Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Koniec końców byliśmy oglądać pstryczki w Nota-Bene. Prawdziwe szaleństwo.

Z tańszych - to nawet 7 pstryczków w ramce ma np. Tem. http://www.nota-bene.com.pl/?pl_tem,31 (ramka potrójna 60-70pln)

Z droższych - BTICINO http://www.bticino.com/ Naprawdę świetne i robią wrażenie.

 

A w salonie firmowym Viessmanna, po usłyszeniu pytania, pan polecił skontaktować się z działem technicznym... w Niemczech, bo on nie zna odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Gdyby komuś się spodobał Efapel, to chyba będę mógł pomóc w doborze i zamówieniu. Temat ich osprzętu mam rozgryziony, a kolega jest ich partnerem :)

 

Frankai, a gdzie można tego efapela na żywo obejrzeć i poklikać? Bo my właśnie stoimy przed kupnem wszystkich pstryczków elektryczków i to co mi się podoba cenowo jest nie do przeskoczenia [berker glass i cos tam schneidera]. A do tego ma być w miarę inteligentne, z włącznikami dzwonkowymi [1 i 2 klawiszowymi bez żadnych obrazków] i jakimiś innymi cudami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, a gdzie można tego efapela na żywo obejrzeć i poklikać? Bo my właśnie stoimy przed kupnem wszystkich pstryczków elektryczków i to co mi się podoba cenowo jest nie do przeskoczenia [berker glass i cos tam schneidera]. A do tego ma być w miarę inteligentne, z włącznikami dzwonkowymi [1 i 2 klawiszowymi bez żadnych obrazków] i jakimiś innymi cudami.

Castorama i... u mnie. Może skombinuję walizkę demo w przyszłym tygodniu. Jeżeli tak - przejeżdżając przez Wrocław w środę 23.02 około 18-20, mógłbym komuś ją zostawić. Zostawiłbym też przykładowe swoje pstryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - byłem przed chwilą u kumpla podziękować mu za przepchnięcie transakcji przez niego (Efapel nie sprzedaje detalicznie) i mówił mi, że nie robi tak długich puszek ze składaków. Jak musi zrobić 5 w rzędzie, to bierze łączone całościowe puszki. 1mm różnicy na każdym połączeniu i 0,5 centymetra na końcu się nie zgubi. Jak już masz zrobione, to sprawdź czy nie będziesz miał problemu. Jak nie zrobiłeś - to weź taką długą puszkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, a gdzie można tego efapela na żywo obejrzeć i poklikać? Bo my właśnie stoimy przed kupnem wszystkich pstryczków elektryczków i to co mi się podoba cenowo jest nie do przeskoczenia [berker glass i cos tam schneidera]. A do tego ma być w miarę inteligentne, z włącznikami dzwonkowymi [1 i 2 klawiszowymi bez żadnych obrazków] i jakimiś innymi cudami.

no właśnie w Nota-Bene są.

http://www.nota-bene.com.pl/?pl_efapel,29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w Nota-Bene są.

http://www.nota-bene.com.pl/?pl_efapel,29

 

ktoś wie jak oni są czynni? bo na stronie info nie znalazłam i nie wiem czy mogę sobie zaplanować na sobotę małą wycieczkę w ich kierunku...

 

z innej bańki: INTERNET - tepsa się na nas oczywiście wypięła więc zastanawiam się skąd wziąć dobry, a nawet bardzo dobry internet do domku.... oboje pracujemy korzystając z sieci więc jakieś radiowe 1Mb/s nas nie urządzają...boję się, że nasze Pawłowice to czarna dziura jeśli chodzi o jakiś dostawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTERNET - tepsa się na nas oczywiście wypięła więc zastanawiam się skąd wziąć dobry, a nawet bardzo dobry internet do domku.... oboje pracujemy korzystając z sieci więc jakieś radiowe 1Mb/s nas nie urządzają...boję się, że nasze Pawłowice to czarna dziura jeśli chodzi o jakiś dostawców...

Pierwsza możliwość to zwykle TPSA, chyba że jakaś lokalna telefonia raczyła położyć druta. Często kablówki dają też niezłe warunki. U mnie kablówka ma lepsze łącza niż TPSA. Twierdzą, że 8 i 12 MB/s jest osiągalne i to niezależnie czy będzie TV. TP SA może jakimś cudem wydusi 10MB/s, ale jakbym chciał TV, to nie wyjdzie nawet 6MB/s i będzie trzeba się zadowolić 2MB/s. Podłączę się więc do kablówki. Co do komórkowców, to mają limity transferu i różnie bywa z zasięgiem. Tam gdzie jeszcze mieszkam, to mogę złapać HSDPA w kuchni, na strychu, często w WC, przy biurku muszę pracować na wyciągniętych rękach i leżąc na krześle. W łóżku też czasem łapię, ale muszę dość płasko leżeć. No i nikt nie może obok stać. W nowym domku nie ma problemu złapać HSDPA i 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórki na normalne korzystanie z netu odpadają. Od razu się limi skończy, że o problemach z zasięgiem nie wspomnę. Nie myśleliście żeby zgadać się z sąsiadami i wziaść jakieś łacze na spółkę ? Trzeba tylko pamiętać na etapie instalacji żeby wyciągnąc przewód od anteny zew gdzieś na komin.... to tak odnośnie pamiętania o rożnych przewodach które mogą się przydać w przyszłości.

Jeśli chodzi o pstryczki.... ja na razie robię wszystko tak jak ma być.. znaczy okablowałem w ramach testu zręczności manualniej garaż... choć jeszcze zostało mi podłaczenie napędu bramy pod włącznik i dalej do alarmu który masz też nim sterować.

Jeśli chodzi o napęd bramy, macie taką zasuwe która rygluje bramę na stałe ? Nie testowałem co będzie jak będzie tak zamkinięta i wcisnę przycisk żeby ją otworzyć. Teoretycznie w napędzie powinien być czujnik przeciążeniowy... jutro będzie ekipa regulować okna to się podpytam.

A co sądzicie o pstryczkach tej firmy http://www.elso.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu się limi skończy, że o problemach z zasięgiem nie wspomnę.

Ja mam jakiś mały limit na iPlusa. 1.5GB? Czasem mi braknie i kupię dodatkowe 250MB, ale ostatnimi czasy się mieszczę, a dużo siedzę w necie. Co prawda nie ściągam żadnych filmów i mało muzyki. A to mieszczenie się mam od czasu gdy... zainstalowałem Flashblock'a :cool: Jednak tych reklam tyle siedzi na wszystkich stronach, że chyba skutecznie zżerały mi limit i wku... wku... wkurzały. Teraz już spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o pstryczkach tej firmy http://www.elso.de/

Po pierwsze - nie widziałem ich nigdy na oczy.

Po drugie - jest tam oznaczenie "by Schneider Electric", czyli efekt przejęcia lub S-E robi to dla nich.

Po trzecie - ten symbol mi coś przypomina. Jakieś coś, co jest w Brico (może ELDA?)

Po czwarte - widziałeś to na żywca? Jak Ci się podoba wizualnie, to kup gniazdko na próbę i załóż. Rozpoznanie bojem jest najlepsze ;)

Po piąte - gniazdko, które się pokazuje na dzieńdybry to Schuko. Jest to typ gniazdek, które nie spełniają norm dla obiektów użyteczności publicznej w Polsce. W domu prywatnym można takowe mieć z dokładnością do tego co podłączamy.

 

Lekcja numer 2

Sprzęty elektryczne powszechnego użytku mogą być wykonane jako te wymagające uziemienia i podwójnie izolowane. Te pierwsze mają wtyczkę z bolcem (norma IEC obowiązująca w Polsce) lub stykami bocznymi (Schuko). Te drugie mogą mieć płaską wtyczkę i są oznaczone tzw. "podwójnym kwadratem". Te drugie można wtykać gdzie popadnie, więc wróćmy do pierwszych. Do gniazda Schuko nie włożymy starego typu wtyczki z bolcem. Można w nie włożyć wyłącznie wtyczki Schuko lub Uni-Schuko. Sprzęty produkowane od kilkunastu lat powinni mieć wtyczki Uni-Shuko, więc nie ma problemu. Starym sprzętom trzeba będzie urżnąć wtyczkę i założyć nowego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości technicznych... studzienka tepsy jest jakieś 30m od naszego domu.... ehhhh

A możesz zakopać sama kabel, czy to obcy teren? Jeżeli Twój, to chyba nie powinno być problemu. Jeżeli jakiś chodnik, to spróbuj dostać się do kierownika ekip przyłączających na swoim terenie. Dogadaj się, że zakopujesz kabel i udajecie, że on tam był ;) Z tego co wiem, to zdarza się, że w BOK'u podpowiadają, że jak się samemu zakopało kabel, to zgłasza się, że pod tym adresem świadczono usługę i nie ma opłaty za pierwsze podłączenie. To pewnie jest koszt zakopania tego kabla. Skoro masz 30m to koszt jest dużo większy niż te 200zł za pierwsze podłączenie i nie chcą ryzykować, że podłączysz się, a potem przeniesiesz do Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...