerytur kwotowe, a nie procentowe. Jednym zdaniem: "kto potrafi niech kombinuje, bo my będziemy równać (oczywiście w dół)". W każdym razie ja niczego nie jestem pewny, bo skoro w parlamencie mamy same lewicowe partie, to kolejne podatki będą. Zresztą pewnie czytałeś o pomysłach opodatkowania pielgrzymów w Częstochowie, czy podatku drogowym w Małopolsce. Wszystko oczywiście dla dobra ludzi. :sick:

Zauważam jeszcze jedną tendencję - jak się nic nie robi, to... wychodzi na dobre. Nie kupiono szczepionek na świńską grypę i teraz minister była debeściara. Nie pompowano w gospodarkę mamony jak w większości krajów i dzięki temu jeszcze jesteśmy poniżej 55% deficytu. Na marginesie - czołowa lewicowa partia - czyli PiS - najpierw ganiła za brak pompowania, teraz zaś trąbi jaki rząd jest zły, bo deficyt urósł. Amnezja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do równi pochylej - to w przypadku katastratu jest ona pochyła w druga stronę. Państwo i KE wie, że Polacy sa po prostu zza biedni na katastrat

Wiedzieć to jedno, a robić coś niepopularnego to drugie. O wiele prościej małymi kroczkami podnosić podatki, niż zacząć ciąć rozdawnictwo i ograniczać biurokrację. Zresztą słuchałem ostatnio audycji jak to w USA marnotrawią publiczny grosz na projekty, które można by zrealizować za 1-10% wydatkowanej kwoty!!! Co więcej - są tego świadomi, ale każdy ciągnie w swoją stronę (do swojego stanu). Jak widać i tam socjalizm się już na dobre rozprzestrzenił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie skrót GLW kojarzył sie z jakims angielskim lotniskiem, ale nijak nie moglem zrozumiec lecenia z POZ do GLW przez Poznań, bo POZ to oznaczenie portu lotniczego Poznań Ławica

Błąd - pojadę przez WRO oczywiście (aczkolwiek nie przez Strachowice ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...